Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0 votes
6 zobrazenie

Dobry den p.Schwarz,

Chcel by som vas poprosit o radu v akej vyske / kde by sme mali navrtavat otvory pre injektaz v pripade kombinacie beton stara tehla, pôvodná nie plne funkcna hydroizolacia je ďaleko vyssie ako aktualna vyska finalnej podlahy.Mame uz hotovu hydroizolaciu podlahy a poter, a nove omietky, k dodatocnemu injektovaniu muriva sme sa rozhodli az po urcitom case, fotka zobrazuje stav bez hydroizolacie podlahy, poteru a omietok. Jedna sa o doplnkovú stavbu. Ďakujem

0 votes
127 zobrazenie

Dobrý deň.

Na priloženom obrázku je zeleno vyznačená budúca čistá výška podlahy. Múr je kamenný a tehlový. Medzi kameňom a tehlou je pôvodná izolácia. Čierna šípka. V akej výške je možné urobiť krémovú injektáž? Na úrovni budúcej čistej podlahy alebo pod jej úrovňou pri izolácii lepenkou? Miestnosť bude 1. vrstva vyštrkovaná s odvetraním do výšky 15cm, 2. vrstva 5cm betónu, 3. vrstva izolácie lepenkou, 4. vrstva polystyrén, 5. vrstva čistý betón.

Ďakujem Vám za odpoveď.

 

0 votes
533 zobrazenie

Dobrý deň, injektáž sa aplikuje v pivnici nad úrovňou terénu, alebo aj v obytných priestoroch pri podlahe.

0 votes
545 zobrazenie

Dobrý deň, prosím o radu mám pripravené murivo na injektáže krém aqua cream. Navrtávky sú vytvorené v druhom rade tehál. Prvý rad škára je zároveň s podlahou a nie je možné vŕtanie do škáry. Ako a čím sa upraví prvý rad ktorá bude stále vlhká. na to naniesť sanáciu potom by vlhkosť maltou pokračovala ďalej?Mám zvoliť hydroizol.náter prvého radu a potom to omietnuť sanáciou.Mám pred omietkou tiež naniesť na tehlové murivo aqau salt stop?Ďakujem za info Tomáš

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,
rád by som sa spýtal ako správne postupovať pri rekonštrukcii pivnice. Cieľom je mať suchú pivnicu s odvodom spodnej vody.
Pôvodný stav podlahy: 3-5 cm betónu a pod ním iba íl, ktorý prakticky degradoval funkciu vodorovnej hydroizolácie múru, pretože vlhkosť hydroizoláciu „obtekala“.

Aktuálny stav: všetok íl je odoberaný (cca 40cm), spodná voda je zvedená do nádrže s čerpadlom, ktoré odvádza spodnú vodu. Všetky miestnosti sú vyspádované smerom k nádrži a drenážnymi rúrkami bude voda vedená do nádrže.

Návrh riešenia skladby podlahy je vidieť na obrázku v prílohe, od spodu:
1. Geotextílie
2. Kamenivo (veľkosť frakcie ešte len zvolím) + drenážna rúrka pre zvod vody do nádrže
3. Geotextílie
4. Podkladový betón so železnou výstužou (výšku betónu zatiaľ nemám zvolenú)
5. Hydroizolácia (náter + IPA 1-2 vrstvy) – urobiť „vaňu“ napojenú na injektáž
6. Vrchný betón (výška betónu zatiaľ nie je zvolená)
7. Náter

Otázky:
a) Žltý vyznačený hydroizolačný náter (robiť x nerobiť)
b) Je výška injektáže správna?
c) Výška podkladového a vrchného betónu

Ďalšie detaily:
Múr je tehlový o šírke 60 cm.
Pôvodná hydroizolácia je už veľmi stará a tým pádom nedôverujem jej funkcii.
Zatiaľ riešim len vnútornú časť, zvonku bude nasledovať budúci rok.

Ďakujem za všetky rady.
Aleš Bárta

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, prosím o radu – jedná sa o pivničný priestor, kde z dôvodu závady na zvode dažďovej vody zo strechy presakovala voda. Závada je odstránená, ale z tech. dôvodov nemožno vykonať novú zvislú hydroizoláciu vonkajších stien, ale javí sa, že je funkčná pôvodná izolácia. Priestory v pivnici sú oklepané na tehly, vysušené po dva roky a na omak je murivo suché. Pôvodná izolácia proti vzlínajúcej vlhkosti sa však javí ako nefunkčná, ipa sa drobí v rukách, omietky sú degradované, sú zasolené. Čiastočne je už, za bojlerom, nahrubo nahodená sanačná omietka a tá zatiaľ (cca 2 roky) drží. Z preventívnych dôvodov by sme chceli vykonať injektáž, ak má táto vôbec zmysel. Prosíme o radu, v akej výške túto vykonať – tesne nad podlahou, popr. vyššie nad terénom. Ako bojovať so zasolením omietok? Pozri fota. Vopred ďakujem za odpoveď. Suchanková

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

obraciam sa na vás s prosbou, ako správne vyriešiť hydroizoláciu domu.

Rekonštruujeme starší dom, ktorý sme zakúpili av jednej izbe, ktorý ako jediný nie je podpivničený sa vyskytujú mokré fľaky na stenách.

Po vývoze starého materálu, čo sa nachádzal na podlahách, som objavil, že sa pod múrmi vyskytuje stará hydroizolácia, ktorá je bohužiaľ už asi nefunkčná (na každom múre je v inej úrovni).

