Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať na postup injektáže na našom rodinnom dome. Rodinný dom postavený na kamenných základoch a následne murovaný pálenou tehlou. Dom je asi tak 60 ročný a samozrejme na nejakých miestach nie je pravdepodobne funkčná izolácia nakoľko sa nám objavila vlhkosť na jednej stene vo výške asi 10 cm od podlahy. Chcel by som sa spýtať ako by sa aplikovala injektáž, či treba od kamenného základu nechať ešte jednu čiaru pálenej tehly a injektáž robiť až nad prvou čiarou pálenej tehly alebo sa robí injektáž do medzery medzi základom a tehlou. Medzi kamenným základom a prvou radou pálenej tehly je už nefunkčná izolácia. Podlahu máme smrekovú dlážkovicu čiže žiadny betón a to chceme aj zachovať. Je možné robiť injektáž aj pod samotnou podlahou keďže máme dlážkovicu?
Ďalej sa chcem spýtať či je jedno kde budem vykonávať injektáž či zvonka alebo zvnútra?
Ďakujem za Vaše rady a odpovede.

  • Ján Šedivý stáří dotazu 5 rokov ago
  • last active 5 rokov ago
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň, je to možné aj aplikovať do kotovic? Vopred ďakujem.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň chcela som sa opýtať, mame sprchovaci kút a u dveri u múru je mokrý múr a lúpe sa, či nie je prasklá kanalizácia, nevieme prečo to môže byt, volali sme na realitku nič s tým nerobili. Býval tu pred nami iný a tiež mal s tým problémy.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň. U vášho výrobku injektážneho gélu odporúčate vzdialenosti medzi dierami 10 až 12 cm s priemerom 14 mm. Je nutné všetko dodržať?

Mohol by som vŕtať vrtákom 12 mm? Mám ho a tým by som nemusel vrták kupovať. Prípadne vzdialenosti vrtov urobiť po 15 cm? Niekde som čítal, že aj táto vzdialenosť sa vykonáva. Vďaka za vašu odpoveď. V. Známka

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý večer pán Schwarz,

chcel by som sa opýtať na váš názor, ako postupovať pri injektáži vnútorných stien / priečok pri dome viac ako 200 rokov starého, ktorý je postavený zo „“zmiešaného muriva““. Vonkajšie obvodové múry sú ľahko prístupné a tie budem injektovať teda zvonku, čo najnižšie základu. Predpokladám, že vyhovie tých 10cm od spodnej hrany steny. Čo sa týka tých vnútorných stien: chceme vybúrať existujúce podlahy až na základný hrubý betón, na ktorom je hydroizolácia. Ak by som teda vykonal injektáž čo najnižšie nad týmto hrubým betónom … nebude vadiť, keď potom budú tie zazátkované „“injekcie““ zaliate do čistého betónu? Ide mi v podstate o otázku, či možno injektáž zhotoviť takto „“definitívnym““ spôsobom, alebo je nutné k tým zátkam ponechať „“servisný prístup““? K vonkajším injektážam sa dostaneme ľahko, pre „“servis““ bude stačiť „“otriasť““ kúsok omietky, ale čo sa stane s injektážou, ktorej vstupy budú viacmenej už neprístupné? Možno to takto urobiť, alebo mam injektovať nad budúcu výšku čistej podlahy?

Ďakujem za odpoveď a s priateľským pozdravom,

Štembera

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň, chystám sa sanovať pomocnou vášho prípravku Aqua stop cream mur je zápalka 50 cm ale tehli začínajú až asi 30 cm nad podlahou (základne betón) začínajúcich 30 cm od podlahy su vyvýšené základy betónové takže v mojom prípade nemôžem využiť prvú priebeznu škáru nad podlahou ale musím vŕtať do betónu tých 10cm nad podlahou? Na podlahu pôjde Este lepenka takže samozrejme presah, bude táto technológia účinky aj pre môj prípad?
Ďakujem Breznicky

