Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň chcel by som sa opýtať či je možné injektáže použiť v pivnici 3m pod terénom. Múr je z dutinkových tehál a nie je tam izolácia z vonku ďakujem s pozdravom Peter

0 votes
553 zobrazenie

Dobrý deň.

Ospravedlňujem sa, že Vás kontaktujem touto cestou, ale nepodarilo sa mi vo Vašom online formulári vložiť obrázok. Ale ak chcete a máte tú možnosť, tak Vám udeľujem súhlas s umiestnením mojej otázky do Vašej poradne.

Po zhotovení injektáže múrom Vaším produktom, sa chystám zhotoviť aj drenáž domu. Dom sa nachádza v strede obce av jednej z najnižších bodov obce. Dom je tiež čiastočne podpivničený a to iba pod jednou rohovou miestnosťou. Dve obvodové múry pivnice sú tak zároveň vonkajšími stenami domu, zvyšné dve strany sú uprostred domu. Na základe predchádzajúcej konzultácie s Vami tak bola vykonaná injektáž pivničných stien iba tesne pod stropom pivnice a pivnica bola ponechaná „vlhká“, pretože sa v takomto stave nachádza už niekoľko desiatok rokov a murivo je stále ako nové a zároveň si skep ponechá správne vlastnosti a miestnosti nad ním je bezpečné odizolovaná od vlhkosti. Mám však pár otázok na vykonanie drenáže domu.

Po prvé, aký je rozdiel pri prevedení zvislej hydroizolácie navarením lepenky (prípadne 2 vrstiev) na odhalené základy a použitím bitúmenu a aký typ a priemer rúrky by som mal zvoliť (uvažujem pre istotu dať rúrku s priemerom 125 mm, pre istotu)? Oplatí sa čierna pevnejšia a viac perforovaná ACO flex rúrka?

Po druhé, treba na každý roh umiestniť revíznu šachtu? Pretože v ponuke sú aj spojovacie rohy drenážnych trubiek. Stačí to, keď v najnižšom bode bude aj tak umiestnená jedna revízna šachta a obvod domu je 16×11 metrov bude umiestnená cca 2-3 metre na severnom rohu pri východnej strane domu a ďalej dopojená do žumpy, z ktorej bude vytvorená nádrž dažďovej a drenážnej vody?

Po tretie, je nutné v miestach pivnice vykonať drenáž až úplne pri spodnej hranici základov pivnice? Alebo bude drenáž fungovať, aj keď bude umiestnená v rovnakej hĺbke, ako pri zvyšku domu čo je zhruba 20 cm nad hranicou podlahy pivnice? Neviem totiž, ako by som si inak poradil s vyspadovaním takto hlboko umiestnenej drenáže, ibaže by som ju musel vyviesť dovnútra pivnice do nádrže, kde by vodu odčerpávalo čerpadlo. Táto jímka slúži na pravidelné odčerpanie spodnej vody, ktoré do pivnice presakuje podlahou (množstvo záleží na aktuálnej výške hladiny spodnej vody). Bude sa navyše jednať iba o zvislú hydroizoláciu a drenáž 1 celej steny pivnice a iba časti druhej steny, pretože je tu umiestnené vonkajšie schodisko do pivnice, ktoré by som rád zachoval, ale v prípade potreby by mohlo byť odstránené a zhotovené znova (ak máte na zhotovenie a predovšetkým izoláciu týchto schodov nejakej rady, bol by som Vám veľmi vďačný). Môžem tiež prípadne zhotoviť v mieste pivnice nad sebou dve drenáže, jednu v úrovni spodnej grófky pivnice a druhú v úrovni zvyšku domu, aby som tak minimalizoval množstvo vody, ktorá by pretekala spodnou drenážnou rúrkou do nádrže v pivnici.

A poslednú otázku. Je nutné pod drenáž vyliať betón a urobiť tak akýsi rigol, na ktorom potom leží drenáž a akú hrúbku a šírku by takýto podmaz mal mať?

Vopred veľmi pekne ďakujem

S pozdravom

Šimon Komárek

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,

zhruba pred dvoma rokmi som rekonštruoval 100 rokov starý domček.

Vykopali sme podlahy cca 30cm, naliali betón, na ten sa dala ipa. Tú som pretiahol do vane až nad pôvodnú vodorovnú izoláciu ao riadok tehál viac som pre istotu použil vaše injektáže. Ipa je neťahaná až nad injektáže.

Zdá sa že to funguje bezchybne. Nevidím známky vzlínajúcej vlhkosti. Urobil som aj sondu z vonku a je vidieť, že vlhkosť drží aj sama pôvodná izolácia na uzde.

Riešim, ale iný problém. všade máme podlahové kúrenie, skladba betón, ipa, 14cm polystiren podlahovka zaliata cemflow a finálna podlaha. Dom zatiaľ nie je zateplený. Murivo je z tehál, základy zatiaľ neviem presne, aké sú hlboké.

Bojujeme s tým, že sa najskôr (moja teória) pri určitom počasí vytvárajú tepelné mosty medzi múrom (ipou) a skladbou podlahy a to hlavne na severnej strane. Občas je cítiť ťažký vzduch a akoby ste prišli na stavbu a cítil pár dní starú čerstvú omietku. Nie je to zatuchnutý zápach plesne alebo tak.

Moja domnienka je, že je potrebné zatepliť základ domu a tu sa dostávam k otázke na vás. Neviem či je dobrý nápad ten základ natiahnuť nejakou hydroizoláciou. Napríklad vašim systémom. Pri stavbe nových domov je to bežné, ale bojím sa aby sa netlačila voda nahor. Avšak pokiaľ by som to neurobil a dal tam len polystiren určený na zatepľovanie základov, tak ten tiež neprepúšťa vodu. Takže by to malo byť teoreticky jedno a hydroizolácia nebude kontraproduktívna.

Vopred ďakujem za radu.

S pozdravom

Joska

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň, mám pivnicu, asi 2,5 m pod terénom, umiestnenie pod kopcom. Pri dažďoch a odmrazovaní snehu zo stropu kvapká voda. Zo spodu nenastupuje, preto ma napadlo, že by stačilo vodu dostať do strán. Odkopávať a izolovať lepenkou by bolo veľmi nákladné, preto by som radšej nejakú službu napr. injektážou. Pomohlo by? Ako by som mal postupovať a čo budeme potrebovať?

Zobrazuji 4 záznamů

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268