Chcel by som sa tejto vlhkosti zbaviť vašim systémom AquaStop Cream spoločne s AquaStop Bitumen. (V miestach k de je múr suchý by som použil aktivátor).

Ide mi ale o to, do akej výšky naniesť hydroizoláciu av akej výške potom navŕtať diery pre AquaStop Cream (viď fotografie). Či navŕtať priamo nad strop pivnice/betón alebo až o úroveň vyššie.

Veľmi ďakujem za odpoveď.
Hurta

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,
prešiel som zobrazené otázky a vo vašich odpovediach našiel aj odpovede na svoje otázky. Napriek tomu vás chcem požiadať o radu. V priloženej schéme je môj problém. Obvodový múr cca 100 rokov starého domu s vloženou asfaltovou lepenkou v rôznej výške. Raz je položená na betónovom základovom páse, ale v susednej stene už je na pás najskôr vložený prvý rad tehál. Bohužiaľ sa jedná o severnú stenu, ktorá je spoločnou hranicou pozemku. Akákoľvek dohoda so susedom je tragická, za zateplenie som mu musel zaplatiť extra. Je to tak jediná stena, pri ktorej nie je vykonaná drenáž. Určite nie je 100% suchá, ale sama o sebe neplesnivá a pri zachovaní pár centimetrovej medzery možno pri stene mať aj nábytok bez toho, aby plesnivel. Očakávam teda, že by dobre vykonaná hydroizolácia toto mala zvládnuť. Otázkou je, v koľkých líniách AquaStop aplikovať a kde presne? Lepencia veľmi nedôverujem, tak mi vychádza pod ňou aj nad ňou.
Môžete mi poslať vaše odporúčania na základe priloženého obrázku?
Ďakujem, IH.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň.
Ako by ste toto odporučili? V tomto mieste zrejme voda nasakuje z betónu do steny . Do akej hĺbky vŕtať podlaha v dome je vyššia cca o 8 CM ako výška betónu na terase.
Dakujem

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň, mohla by som poprosiť o radu ohľadom prevedenia chemickej injektáže pri stene, kde je rozdielna výška podláh? Pod nižšou podlahou je hlina a pod vyššou podlahou je vlhká pivnica. V prílohe posielam nákres podláh a miestností pre lepšiu prehľadnosť. Máme v pláne podrezať stenu z miestnosti kde je podlaha nižšie (na obrázku oranžová línia), ale máme strach, aby stena nad podrezaním stále nenavlhala od stropu pivnice, ktorá je vlhká… Mohla by som sa teda opýtať aký postup by ste v tejto situácii odporučil?
Plus je tu ešte jedno miesto, kde je kolmo na tento múr v pivnici priečka, ktorá je tiež vlhká – odporučili by ste jej podrezanie v rovnakej výške (tzn pri strope)?
Murivo je zmiešané, stena je široká asi 70 cm
Ďakujem za Váš čas a budem sa tešiť na odpoveď.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň, Vážení,

prosím Vás možno použiť Váš produkt Aquastop cream aj na priečku z dutých tehál viď foto v prílohe? Hrúbka múru 15cm.

Samozrejme počítam s navŕtaním dier do škáry. Ide mi o typ tehál, ktoré majú dve veľké vzduchové komory.

Škáry sú hrubé, tak by som nemal porušiť steny tehál pod aj nad škárou, čo by bolo zle, áno?

Ďakujem za radu.

S pozdravom
Tomáš
Hradec Králové

Cihelná příčka z dutých cihel

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,
Začali sme robiť prípravu na sanáciu, ale všimli sme si, že starý dom bol už podrezaný (pravdepodobne roky späť). Lepenka je už na pol strúchnivela a vlhko v dome je.
Chcem sa opýtať, či máme robiť sanáciu pod, alebo nad lepenkou (podrezaním)

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň.
Vykonávame rekonštrukciu starého domu. Budú odstránené pôvodné podlahy. Časť je podpivničená, časť nie je.
Úroveň podlahy je nad terénom, niekde 20 cm niekde 100 cm.
Vrstvy podlahy:
– betón s karí sieťou
– natavená izolácia – IPA
– polystyrén
– anhydrit
– pochôdzna vrstva – plávačka.

Logika mi napovedá, že izolácia by sa mala navŕtať tesne nad betónom s karí sieťou, pred natavením izolácie – IPY.

Prosím o upresnenie kam presne izolačnú vrstvu systému AquaStop Cream umiestniť.
Vopred ďakujem.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň, prosím o radu. Ide o izoláciu domu z 30 rokov minulého storočia. V niektorých miestnostiach sa mi olúpala čiastočne omietka. Môj dotaz je či môžem vykonať izoláciu domu vašim Aguastop cream v základových kameňoch z vonku. Vykonávať izoláciu z vnútra miestnosti nad podlahou sa mi zatiaľ nechce. Dom je postavený na asi 1m základových kameňoch, nad okolitým terénom a potom je vrstva 3 tehál a potom je ešte len izolácia. Z vonku je zateplenie polystyrénom, ktorý zakrýva aj tie 3 vrsty tehál. Vŕtať medzi kameňmi a tehlami nie je vhodné z dôvodu zničenia polystyrénu. Vŕtal by som teda v škáre pod prvým základovým kameňom od spodku zateplenia. Základové kamene sú asi 35cm široké.Majú sa prevŕtať cez a čo je u starých domov za zakl.kamene? Ďalší rad alebo už hlina?. Nebude to vadiť na statiku domu? A pomôže to izolácii domu? Veľmi vám ďakujem za odpoveď.
Jaromír REJL

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň

Chcem sa opýtať. Mám pieskovcovú podmurovku a vnútorná podlaha je pod úrovňou hornej hrany podmurovky asi 5 cm. Pôvodne som myslel, že by som navŕtal škáru medzi podmurovkou a múrom, ale tým by som sa dostal vo vnútri objektu oných cca 5 cm nad podlahu. Bude teda lepšie vŕtať pieskovcovú podmurovku o niečo nižšie, než je vnútorná podlaha?