  • Martin stáří dotazu 5 rokov ago
  • last active 2 mesiace ago
0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň,
rada by som sa informovala, či je táto injektáž vhodná aj pre válkový (hlinený) dom. Dom bol prerobený komplet obité omietky až po válok. Na novo sa dávalo rabicové pletivo, cementový špric a na to vápenno cementová omietka, štuková omietka. Dom nie je zateplený, keďže steny sú hrubé 55 cm a báli sme sa toho ako sa steny budú správať pod polystyrénom. Máme ale problém so severnou stenou. Tvorí sa tam pleseň ale nie je to zatiaľ nič hrozné. Na stene ani nie je cítiť žeby bola nejak vlhká či dokonca mokrá. Merali sme aj teplotu a vlhkosť vzduchu v rohoch a teplota je nižšia iba o 2 stupne oproti vzduchu v izbe a vlhkosť o 2% vyššia. Normálna vlhkosť v dome okolo 55 %. Preto rozmýšlame či skúsiť injektáž či náhodou múr neťahá nejakú vlhkosť od spodu a nie je to vidieť. Aké máte skúsenosti dá sa použiť tento materiál aj na hlinený dom?
Ďakujem.
S pozdravom
Fedorová

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz. Čítal som vašu poradňu, našiel som všetko čo som potreboval. Aj vŕtanie z vnútornej strany obvodového muriva. Je to všetko logické ale mám dojem, že navŕtať roh z jednej diery v rohu je nereálne. Nemáte s tým nejakú skúsenosť? Rozhodol som sa pre váš výrobok, ale čakajú ma 4 rohy a rád by som to urobil raz pre vždy.

ďakujem za odpoveď.

Jaromír Sykora

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň, mal by som dotaz. Vlastníme novostavbu, ktorá je postavená z PORFIX. Na niekoľko miestach sa začala po 3 rokoch ukazovať vlhkosť. Sú to múry v obvode domu. Dom je na doske a je nepodpivničený. Máme podozrenie že bola zle urobená izolácia. Dal by sa váš systém použiť aj v našom prípade?

Vopred ďakujem za vašu odpoveď.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s otázkou ohľadom umiestnenia vrtov dier od podlahy. V návode hovoríte že sa môže vŕtať maximálne 10cm nad úrovňou vnútornej podlahy. U nás je ale problém že zrovna v týchto miestach vedú trubky od kúrenia. Preto sa na Vás obraciam s otázkou, či je možnosť vykonať vrty pod úrovňou vnútornej podlahy (vychádza to cca 5cm pod podlahou – pod podlahou nemáme žiadnu pivnicu).

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz.

Mám na vás otázku. V dome sa nebýva ani nekúri. Je tam pomerne chladno. Do akej najnižšej teploty možno aplikovať injektážny krém, tak aby som neznížil jeho účinnosť?

Mal by som ešte jeden dotaz, v dome je pivnica a sú tu pomerne vysoko spodné vody. Takže v pivnici je šachta a podlaha je vyspádovaná do nej. Mám tam automatické čerpadlo, ktoré spustí skôr kým by voda pretiekla jímku. Ale samozrejme betónová podlaha je stále mokrá aj tak a o múroch ani nehovorím. Ani tak mi nevadí, že je v pivnici zberač s čerpadlom, ale rád by som tú pivnicu využíval na skladovanie napríklad zemiakov atď., takže by som ju rád mal v nejakom rozumnom stave. Do pivnice vedie komín, ktorý už nebude využívaný, takže bude fungovať ako vetranie a na druhej strane bude vetracia rúrka von, takže by tu mal byť prievánok. Omietky sú KO, tie odstránim, ale neviem teda čo s tým ďalej. Tehly pokojne môžem očistiť naimpregnovať aby neprášilo a nechať ich priznané. Mohli by ste mi prosím poradiť čo s tým? Má zmysel injektovať v pivnici? Predsa len celá stena musí byť vystavená nielen spodnej vlhkosti, ale aj tej zo strany.

Ďakujem

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň,

mám starý rodinný dom (bývalý mlyn) cca 3 roky po rekonštrukcii a už niekoľko rokov (aj pred rekonštrukciou) mi vlhne jeden roh v spálni. Toto sa opakuje každú zimu, najprv sa mi orosí podlaha cca 0,5 m2 a pri nižších teplotách aj múr cca 0,5m nad podlahu. Cez deň to vyschne a v noci sa to opäť opakuje. Mám pocit že je to zapríčinené vzlínajúcou vodou v stene domu. Môžete mi prosím poradiť čo s tým robiť? Ďakujem Šúra

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň. Kúpil som 50 rokov starý RD. Po roku používania mám plesnivé múry, aj keď každý deň vetráme. Kúrenie v medi vedené na stenách. Viem že hlavný krok bude zatepliť dom ale rád by som aj spravil vašu sanáciu pretože mám mokré múry aj uprostred domu kde sa kúri krbom a teploty dosahujú aj viac ako 40 ° C.

