Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0 votes
661 zobrazenie

Zdravím.

Zasielam vám kladnú recenziu na injektážny krém Aquastop krém

Sanácia prebehla pred 2 rokmi a teraz som sa pustil z druhej strany do inštalácie elektriky a opravy omietok.

Pri vlhčení muriva pred špricovaním sa krásne ukázalo, ako sa krém vlial do muriva a ako dobre odpudzuje vodu

0 votes
717 zobrazenie

Dobrý deň, nemám žiadnu otázku. Chcem veľmi poďakovať za Vyšší výrobok, ktorý som pred rokmi použil ako poslednú možnosť odvlhčenia muriva. Zafungoval skvele, preto som s pokojným svedomím pred mesiacom objednal ďalší AquaStop Cream a aplikoval na ďalšie zvlhčené murivo. Len by som mal pripomienku k Vašej kalkulačke, ktorá mi spočítala 3 litre krému a zostala mi jedna kávová lyžička. Ešte raz ďakujem a prajem Vám veľa spokojných zákazníkov, Martin Garba

0 votes
1k zobrazenie

Zdravím.

Zasielam vám kladnú recenziu na injektážny krém Aquastop krém

Sanácia prebehla pred 2 rokmi a teraz som sa pustil z druhej strany do inštalácie elektriky a opravy omietok.

Pri vlhčení muriva pred špricovaním sa krásne ukázalo, ako sa krém vlial do muriva a ako dobre odpudzuje vodu

Obrázek
0 votes
3k zobrazenie

Dobrý den!
Když se do sanační omítky AQUASAN POROSITY nepřidává vápno, tak do štuku taky ne?
Takže bych tudíž neměl použít kupovaný štuk, ale jen jemný písek a do něj namíchat AQUASAN POROSITY?
Pochopil jsem to takto správně?
S pozdravem Roman Pachman

 

 

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý den pane Schwarzi,
dovolte mi navázat na naší dřívější komunikaci – nechal jsem provést odvlhčení zdiva viz. fotky v příloze. Všechno zafungovalo a clona se povedla, vlhkost nepostupuje dále nahoru.

Chtěl bych se poradit:
v poslední příloze posílám schéma jaká pravděpodobná skladba podlahy.
z fotek je patrno, že cca 10cm pod úrovní clony směrem dolů začíná vlhkost (což je v podstatě logické), která asi přichází od spodku.
na fotkách je vidět sejmutý heraklit – když bych teďka nechal prostor po heraklitu vyplnit omítkou, která by se napojila na spodek (který je vlhký), tak pravděpodobně bude nová doplněná omítka vlhnout od spodku

Když bych ještě provedl dodatečné vrty s Aquastop cream směrem svisle dolu, případně šikmo do stěny, aby se ještě rozšířila izolační clona – je to rozumné ? + druhá otázka, kdyby vrt šel do izolace (která asi je i někde poškozená), spojí se AquaStop cream i s touto izolací ?

doc00216020190904153839

Předem díky za konzultaci – stačí i po telefonu. Díky.

S pozdravem
Petr Gotvald

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý den ! Koupily jsme starší RD a provádíme rekonstrukci . Za líbilo se nám vaše řešení pomocí injektáže AquaStop Cream , ale řeším napojení hydroizolace pomocí lepenky IPA . Navrtání chci provést z vnitřku místností . jaký postup zvolit , nejprve injektáž a po té lepenku IPA , nebo nejdříve lepenku a po té injektáž . Jedná se o to , že pokud po injektáži budu pokládat lepenku budu ošetřená místa nahřívat ohněm kvůli lepence . Neznehodnotí se injektáž ? Nebo bude stačit po injektáži 2-3 týdny odstup a poté položit lepenku ? Děkuji Š.

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý den,

mam dotaz ohledně toho, zda-li mam či nemam problém. Podle mého názoru mam, ale jak ho vyřešit. Tím se obracím na Vás.
Rozvinu to. Rozhodl jsem se odizolovat jednu zeď vašim přípravkem po důsledném pročtení recenzi a většiny článků v “Poradně”.
Dale. Vše jsem si spočítal, vyměřil pro vyvrtání der pro injektáž přípravku. Ač asi ukvapeně, jsem vyvrtal díry po celé délce zdi bez zkušebních vrtů. (délka zdi cca 5 m, hloubka vrtu cca 665 mm) Ty byly vedeny zvnějška přes omítku (viz. obrázek). (ale jinak to asi nešlo ? )
K problému. Vše co budu popisovat by melo být , na ne zcela umělecky vytvořeném obrázku, vidět na přiloženém dokumentu.
Tak tedy, po vyvrtání děr a následném čištění děr od zbytků odvrtaného materiálu jsem si všiml, ze při vyfoukávání děr mi prolíná vzduch i z ostatních děr (vrtů). Kontrolou co je zde spatně jsem zjistil, ze mezi vrtaným pískovcem a cihlovou zdí je mezera. Mělo by být (snad) dobře viditelné z obrázku. Mezera se liší ve vzdálenosti cihla – pískovec ,jak kde.
Tedy, když bych prováděl tlakovou injektáž přípravku, věřím, že přípravek bude prolínat do této mezery a nevznikne řádná výplň vrtu.
Vás se tedy pr0tám, zda je nějaká možnost vyřešit moji situaci. Děkuji !