Ďakujem Vostrad

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň prosím o informáciu. Mám vlhkú stenu v pivnici Ak by som urobil vašu injektáž a odizoloval stenu, nepôjde ma potom tá vlhkosť do podlahy? Je to starý dom a nemá žiadne izolácie. Okolo múrov do cca. 1 metra mám rošty a natom OSB dosky. Za nimi všetko okopané, aby to dýchalo. Alebo mám urobiť injektáž treba vieš cca. 0,5m aby tá vlhkosť mohla za doskami prúdiť do priestoru a nešla do podlahy? Ďakujem za odpoveď.

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň

Dočítal som sa tu v jednom príspevku, že vaša injektáž je vhodná aj pre vaľkový dom. Je potrebné, nutné použiť aj aktivátor pre zlepšenie resp. urýchlenie účinku injektáže? Základ mám kamenný, prvá rada začína hneď hlinenými cihlami.
Vonkajšia časť domu bude mať drenáž. Stačí potom vnútri po zabetónovaní platne realizovať prepojenie asfaltového pásu natavenia s rovinou aplikácie injektáže alebo v akej výške?

Ďakujem za odpoveď

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,
začiatkom mesiaca októbra sme si u vás objednali prostriedky na vykonanie injektáže pri zavlhnutom starom múre v garáži. Bohužiaľ, až teraz sme sa na to dostali a po otlčení omietky sme zistili, že prvý šár muriva je bohužiaľ kremelinová tvárnica a nad ňou sú až plné tehly. V prílohe vám zasielame rez + foto a prosíme o radu, do ktorej škáry – kam by ste odporučili aplikovať injektáž. Máme ešte vyššie otĺcť ďalší šár tehál? Tiež akú hĺbku v murive odvŕtať??
Vopred ďakujem za odpoveď a konzultáciu
M.Vašková
Č. Budejovice

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz.

Prosím o Vašu radu kde vŕtať v nepodpivničenej časti domu:

1. vŕtanie v mieste červenej je už pravdepodobne vysoko nad hornou líniou podlahy (12cm) a prekáža zatepleniu

2. v mieste zelenej čiary je pôvodná, ale predpokladám, že stále ešte funkčná izolácia

3. môžem vŕtať málinko (cca 3cm) pod hornou líniou podlahy (modrá)?

Veľmi ďakujem za Váš čas, prajem pekný deň – Olešák

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň. Chcel by som Vás veľmi poprosiť o radu. Mám záujem si zakúpiť výrobky od vašej spoločnosti, zaujalo ma to, že si to môžem urobiť svojpomocne.
Nakoľko mám sokel, ktorý má dva roky a nechcel by som ho dávať dole. Posielam obrázok ako sa začala vlhkosť prejavovať. Chcem sa spýtať ci by som mohol injektaz urobiť pod úrovňou soklu aj nad jeho úrovňou, alebo by to nemalo zmysel? Úroveň podlahy v dome je v línii sokla ako som naznačil na fotke. Injektaz môžem robiť iba z vonku nakoľko je vo vnútri kúpeľňa. Mam v plane aj dat drenaz okolo múru. Ďakujem veľmi pekne za radu.

  • Matúš Cvaniga stáří dotazu 4 roky ago
  • last active 7 mesiacov ago
0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,

chcel som použiť Vašu izoláciu Aqua stop cream, ale po odbúraní existujúceho obkladu sa naskytlo nemilé prekvapenie. Pod vodorovnou izoláciou, nad ktorou sú tehly, sa nachádza kamenný základ, ktorý je spájaný snáď hlinou, aspoň tak to teraz vyzerá. Viď foto. Myslíte, že by bolo rozumné, aby som časť pod vodorovnou izoláciou vyplnil kvalitným betónom, kvôli statike, a následne do škáry nad izoláciou, ktorá už nie je funkčná, použil Váš Aqua stop cream.
Ďakujem za odpoveď.