Otázka znie. Prechod medzi základom a stenou je pol metra nad zemou. Pôvodná izolácia je na niektorých miestach aj vidieť takže urobiť presnú líniu dier v škáre by mal byť ten najmenší problém. Ak som to správne pochopil. Aplikácia musí byť nad izoláciou aby vytvorila „“film““ v jednej rovine v škárach .. pod izoláciou v „“možno betóne““ byť nemôže?

A ešte sa chcem opýtať, keby bola podlaha v miestnosti treba 5-10 cm nad pôvodnou izoláciou, je možné navŕtať diery skrz stenu až do podlahy a docieliť tak spojenie podlahy s múrom sanačným krémom alebo len tak ako je uvedené v návode max. 3 cm od konca steny.

Inak podľa výpočtu mi na 25m sten o hrúbke cca 50-60cm vychádza 20kg .. je to reálna spotreba?

Ďakujem moc za odpoveď

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

zakúpil som u vás na firme v Rudnej AquaStop Cream. Následne som vyvŕtal otvory s priemerom 14 mm v stene cca 3 metre, kde riešim problém s vlhkosťou múrov. Múr má silu 15 cm.

Prosím vás, ako dlho musím čakať s omietaním muriva sanačné omietky po aplikácii krému AquaStop Cream? Môžem nechať pod omietkou zátky vašou firmou dodané na zatesnenie krému proti vytekaniu z vrtu?

Ďakujem za odpoveď

Pipek Josef

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

zakúpil som u vás na firme v Rudnej Aquastop Cream. Následne som vyvŕtal otvory s priemerom 14 mm v stene cca 3 metre, kde riešim problém s vlhkosťou steny. Múr má hrúbku 15 cm.

Prosím vás, ako dlho musím čakať s omietaním muriva sanačnou omietkou po aplikácii krému Aquastop creamu? Môžem nechať pod omietkou zátky vašou firmou dodané na zatesnenie krému proti vytekaniu z vrtu?

Ďakujem za odpoveď

Pipek Jozef

0 votes
2k zobrazenie

Dobry den, v novostavbe rodinneho domu , vodari spravili zle vodovodny spoj, co sa zistilo az pri byvani, kedy v podlahe vytiekli hektolitre vody. Voda sa teraz drzi v podlahe domu, kedze nema kam uniknut – deka ma dvojitu izolaciu. Dom je zvonku zatepleny, problem je, ze tehla/omietka ci uz vnutornych akoaj obvodovych murov, nasava tuto vodu, cim vznikaju doslova mokre steny. Vedeli by ste s tym pomoct? dakujem

0 votes
2k zobrazenie

Vrty vodorovne

Dobrý deň pán Schwarz. Vo vašich textoch odporúčate vrty vykonávať vodorovne. V čom spočíva tá výhoda. U tekutých injektáží naopak odporúčajú naklonené vrty, v čom je rozdiel a prečo.

Ďakujem za vysvetlenie.

Jiří Dvořáček Liberec

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň,

je vhodné a technicky možné použiť injektáž AquaStop Cream na zdivo Termoblok? Ide o betónový blok vyplnený polyesterom. Hrúbka zdiva je 300 mm. Ide o dva bloky po 150 mm vedľa seba. Tloušťka betónovej skořepiny je 10 mm. Použité spojenie je lepidlo. Najspodnejšia viditeľná škára je cca 7 cm od podlahy.

Ďakujem za informácie a odpoveď.

Pekný deň.

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň!

Keď sa do sanačnej omietky AquaSan Porosity nepridáva vápno, tak do štuku tiež nie?

Takže by som teda nemal použiť kupovaný štuk, ale len jemný piesok a do neho namiešať AquaSan Porosity?

Pochopil som to takto správne?

S pozdravom Roman Pachman

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je táto metóda vhodná aj na murivo prevažne z kotoviny a či túto sanáciu vykonávajú aj firmy. Ďakujem, Mrázková

0 votes
0 odpovedí
ZOBRAZIŤ ODPOVEDE
4k zobrazenie

dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je táto metóda vhodná aj na murivo prevažne z kotoviny a či túto sanáciu vykonávajú aj firmy. Ďakujem Mrázková

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý den!
Když se do sanační omítky AQUASAN POROSITY nepřidává vápno, tak do štuku taky ne?
Takže bych tudíž neměl použít kupovaný štuk, ale jen jemný písek a do něj namíchat AQUASAN POROSITY?
Pochopil jsem to takto správně?
S pozdravem Roman Pachman

 

 

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň,

mám vilku v Karlových Varoch, postavenú v roku 1932.