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý den, poprosím o radu. Mám v pláne realizovať sanaciu staršej garažovej steny postavenej v r 1920 bez vodorovnej izolácie v dlžke cca 4m. Mám však v garaži dlažbu a sokel na tej strane o výške cca 10cm a zaroven ide o stavbu na hranici pozemku – sused má svoju dlažbu o cca 10cm nad urovnou nášho terenu.
Otázka znie : bolo by velkou chybou osadiť otvory z mojej strany vo výške cca 15-20cm od urovne mojho terenu a tým by som sa dostal cca 5-10cm nad sokel a zároven by som bol cca 1-2cm nad urovnou susedovho terenu?/ asi by mi sused nedovoli obkopať garáž a dať tam bublinkovú čiernu foliu…/. Dakuejem za radu.
S pozdravom Robert Konečný, Žilina

  • MUDr. Robert Konečný stáří dotazu 4 roky ago
  • last active 4 roky ago
0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň,
pri čiastočnej rekonštrukcii domu starého asi 80 rokov som na prízemí nad podlahou zistil vzlínajúcu vlhkosť na vnútorných omietkach obvodových múrov (viď foto zvnútra aj zvonku).
Dom je podpivničený, má kamenný sokel do výšky cca. 120 cm nad okolitým terénom, v úrovni sokla je potom podlaha prízemí a nad ňou sa objavila spomínaná vlhkosť.
Pre riešenie problému sa mi javí vhodný Váš Aqua Stop Cream, potrebujem však poradiť s postupom aplikácie. Mám v úmysle vnútorné omietky otriasť nad líniu viditeľnej vlhkosti a vyškrabať škáry. Zvonku by som brizolitovú fasádu rád ponechal a chcel by som len odstrániť pásik kabrincového obkladu nad soklom, v takto obnaženej škáre aplikovať Aqua Stop Cream a namiesto pôvodného pásiku inštalovať po celej dĺžke múrov odvetrávaciu lištu. Vo vnútri potom chcem použiť sanačnú omietku.
Je možné použiť tento postup?

Ďakujem za odpoveď.

Z. Diviš

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň, na jednej stene domu z roku cca 1935 vzlína vlhkosť, viď obr. (pokračujúca časť domu bola dostavaná 1998), táto časť domu je podpivničená, strop je v úrovni terénu, podlaha pivnice 210cm nižšie. Hladina spodnej vody bude podľa skúseností susedov ľahko pod podlahou (dom je na rovine, Poohrie, hlinitopásčité podložia, pri záplavách roku 2002 spodná voda stúpla až takmer k stropu pivnice). Keď veľa prš,í vlhkosť sa zvyšuje, v pivnici je vlhkosť až 85%. Z vonkajšej strany je nopová fólia do hĺbky 77 cm pod úroveň terénu. Zvažujem chemickú injektáž v pivnici vo výške cca 70cm od stropu pivnice (nad úrovňou, kde končí nopová fólia). Steny majú 60cm a sú z tehál (vnútri steny snáď taky). Myslíte, že to problém vlhkej steny – nad úrovňou kde končí nopová fólia – vyrieši?

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

mám otázku ohľadne nášho domu (vek odhadom 60 rokov), pred výmenou povodných okien nám v izbe na severovýchodnej strane domu vlhla smerom od podlahy hlavne severná stena a tvorili sa aj plesne, teraz po výmene okien už viditeľnú vlhkosť v stenách nenachádzame, avšak plesne ostali.
Chcem sa spýtať, či je aj tak možné aplikovať injektáž vašim prípravkom v celom dome aj keď viditeľnú vlhkosť nemáme a či to má dopad potom na naviazanosť krému do stien, alebo to preventívne aplikovať len do tej severnej steny. Dom by sme chceli aj zatepliť.
Na prvom obrázku možete vidieť skladbu steny po obití vonkajšej omietky s prevŕtaným televíznym káblom a na druhej fotke pohľad zvnutra, kde je vidieť, že kábel je prevŕtaný pár cm nad parketami. Injektáž by bolo najlepšie teda vykonať v rovnakej špáre, ako je prevŕtaný kábel alebo o jedno poschodie nižšie?
A ešte by som chcel vedieť, ci keby som injektáž vykonal z vonkajšej strany domu či je možné hneď napenetrovať a vymalovať vnutorné steny domu alebo treba počkať, kým sa materiál naviaže do stien?

Ďakujem pekne za odpoveď.
Peter Hajduk

  • Peter Hajduk stáří dotazu 5 rokov ago
  • last active 4 roky ago
0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

Obraciam sa na vás s otázkou, v akom mieste vykonávať vrty pre krémovú injektáž viď obrázok.

nad ipou je tehlové murivo, malta nič moc, pod ipou ložený kameň, preložený vyvetralou omietkou.

Za mňa tipujem vrt v polovici tehly ….

Ďakujem, s pozdravom Ryška.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň, plánujem zakúpenie a aplikáciu Aquastop a prosím o radu. Murivo v miestnosti je na dvoch stenách plná pálená tehla (hrúbka cca 30-35 cm), prvá priebežná špára je 5 a ďalšia 15 cm nad podlahou, na jednej stene 8 cm. Zostávajúce dve steny však majú betónový základ ktorý presahuje cca 5 cm nad podlahu, na tom je izolácia z obyčajnej dvojitej plastovej fólie a potom tehly. Navŕtanie by bolo úplne z vnútornej strany miestnosti, je v poriadku vykonať to do tých škár 15 cm resp. 8 cm od podlahy? Tiež neviem či je nejako zasolené alebo sú to len zvyšky omietky (bolo tam vlhko od stien a vytvorili sa plesne), môžete to prosím podľa tých fotiek nejako posúdiť? Stena s betónovým základom má veľmi silné omietky, tak neviem či je možné vykonať vŕtanie (aspon v časti) priamo do omietky alebo nad tú fóliu do tehly, avšak pod tú fóliu sa penetrácia rovnako nedostane. Na tú injektáž je nutné tiež zakúpenie vašej špeciálnej pištole alebo možno nejako inak? Ďakujem.

Murivo plná pálená tehla

Stena s betónovým základom nad podlahou

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň,
rád by som sa spýtal či možno vykonať použiť aquastop cream aj u miestnosti viz.foto a to sposobom odstránenia soklíka, navŕtania (možno vŕtať len do škár alebo aj do stavebného materialu? V tomto prípade tehál), napustenie aquastop Cream a opätovným obložením soklíka (po odporúčanej dobe ).
omietka je tu robená obyčajne (jadrová omietka, Feinputz a farba teda bez akéhokoľvek sanačného opatrenia)
veľmi pekne ďakujem za radu
s pozdravom Křivánek

0 votes
4k zobrazenie

Dobry den.

Chcel by som sa informovat/poradit ci je vhodny Vas injektazny krem aj na takyto typ muriva (Vid priloha)

Tehla zacina az 43cm od zeme pod tehlou je asi betonovy zaklad ktory mi taha vlhkost (Povodne boli tieto miestnosti pivnica ale bolo to prerobene na bytovu jednotku)

Vedeli by ste mi povedat ci mi to bude fungovat a kolko od zeme by bolo vhodne vrtat tie deiry pre injektazny krem?

Dakujem

Machovic

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz, hovorili sme spolu dňa 13.7.2020 dopoludnie, kedy som Vám pochválil Vaše niekoľkonásobné vystúpenie v TV, spracovanie Vašich web stránok a najmä potom názorný príklad s Vašim modelom muriva vo vaničke vody a radil som sa o použití injektážnej pištole či pumpy na injektáž môjho muriva. Teraz by som Vás poprosil o nasledujúce rady:

– injektujem tehlovú stenu v chodbe domu o šírke 600 mm, dĺžka 5 metrov, veľmi úzke škáry
– na podlahe je dlažba so soklom a tak moja prvá škára od podlahy nad soklom je vo výške 110 mm
– v tejto škáre som vŕtal otvory po 100 mm od seba o predpísanom priemeru 14 mm
– vŕtal som najskôr dĺžkou vrtáka 400 mm a vrty som dokončoval dĺžkou vrtáka 550 mm, pri dovrtávání som sa takmer u všetkých dier dostával k skokovému posunu, teda do vydutín. Vyhodnotil som, že v tejto úrovni nemôžem túto operáciu zdarne dokončiť.
– viem, že Vaša odporúčaná výška vrtov od podlahy je do 100 mm, napriek tomu som začal skúšať šťastie o škáru vyššie – teda vo výške 180 mm od podlahy s úvahou, že tak to bude lepšie ako prvá nevydarená verzia. Tieto vrty sa mi podarili až na dva, ktoré išli v konečnej fáze cca 100 mm veľmi rýchlym pohybom vpred
-Prosím Vás o radu ako mám ošetriť spodný rad vrtov, ktoré sú podľa môjho pohľadu pre injektáž nevyhovujúce
-závěrečná prosba je, či nemáte skúsenosť s riešením korózie zárubne, ktorá sa mi vplyvom vlhkosti objavila vo výške do 300 mm od podlahy na priečke vedúcej od vyššie uvedeného obvodového múru, ktorý mám injektovať, a to po 100 mm od napojenia k obvodovej stene

Po sledovaní Vašich rád v médiách a na Vašich úžasných webových stránkach Vás uznávam ako skvelého človeka a odborníka v jednej osobe, ktorý naozaj svojimi znalosťami a vyvinutými prostriedkami pomáha tam, kde sú iné technológie neúčinné.

Ak budete mať na moje otázky chvíľku – budem Vám nesmierne vďačný:

S pozdravom a prianím mnohých úspechov vo Vašom podnikaní – Bc. Jan Vrabec!
(Chcel som priložiť foto, ale systém mi to neumožnil, neviem kde sa stala chyba – ospravedlňujem sa. Pokúsim sa zaslať do Vášho mailu.)

0 votes
5k zobrazenie

Dobry den pan Schwarz,
Planujem vyhotovit izolaciu steny proti vzlinajucej vlhkosti kremovou injektazou v celkovej dlzke 36 m. V tejto suvislosti prosim o odborne rady.
Fakty:
– mur je postaveny z porobetonovych tvarnic,
– kazde tri metre su umiestnene betonove piliere, medzi ktorymi je v podstate samotny mur vymurovany,
– po celej dlzke chyba vodorovna izolacia medzi murom a zakladom,
– chyba izolacia medzi betonovymi piliermi a zakladom,
– pri 70% dlzky muru nemozem vrtat do skary medzi zakladom a prvym radom tvarnic, pretoze mi tam zavadzia betonova
plocha pred budovou, ktora je asi 8 cm nad urovnou zakladu,
– napriek chybajucej izolacie je mur momentalne uplne suchy – aspon sa tak zda.
Prilozil som fotku pre znazornenie stavu.
Ak mi dovolite, mal by som nasledovne otazky:
Mozem vrtat pre krem diery priblizne 10 cm vysoko nad zakladom, teda nie do skary (malty) ale do porobetonu?
Pripadne sikmo do porobetonu vzhladom k tomu, ze betonova plocha pred budovou zavadzia pri vrtani?
Nevadi, ze je mur teraz suchy? Dokaze sa krem rozsirit difuziou do potrebnej sirky aj v suchom murive?
Vrtat aj do spodnej casti pilierov, teda aj do betonu?
Tolko otazok ma napadlo zatial. Uvitam Vase dalsie cenne pripomienky.
Dakujem.
S pozdravom Tóth