Vodorovná izolácia už vo veľkej miere doslúžila a vyskytuje sa vlhkosť v prízemnom byte.

Celý dom má pomerne novú fasádu a ja uvažujem o rekonštrukcii prízemného bytu a mám záujem použiť Vašu hydroizoláciu, ale chcem ju realizovať z vnútornej strany domu, tj. z prízemného bytu a nie na vonkajšej fasáde.

Predpokladám, že by to nemal byť veľký problém.

Predpokladám že vrty by som vykonával po celom obvode bytu, presnejšie pri všetkých múroch, ktoré nemajú izoláciu.

Vrtal by som max. 10 cm nad výškou podlahy vo vzdialenosti cca 10 cm, priemer diery 14 mm, vrty pokiaľ možno v škáre.

Hrúbka múrov je cca 55 cm + zateplenie 10 cm.

Múry sú tvorené plnou tehlou a z vonkajšej strany je kamenný sokel.

Rád by som Vám zaslal fotky so soklom pred zateplením.

Predpokladám, že vrt by som vykonával do hĺbky 50 cm.

Ak by sa však stalo, že sa tzv. prevŕtam skrz vďaka kameňom kde sú medzery, potom by som musel asi do zadnej časti tzv. natlačiť niečo, čím by som upchal koniec diery a až následne použil Vašu injektáž.

Prosím o zváženie môjho postupu a prípadnú radu k našej injektáži.

Ďakujem za prípadnú radu, Aleš Dvořák

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň rekonštruujem starý dom, izolácia už nie je v dobrom stave a objavil som vaše stránky a veľmi sa mi to pozdáva, v návode je uvádzané 10 cm nad podlahou. Pri rekonštrukcii som vybúral staré podlahy do hĺbky 40 cm z dôvodu podlahového kúrenia. Prvú vrstvu budem robiť štrku a kari sieť s betónom 6cm..na to príde izolácia. Injektáže by som mohol použiť nad prvou vrstvou betónu tých 10cm a alebo pred betónom priamo do základu (základ je kamene na ktorých sú tehly a hneď špatná izolácia. Ďakujem za rady. Poprípade môžem zaslať foto. Ďakujem Kazda

0 votes
3k zobrazenie

Dobry den,
chcem sa opýtať, či kombinácia vašich produktov bude vhodná pre naše murivo.
Jedná sa o zmiešané veľmi vlhké murivo, hrúbka steny je cca 60 cm.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý den,

začali sme s aplikáciou u vás zakúpeného krému aquastop Creamu, vyskytol sa však nečakaný problém. Spotrebovali sme o mnoho viac krému ako bolo plánované. Dom bol postavený v 70.tych rokoch minulého storočia z tehál podobných porothermu čiže z tehál, ktoré majú komory. Diery sme vŕtali priamo do spáry vo vzdialenosti 10cm s priemerom 14mm. Vrty sme uskutočnili všade nad úrovňou vnútornej podlahy a po celom obvode v spáre. Zatiaľ sme spotrebovali na 20 metrov 30 litrov krému. Chceme sa preto opýtať čo by ste odporúčali. Obávame sa, že krém nebude účinný lebo stečie pod úroveň vnútornej podlahy. Hlavným problémom je teda príliš veľká spotreba krému a chceme sa opýtať ako by sa to mohlo vyriešiť. Chýba nám ešte zaplniť 440 otvorov,čo sme vypočítali na cca 80 litrov krému.

Za odpoveď vopred ďakujem.

0 votes
3k zobrazenie

Vážený pane,

zakúpil som krém pre zakúpenú murovanú chatu. Pri vŕtaní som zistil, že časť muriva je zo škvárobetónových tvárnic – teda s vnútornou dutinou. Horizontálne škára je buď vysoko (15 cm), alebo pod úrovňou podlahy. Prosím preto takisto o radu, ako možno situáciu riešiť (2 steny s medzerou).