0 votes
5k zobrazenie

Dobrý deň,
opravujem starší rodinný dom ktorého prízemie sa nachádza v niektorých miestach cca 80 cm pod úrovňou terénu. Múry boli obložené z vnútra dreveným obkladom. Po odstránení obkladu som zistil, že múry sú do výšky 2/3 vlhké. Dom bol asi pred 20 rokmi obkopaný, urobená zvislá hydroizolácia a oddrenážovaný. Zatiaľ som vo vnútri domu rozbil podklad(základovú dosku), obkopal a odvetral všetky múry z vnútornej strany a naspäť zabétonoval podkladovú dosku. Teraz by som chcel urobiť injektáž – Aqua stop cream a tým zabrániť vzlínaniu vody po múroch. Múry sú z 2/3 tvorené z betónu na ktorom je tenká izolácia a ďalej je múr tvorený z plných vypálených tehál. Bude to účinné? Dá sa robiť injektáž aj v betónovom múre?
Ďakujem,
Marián

0 votes
4k zobrazenie

Dobry den

chcel by som injektovat stenu je to betonovy kvader s dutinami. Odkryl som omietku a v spare do ktorej som chcel vrtat bola po celej dlzke steny kovova trubka povodne na kurenie. Trubku som vybral a ostala mi diera v stene zhruba tak 10x10cm po celej dlzke steny. Otazka je cim najlepsie zapchat tu dieru -drazku.
Chcel by som postupovat tak ze najskor navrtam diery, dam injektaz a potom tu drazku vyplnim PUR penou (nasiel som vodeodolnu ?) potom sietka kleber a omietka. Vyzera to ako najrychlejsie riesenie ale neviem ci to bude OK ? alternativa je nasjkor drazku vyplnit kuskami tehly , porobetonu ? a potom injektovat do celej hrubky steny
prikladam foto
dakujem za odpoved

  • Stano Krajcovic stáří dotazu 5 rokov ago
  • last active 5 rokov ago
0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň, Mám prízemný domček 90 rokov starý, po rekonštrukcii (strecha, zateplenie domu, omietky …). V dvoch izbách sa objavujú zavlhnuté steny, ide to od zeme. Vlhkosť odstraňujem prístrojom pracujúcim na báze elektromagnetického poľa. Vysúšanie sa chvíľu darilo. Teraz po odstránení vnútorných omietok vo výške asi 80 cm od zeme, ktoré boli predtým zavlhnuté a boli nahradené sanačnou omietkou, sa ukázalo, že aj napriek sanačné omietke (zatiaľ je bez štuku) sa niekde opäť objavuje vlhkosť. Pomohlo by, keby sa vykonala injektáž krémom AquaStop Cream? Udržala by injektážou vzniknutá clona aj vlhkosť, ktorá môže byť spôsobená prameňom pod domom? Ide hlavne o pokoj, ktorý nie je podpivničený, ale jeden jeho múr, ten najviac problémový je vymurovaný až hore do ďalšieho podlažia, kde je už chodbou, pod ktorou je pivnica. Pivnica je vlhká, ale tam mi vlhkosť nevadí. Môžete mi, pán Schwarz, prosím poradiť? Ďakujem vopred za odpoveď.

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň, chcel by som vykonať injektáž Vaším prípravkom, ale nie som si istý v akom mieste to urobiť. Dom je celý podpivničený a cca 1m sklepu je zapustený do zeme (po celom obvode). Sklep chcem opraviť aby sa mohol trochu lepšie využívať. Z vonkajšej strany je nopová fólia, kačírek o šírke cca 40cm a v úrovni hydroizolácie je drenáž (odvedená cca 40m ďaleko od domu). Dom je z roku 1952 a neviem v akom stave je hydroizolácia. Pred 5 rokmi čo sme vykonali drenáž a natiahnutie nopovej fólie, sa stav výrazne zlepšil, ale stále je poznať na spodnej časti trochu vlhkosti. Cca 1m od podlahy je vykonaná (asi v roku 1995) cementová omietka (asi) a na zvyšku sú vykonané sanačné omietky. Chcel by som teda Vaším prípravkom trochu poistiť hydroizoláciu ale neviem v akom mieste to urobiť. Ak chcem využívať pivnicu (aj na niečo iné ako skladovanie zemiakov), tak by som vykonal injektáž 10 cm nad podlahou pivnice ale neviem či je to tak správne. Neviem či by som nemal ešte jednu injektáž vykonať 10 cm nad úrovňou okolitej zeminy, aby som poistil že nebude vlhkosť stúpať do obytnej časti.

V prílohe je Foto a zákres pivnice.

Ďakujem

S pozdravom Gruncl Patrik

0 votes
3k zobrazenie

Dobry den, chcel by som sa opýtať, mam pod jednou miestnosťou mokrú pivnicu, ktorá je tehlová a v zemi. Mozem nainjektazovat pivnicu pod urovnou stropu aby mi nesla vlhkosť do betonovej podlahy a steny aj ked je cca 1m pod urovnou zeminy, dakujem.

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň,

chcem vyskúšať vašu injektáž, ale rozsah mojich prác bude v dĺžke cca do 5m v šírke múru 35cm. Chcel by som to mať všetko tak ako má byť, aby som dosiahol najlepších účinkov, ale rozmýšľam, či použiť aj Váš aktivátor pred tým, než otvory vyplním krémom. Murovacia malta nie je nejako extra pevná (garáž má svoje roky) ani nie je zvlhnutá po celej svojej dĺžke.