Ďakujem, s pozdravom Jan Kabát

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň, v rekonštruovanom starom rodinnom domčeku sa nepodarilo pri podrezávaní základov a vkladaní izolácie odizolovať malú časť muriva. Samozrejme že sa to teraz prejavuje vlhkosťou, ktorá stúpa nahor a ničí omietku. Jedná sa o dve malé miestnosti, ich spojovaciu murovanú priečku a časť nosnej steny. Všetko je murované na tehlu. V súčte na metre je to asi 5m, plus časť rohovej podlahy. Myslíte si, že použitie injektáže by pomohlo problém vyriešiť? Bolo by potrebné navŕtať obe miestnosti dokola alebo stačí vždy len po vlhký úsek? A ak voda vzlína aj čiastočne od betonovej podlahy / jedná sa o rohový kút o cca 1m2, možno aj toto nejako vyriešiť? Možnosť vybúrania kompletne ako muriva, tak podlahy, ale bohužiaľ nepripadá do úvahy. Ďakujem za odpoveď a prípadnú radu. D. Fohler

0 votes
2k zobrazenie

Vaše dodávané vrtáky sú dvojbritvové alebo štvorbritvové a aká je ich kvalita (výrobca). Ďakujem za odpoveď. K.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň,
mám v pláne aplikovať chemickú injektáž pri dome. Je nepodpivničený, základy pálená tehla, zvyšok kotovica.
Kam presne aplikovať gél. Medzi tieto dve vrstvy alebo o rad vyššie.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň!

Aký máte názor na vyrovnanie opukového muriva cementovou a bitumenovou stierkou, následne zaklopenie ružového polystyrénu a obstavbou z 5cm tvaroviek lepených nahor, pod nimi drenáž a pred obstavbou drenáž v kope štrku a zasypanie zeminou?

Všetko bez injektáže?

Mohlo by to fungovať?

Vnútorné priestory vykutané, pozdĺž obvodu drenáž do komínov, zásyp sklopenovým granulátom a zabetónovanie … Betón pomazaný tekutou lepenkou cez okraje muriva (a 10cm vykutanej opuky) a ešte ďalších 15cm hore ..

Nopovka veku zlyhala zastaviť vlhkosť ..

Ďakujem za prípadné infa ..

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň, prosím o radu. Pri vŕtaní dier pre sanáciu pri hrúbke múru 25cm. Pri vŕtaní v 20cm som v prázdne, stavba múru podľa môjho na ležatú tehlu postavená tehla na stojku. Aby som uzavrel dieru, vystriekal by som dieru penou a potom znova vyvŕtal dieru na požadovaných 21cm.

Aké navrhujete riešenie

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,

Kúpili sme sto rokov starý dom. Kde je jeden roh vlhký, vykonali sme iglu vetranú podlahu, ale pri ďalších prácach sme zistili že murivo nie je 50cm tehla, ale 20cm tehla potom 15cm kamenia a prach (asi sut) a potom 15cm tehla. Možno použiť a ako váš krém ďakujem Michal

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň,
mám v pláne aplikovať chemickú injektáž pri dome. Je nepodpivničený, základy pálená tehla, zvyšok kotovice.
Kam presne aplikovať gél. Medzi tieto dve vrstvy alebo o rad vyššie.

0 votes
3k zobrazenie

Vaše dodávané vrtáky sú dvojbrité alebo štvorbrité a aká je ich kvalita (výrobca). Ďakujem za odpoveď. K.

0 votes
2k zobrazenie

Podlaha sa nachádza cca500mm pod terénom. Ako rozmiestniť vrty z vnútornej strany MURIVA. Logicky mi vychádza celo plošné vŕtanie. Aký je potom raster vrtov.
. Ďakujem