Ovšem aktivátor dodávate iba v 5l balení, ktoré by som nespotreboval ani z polovice. Je to teda potrebné?

Ďalej prosím, čím najlepšie omietnuť osekanú stenu v dĺžke sanácie (predpokladám, že bude asi 5-10 cm hrubá), aby som po zaomietaniu týchto polystyrénových zátok nevytvoril most, kadiaľ by opäť mohla vzlínať vlhkosť?

Ďakujem Janů

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň. Prosil by som o radu, mám rodinný dom ktorý je v rade v miernom svahu, starý je asi 150 let.K susedovi mám múr od podlahy asi 70cm vyššie kamenný a zvyšok zmiešaný. Neviem ako hlboko mám vŕtať, neviem aký silný je múr.Jelikož som nižšie, vŕtal by som k susedovi pod podlahu. Ďakujem za odpoveď.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať, v akej výške by som mal vykonať vrty pre injektáž.

Viď. nákres v prílohe, či Vrt-A alebo Vrt-B, prípadne v akej vrstve skladby podlahy by to bolo najvhodnejšie.

Ďakujem D. Vrbický

0 votes
4k zobrazenie

Zdravím, vŕtam diery 14mm vrták hĺbka o 4.cm menej ako je silný múr, rozostupy 9-10 cm. Je to prosím správne? Ďakujem pekne s pozdravom ŠEVČUK.

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať na postup injektáže na našom rodinnom dome. Rodinný dom postavený na kamenných základoch a následne murovaný pálenou tehlou. Dom je asi tak 60 ročný a samozrejme na nejakých miestach nie je pravdepodobne funkčná izolácia nakoľko sa nám objavila vlhkosť na jednej stene vo výške asi 10 cm od podlahy. Chcel by som sa spýtať ako by sa aplikovala injektáž, či treba od kamenného základu nechať ešte jednu čiaru pálenej tehly a injektáž robiť až nad prvou čiarou pálenej tehly alebo sa robí injektáž do medzery medzi základom a tehlou. Medzi kamenným základom a prvou radou pálenej tehly je už nefunkčná izolácia. Podlahu máme smrekovú dlážkovicu čiže žiadny betón a to chceme aj zachovať. Je možné robiť injektáž aj pod samotnou podlahou keďže máme dlážkovicu?
Ďalej sa chcem spýtať či je jedno kde budem vykonávať injektáž či zvonka alebo zvnútra?
Ďakujem za Vaše rady a odpovede.

  • Ján Šedivý stáří dotazu 5 rokov ago
  • last active 5 rokov ago
0 votes
5k zobrazenie

Dobrý večer pán Schwarz,

chcel by som sa opýtať na váš názor, ako postupovať pri injektáži vnútorných stien / priečok pri dome viac ako 200 rokov starého, ktorý je postavený zo „“zmiešaného muriva““. Vonkajšie obvodové múry sú ľahko prístupné a tie budem injektovať teda zvonku, čo najnižšie základu. Predpokladám, že vyhovie tých 10cm od spodnej hrany steny. Čo sa týka tých vnútorných stien: chceme vybúrať existujúce podlahy až na základný hrubý betón, na ktorom je hydroizolácia. Ak by som teda vykonal injektáž čo najnižšie nad týmto hrubým betónom … nebude vadiť, keď potom budú tie zazátkované „“injekcie““ zaliate do čistého betónu? Ide mi v podstate o otázku, či možno injektáž zhotoviť takto „“definitívnym““ spôsobom, alebo je nutné k tým zátkam ponechať „“servisný prístup““? K vonkajším injektážam sa dostaneme ľahko, pre „“servis““ bude stačiť „“otriasť““ kúsok omietky, ale čo sa stane s injektážou, ktorej vstupy budú viacmenej už neprístupné? Možno to takto urobiť, alebo mam injektovať nad budúcu výšku čistej podlahy?

Ďakujem za odpoveď a s priateľským pozdravom,

Štembera

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s otázkou ohľadom umiestnenia vrtov dier od podlahy. V návode hovoríte že sa môže vŕtať maximálne 10cm nad úrovňou vnútornej podlahy. U nás je ale problém že zrovna v týchto miestach vedú trubky od kúrenia. Preto sa na Vás obraciam s otázkou, či je možnosť vykonať vrty pod úrovňou vnútornej podlahy (vychádza to cca 5cm pod podlahou – pod podlahou nemáme žiadnu pivnicu).

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň. Kúpil som 50 rokov starý RD. Po roku používania mám plesnivé múry, aj keď každý deň vetráme. Kúrenie v medi vedené na stenách. Viem že hlavný krok bude zatepliť dom ale rád by som aj spravil vašu sanáciu pretože mám mokré múry aj uprostred domu kde sa kúri krbom a teploty dosahujú aj viac ako 40 ° C.

Otázka znie. Prechod medzi základom a stenou je pol metra nad zemou. Pôvodná izolácia je na niektorých miestach aj vidieť takže urobiť presnú líniu dier v škáre by mal byť ten najmenší problém. Ak som to správne pochopil. Aplikácia musí byť nad izoláciou aby vytvorila „“film““ v jednej rovine v škárach .. pod izoláciou v „“možno betóne““ byť nemôže?

A ešte sa chcem opýtať, keby bola podlaha v miestnosti treba 5-10 cm nad pôvodnou izoláciou, je možné navŕtať diery skrz stenu až do podlahy a docieliť tak spojenie podlahy s múrom sanačným krémom alebo len tak ako je uvedené v návode max. 3 cm od konca steny.

Inak podľa výpočtu mi na 25m sten o hrúbke cca 50-60cm vychádza 20kg .. je to reálna spotreba?

Ďakujem moc za odpoveď

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň,
mám v pláne aplikovať chemickú injektáž pri dome. Je nepodpivničený, základy pálená tehla, zvyšok kotovica.
Kam presne aplikovať gél. Medzi tieto dve vrstvy alebo o rad vyššie.

0 votes
6k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz.
Po zhliadnutí videí a prečítaniu rôznych článkov som z Vášho spôsobu izolácie muriva nadšený, hlavne z toho, že si ju som schopný vykonať sám. Než si AquaStop Cream objednám, prosím ešte o názor odborníka, ako to v mojej situácii najlepšie vykonať.
Potrebujem izolovať izbu od vlhkosti od spodu- pivnice, ktorá je takmer stále vlhká, čo ničomu nevadí a nemá zmysel s tým nejako bojovať, pretože bývame pri rieke a aj spodná voda nie je hlboko. Čo ale vadí, je ľahká prítomnosť plesní v izbe, najmä v zimných mesiacoch. Od projektanta mám navrhnutú výšku najmenej 80mm polystyrénu, ktorý položíme na odobratý násyp existujúcej podlahy. Ďakujem vopred za Váš názor, akú izoláciu by ste zvolil pod polystyrén a ako ju prepojiť s izoláciou muriva, aby vlhkosť nevzlínala škárou medzi polystyrénom a múrom. Lepenku nalepenú aj na stenu? V tejto výške bohužiaľ vychádza kamenný základ. Alebo nebude vadiť, keď touto škárou bude podlaha trochu „“dýchať““?
S tým súvisí aj to, že neviem, v akej výške murivo ideálne navrtávať. Schematický obrázok k situácii prikladám.
Zvonku príde po izolácii muriva nalepiť polystyrén. Prípadné informácie rád dodám.
S pozdravom a prianím zdaru!
Veverka

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň, keď budem prolievať vyvŕtané otvory pre injektáž, za ako dlho sa má krém aplikovať? Mám podlahu vykopanú až na hlinu, dočítal som sa, že by sa otvory mali vyvŕtať čo najbližšie k podkladovému betónu, ale tam vychádzajú pieskovcové štuky potom je tehla potom stará lepenka a tehla. Pôvodne som chcel vŕtať až o tehlu vyššie ako je stará izolácia vo spáre.To by bolo asi 5 cm nad finálnou podlahou ako uvádzate pri injektáži keď sa s podlahou nič nerobí. Priamo do pieskovcov sa mi vŕtať nechce, je to starý barák, nad pieskovec by to šlo, ale nie je všade rovina niekde sú vyššie. Musel by som odskakovať či je to vôbec možné. Potom by prichádzala na rad škára s izoláciou, ale neviem či je vhodné dávať krém do škáry s lepenkou. Ďakujem za odpoveď.

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň pán Schwarz,

pri hľadaní riešení problému s vlhkým murivom som narazil na Vašu reklamu. A úprimne musím povedať, že ťažko sa mi verí, že by to bolo tak jednoduché a efektívne. Avšak vážne premýšľam, že by som to skúsil, pretože nemám čo stratiť. Ďalšia varianta je podrezanie muriva, čo sa mi veľmi nechce.
Preto by som Vás chcel požiadať, či by ste mi na základe opisu môjho problému odporučil vhodný materiál a množstvo, prípadne rady, tak aby aplikácia bola čo najefektívnejšia.
Potrebujem vykonať hydroizoláciu tehlové steny s dĺžkou 6 m, šírka steny je 30 cm. Tehly sú položené bez akejkoľvek izolácie pravdepodobne v betónovom alebo maltovom lóži priamo na žulové kamenné bloky. Až po 6 radoch je vykonaná hydroizolácia – ťažko povedať, či pôvodná, alebo predchádzajúci majiteľ podrezal stenu. Nad touto izoláciou sú už tehly suché. Avšak ja by som potreboval kvôli zatepleniu vykonať hydroizoláciu aj tých spodných tehál. Neviem, či vykonať vrty priamo medzi tehlu a kamenné bloky – spoj je veľmi pevný a malta / betón sa nedrobí. Naproti tomu o rad vyššie už je malta mäkšia.
Mnohokrát ďakujem za Vašu radu a zoznam potrebného materiálu.
S pozdravom
Pavel S….

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať chcel by som kúpiť váš krém je lepšie prísť na pobočku alebo na eshopu?

a ďalej som sa chcel opýtať: mám vybranú podlahu pod základmi kde sa vykoná drenáž a bude sa robiť nová skladba podlahy s podlahovým kúrením. Mám urobiť vrty vo výške podkladového betónu s izoláciou a alebo až vo výške čistej podlahy / dlažba /

ďakujem moc

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň zakúpil som váš aquastop cream a chcel by som sa opýtať v akej výške by ste mi odporučili urobiť vŕtanie keď vnútornú podlahu mám na červenej čiare viď foto v prílohe
ďakujem moc Lemf

Zobrazuji 1 - 50 z 104 záznamů

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268