0 votes
0 odpovedí
ZOBRAZIŤ ODPOVEDE
3k zobrazenie

Dobrý deň,

Prešiel som celú poradu, ale aj tak by som sa rád spýtal na môj konkrétny prípad na objasnenie detailov. Chystám sa sanova stena, ktorá je z vonkajšej strany žulová a z vnútornej tehlová (40 verzus 20cm). Podlahy sú betónové a vraj je v nich aj izolácia (Asi to je pravda, lebo vlhké nie sú).
Na priloženom obrázku je nákres úrovní aj s mojím odhadom, kde viesť vrty. Mám k tomu však pár otázok:
1) Žulové kvádre sú pravdepodobne iba vysypané hlinou (alebo perkom), takže sa výplň škár dosť výrazne mrví. Pochybujem, že je v celej hĺbke škáry nejaká homogénna vrstva. Otázka znie, či by nebolo vhodné pred penetráciou napustiť škáry nejakou maltou, znovu vyvŕtať a injektovať (ak má vôbec zmysel injektovať). Obávam sa, že materiál v škáre sa bude pri vŕtaní celkom dosť mrviť.
2) Ak vyškrabem škáry z vonkajšej strany, dostanem sa hocikde až desať centimetrov hlboko medzi kameňmi. Nebolo by lepšie škáry aj celý kamenný múr najprv omietnuť?
3) Ako hlboko sa dostane krém smerom dole? Najbližšia vhodná škára je o tehlu nad podlahou. Bolo by fajn, keby sanačná vrstva siahala až pod podlahu a napojila sa tak na predpokladanú izoláciu v nej. Nestálo by za to vyvŕtať otvory čo najnižšie (čo vŕtačka dovolí (cca 3-4cm) hoci by to bolo do tehly?
4) S tou kamenou časťou ma napadlo, či by nebolo lepšie a jednoduchšie nainjektovať vertikálne škáry medzi kvádrami (žula predsa len príliš nesaje).

Vopred ďakujem za váš čas a odpoveď

Náčrt: https://www.dropbox.com/s/x442nse14zggmwz/2019-09-22_14-24-52.jpg?dl=0

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň, mám vykonanú injektáž AquaStop CREAM z vonku z dvorku ktorý je položený vyššie ako podlaha v obytnej miestnosti, odkopal som to až na tehlu 10cm pod úroveň vnútornej podlahy, potom sa urobila injektáž, odporučili mi aby som tam položil miesto ipy ktorá bola poškodená nopovou fóliu na telefónny dotaz u vašej firmy mi poradili aby som použil Aqua Bitumen 2K chcem sa opýtať či to potom môžem zahrnúť hlinou a bude to izolovať ako ipa. Ďakujem vopred za odpoveď Kubačák

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,

môžem použiť AquaSan Porosity aj na podlahu do pivnice? Znižoval som v pivnici podlahu a predchádzajúca betónová podlaha (veľmi tenká vrstva betónu) držala veľa vlhkosti pod barákom, takže niečo málo išlo aj do stien. Radšej by som keby to vyschlo. Teraz keď som odstránil hlavné zdroje vody (netesné staré odpadové rúrky, výtok z rýny hneď vedľa baráku, neustále kvapkajúce čerpadlo) a mám v pivnici len hlinu, to pekne presychá až si hovorím aby to nepreschlo moc a neklesli múry. Zo strany kde je pivnica najhlbšia som novo položil nopovku. Napriek tomu by som radšej niečo čo to úplne neuzavrie. 100 rokov staré špinavé omietky (rovnako starý barák) som omlátil na tehlu a chystám sa použiť AquaSan Porosity na spodnú polovicu múrov. Vŕtať každých 10 cm dieru do všetkých múrov sa mi veľmi nechce, naviac niektoré múry sú spoločné so súsedom a tomu by sa to predpokladám nepáčilo. Nepáčilo sa mu už aj to oklepávanie. Pivnica je len z polovice pod zemou z druhej južnej len z 1/3 a veľké okno. V lete je v ňom až 23 stupňov (teplá Břeclav) vlhkosť 70-80% – prvý rok – ešte to schne. Teraz keď sa opäť ochladzuje je tam vlhkosť 55-80% podľa počasia vonku. Nie je problém pol roka veľa vetrať, vlhkosť sa nezráža. Teraz je tam najchladnejšie v zime tak 11 stupňov. Predpokladám, že výmenou jednoduchých okien a plechových garážových dverí by som to mohol zvýšiť tak 15 aj keď nejaké malé vetranie nechám. Ide mi o to aby veci čo tam dám nehrdzavely a nepáchly.

s pozdravom Petr Souček

0 votes
3k zobrazenie

Mám vykonanú chemickú injektáž, môžem na nej položiť stojatú ipu alebo je lepšia nopová fólia, podlaha obytnej časti je nižšie ako terén vo dvore, preto to vlhne, môžete mi prosím poradiť či do výkopu mám dať drť alebo len vrátiť vykopanú zeminu.Ďakujem Kubačák

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz.
Po zhliadnutí videí a prečítaniu rôznych článkov som z Vášho spôsobu izolácie muriva nadšený, hlavne z toho, že si ju som schopný vykonať sám. Než si AquaStop Cream objednám, prosím ešte o názor odborníka, ako to v mojej situácii najlepšie vykonať.
Potrebujem izolovať izbu od vlhkosti od spodu- pivnice, ktorá je takmer stále vlhká, čo ničomu nevadí a nemá zmysel s tým nejako bojovať, pretože bývame pri rieke a aj spodná voda nie je hlboko. Čo ale vadí, je ľahká prítomnosť plesní v izbe, najmä v zimných mesiacoch. Od projektanta mám navrhnutú výšku najmenej 80mm polystyrénu, ktorý položíme na odobratý násyp existujúcej podlahy. Ďakujem vopred za Váš názor, akú izoláciu by ste zvolil pod polystyrén a ako ju prepojiť s izoláciou muriva, aby vlhkosť nevzlínala škárou medzi polystyrénom a múrom. Lepenku nalepenú aj na stenu? V tejto výške bohužiaľ vychádza kamenný základ. Alebo nebude vadiť, keď touto škárou bude podlaha trochu „“dýchať““?
S tým súvisí aj to, že neviem, v akej výške murivo ideálne navrtávať. Schematický obrázok k situácii prikladám.
Zvonku príde po izolácii muriva nalepiť polystyrén. Prípadné informácie rád dodám.
S pozdravom a prianím zdaru!
Veverka

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň, zakúpil som si prípravok Aquasan Porosity. Urobil som jádrovú omietku a chcel by som dať štuk. Zaujímalo by ma, či sa môže štuková omietka pripravovať aj v menších dávkach vo vedre pomocou elektrického miešadla alebo je treba použiť klasickú miešačku? Za aký čas musím túto omietku spracovať, aby nestratila svoje vlastnosti?

Vopred ďakujem za odpoveď

S pozdravom Marek Perič

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,
mám problém s vlhkými múrmi na chalupe.
Moja chalupa má však mury v nepálených hlinených tehál o hrúbke 550 cm.
Ktorý váš produkt je najvhodnejší pre moju chalupu?
Ďakujem za ochotu.
S pozdravom
J.Pron…

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý večer,

Chcel by som vás požiadať o radu aký váš produkt použiť na odizolovanie zadnej steny v radovej garáži ktorá je postavená vo svahu?

V zadnom rohu vnútri garáže mi pri daždi presakuje voda do garáže, ak neprší, múr je aj tak dosť vlhký v spodnej časti a to viacmenej v celej šírke garáže.

Zadná časť garáže je totiž umiestnená vo svahu a výška hrany vonkajšieho terénu z pohľadu garáže je asi tak 1,2 metra od podlahy v garáži. Za garážou je betónové koryto tiahnuce sa po celej dĺžke cca.18 radových garáží. Zadnú stenu mám zvonku od tohto koryta hore odizolovanú, ale počítam s tým že bude pri daždi niekde presakovať to koryto. Pod úrovňou tohto betónového koryta na odtok dažďovej vody asi už žiadna izolácia nebude. Bohužiaľ je zatiaľ asi nereálne sa dohodnúť so všetkými vlastníkmi a nechať zadný svah odbagrovať a nechať urobiť oporný múr aby zadné steny boli až k základom voľné.

Preto by som rád vedel či je možné nejaký váš produkt použiť na odizolovanie len s možnosťou aplikácie len zvnútra garáže.

Vopred ďakujem za vašu odpoveď.

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň, keď budem prolievať vyvŕtané otvory pre injektáž, za ako dlho sa má krém aplikovať? Mám podlahu vykopanú až na hlinu, dočítal som sa, že by sa otvory mali vyvŕtať čo najbližšie k podkladovému betónu, ale tam vychádzajú pieskovcové štuky potom je tehla potom stará lepenka a tehla. Pôvodne som chcel vŕtať až o tehlu vyššie ako je stará izolácia vo spáre.To by bolo asi 5 cm nad finálnou podlahou ako uvádzate pri injektáži keď sa s podlahou nič nerobí. Priamo do pieskovcov sa mi vŕtať nechce, je to starý barák, nad pieskovec by to šlo, ale nie je všade rovina niekde sú vyššie. Musel by som odskakovať či je to vôbec možné. Potom by prichádzala na rad škára s izoláciou, ale neviem či je vhodné dávať krém do škáry s lepenkou. Ďakujem za odpoveď.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý den pane Schwarzi,
dovolte mi navázat na naší dřívější komunikaci – nechal jsem provést odvlhčení zdiva viz. fotky v příloze. Všechno zafungovalo a clona se povedla, vlhkost nepostupuje dále nahoru.

Chtěl bych se poradit:
v poslední příloze posílám schéma jaká pravděpodobná skladba podlahy.
z fotek je patrno, že cca 10cm pod úrovní clony směrem dolů začíná vlhkost (což je v podstatě logické), která asi přichází od spodku.
na fotkách je vidět sejmutý heraklit – když bych teďka nechal prostor po heraklitu vyplnit omítkou, která by se napojila na spodek (který je vlhký), tak pravděpodobně bude nová doplněná omítka vlhnout od spodku

Když bych ještě provedl dodatečné vrty s Aquastop cream směrem svisle dolu, případně šikmo do stěny, aby se ještě rozšířila izolační clona – je to rozumné ? + druhá otázka, kdyby vrt šel do izolace (která asi je i někde poškozená), spojí se AquaStop cream i s touto izolací ?

doc00216020190904153839

Předem díky za konzultaci – stačí i po telefonu. Díky.

S pozdravem
Petr Gotvald

0 votes
3k zobrazenie

Rekonštruovaný dom, polovica domu (vek asi 150 rokov, kameň, šírka múrov 80 cm) opadáva vonkajšia omietka (najprv sa odfúkne) od zeme do úrovne okien. Už dvakrát opravované, ale bez úspechu. Vnútri miestnosti vcelku suché, len v rohu miestnosti nesmie byť nábytok, inak za ním vlhne múr – vytvára sa pleseň. Pri rekonštrukcii boli odstránené staré podlahy do hĺbky 50 cm, nové podlahy s odvetraním husím krkom (10cm) položeným pozdĺž steny, izolácia, betón. Dom stojí na vyvýšenom mieste v lúke, pri kopaní v okolí narážame na skalu. Druhá polovica domu pristavaná z tehál asi pred 80 rokmi takmer bez problémov. Ktorý z Vašich produktov by bolo vhodné aplikovať? Ďakujem za odpoveď.

0 votes
0 odpovedí
ZOBRAZIŤ ODPOVEDE
2k zobrazenie

Dobry den,
kupil som rodinny dom po prerabke ktora zahrnala aj nove omietky, no vo vstupnej chodbe sme objavili jeden vlhky roh. Vlhkost zatial nenarusila omietku, stena nie je plesniva, len je vidiet vlhky flak na natere, ktory sa nesiri ale ani neustupuje, ci svieti slnko alebo prsi. Tak ma napadlo ci mozem navrtat stenu bez osekania a nasledne by som opravil len diery po injektazi. Material stavby je palena tehla.
Dakujem za skoru odpoved a prajem pekny den.

  • Matej stáří dotazu 5 rokov ago
  • last active 5 rokov ago
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň, uvažujem si kúpiť váš produkt mám vlhké zdivo šírka zdiva je 50cm aké množstvo produktu mi odporučíte n 1m bežný ďakujem za odpoveď

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

pri hľadaní riešení problému s vlhkým murivom som narazil na Vašu reklamu. A úprimne musím povedať, že ťažko sa mi verí, že by to bolo tak jednoduché a efektívne. Avšak vážne premýšľam, že by som to skúsil, pretože nemám čo stratiť. Ďalšia varianta je podrezanie muriva, čo sa mi veľmi nechce.
Preto by som Vás chcel požiadať, či by ste mi na základe opisu môjho problému odporučil vhodný materiál a množstvo, prípadne rady, tak aby aplikácia bola čo najefektívnejšia.
Potrebujem vykonať hydroizoláciu tehlové steny s dĺžkou 6 m, šírka steny je 30 cm. Tehly sú položené bez akejkoľvek izolácie pravdepodobne v betónovom alebo maltovom lóži priamo na žulové kamenné bloky. Až po 6 radoch je vykonaná hydroizolácia – ťažko povedať, či pôvodná, alebo predchádzajúci majiteľ podrezal stenu. Nad touto izoláciou sú už tehly suché. Avšak ja by som potreboval kvôli zatepleniu vykonať hydroizoláciu aj tých spodných tehál. Neviem, či vykonať vrty priamo medzi tehlu a kamenné bloky – spoj je veľmi pevný a malta / betón sa nedrobí. Naproti tomu o rad vyššie už je malta mäkšia.
Mnohokrát ďakujem za Vašu radu a zoznam potrebného materiálu.
S pozdravom
Pavel S….

Zobrazuji 501 - 550 z 1k záznamů

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268