Můj nápad, vzít nízkoexpanzní pěnu, vrt v místě mezery vyplnit, nechat zaschnout. Poté provrtat díry znovu, skrze pěnu a tím mít uzavřen vrt pro výplň přípravku.Ale nemám zdání, jaká by byla reakce přípravku a pěny. Nejspíš je to absolutní ,omlouvám se, blbost, ale na nic jiného jsem nepřišel.

Předem Vám moc děkuji za odpověď a snad i poradu pro vyřešení mého problému.
Pro doplnění, mezera mezi pískovcem a cihelnou zdí je jen po vrchní cihelnou zeď na pískovci.

Omlouvám se, ale rád bych rychlou odpověď.

S pozdravem

Jaroslav David , Hradec Králové, Lochenice

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý den,
chtěl bych se podělit o zkušenosti s injektáží vlhkého zdiva pomocí krému AquaStop Cream firmy Trumf sanace s.r.o. Koupili jsme rodinný domek, který byl postaven v 50 létech minulého století. Dům je celý podsklepený a postavený z plných pálených cihel. Ve sklepě místy chybí nebo je již zcela nefunkční vodorovná izolace. Jelikož celý dům rekonstruujeme a máme v plánu sklep, který má cca 90m2 využívat k jinému účelu (tělocvična, sauna…) než sloužil doposud (sklad uhlí atd.), rozhodli jsme se k odizolování sklepa pomocí injektáže, kterou jsme prováděli svépomocí. V podstatě je to nejlevnější způsob odizolování vlhkého zdiva (pokud si jej tedy provedete svépomocí). Jsme vrcholoví sportovci (www.krivankovi.eu), takže k stavebním pracím máme opravdu daleko. Po naší zkušenosti (u všeho mi pomáhala manželka) ale musíme říct, že odizolování dokáže provést každý, kdo udrží vrtačku v ruce – jen vrtání je celkem pracné.
Dům má obvodové zdi o tloušťce 45 cm a ve sklepě jsou od země přibližně 50cm vysoké betonové základy, na které navazuje cihelné zdivo. Po konzultaci s panem Schwarzem ohledně nejlepšího řešení odizolování jsme vrtali otvory pro injektáž v průběžné spáře nad první řadou cihel nad základy. V našem případě jsme použili vrtací kladivo. Jeden metr zdiva (10 děr) mi trval asi 30 minut. Po vyvrtání otvorů jsme provedli s manželkou vyfoukání děr kompresorem a pak jsme dle doporučení pana Schwarze každou díru ještě cca hodinu před samotnou injektáží “prostříkli“ vodou, která měla ještě zdivo více zvlhčit, aby se krém lepé šířil. Zároveň se ještě vyvrtané otvory propláchli vodou (na proplach jsem použil trubičku s ventilem, kterou jsem odšrouboval z injektážní pumpy a napojil ji na zahradní hadici). Následně přišla na řadu samotná injektáž, na kterou jsme použili pumpu, kterou má firma Trumf v nabídce. Samotné injektování zdiva šlo už lehce a po vyplnění otvorů jsme navíc každý vrt ještě doplnili jednou za pomocí gumové špičky, která se nasadila na injektážní trubičku (byla součástí dodávky pumpy). Po doplnění jsme každý vrt zadělali polystyrénovou zátkou, kterou firma nabízí. Po třech dnech jsme šli zkontrolovat jak to vypadá a kolem vrtů byla vidět kolečka od toho jak se krém postupně šíří do zdiva.
S odstupem 4 měsíců je viditelné prosychání zdiva nad injektáží a to už od první řady cihel nad základem. Krém viditelně prostoupil i do řady cihel pod vyvrtanými otvory. Společně se svislou izolací, kterou máme v plánu zhotovit pomocí stěrky Bitumen a odizolování podlahy, pevně věříme, že budeme mít sklep naprosto suchý.
Za nás tedy naprostá spokojenost s injektážním krémem AquaStop Cream. Navíc musíme vyzdvihnout přístup a ochotu zaměstnanců firmy Trumf sanace. Kdykoliv jsme potřebovali radu ohledně postupu velmi ochotně nám poradili.
Co se týče spotřeby materiálu, reálná spotřeba krému je +- stejná s tou, kterou jsme si vypočítali na kalkulačce spotřeby na stránkách firmy. Spotřeba vrtáků délky 45cm v našem případě byla zhruba jeden vrták na 100-120 děr plus jsme ještě používali jeden vrták délky 60cm na vrty v rozích, které jsem si nejdříve předvrtal vrtákem o délce 45 cm (injektáž byla prováděna z vnitřní strany sklepu).
Velkou výhodu v tomto způsobu odizolování zdiva vidím v tom, že pokud by se postupem času přece jen někde vlhkost objevila, tak vyvrtám pár děr navíc a dodatečně odinjektuji.

S pozdravem
Josef Křivánek
[email protected]

0 votes
0 odpovedí
ZOBRAZIŤ ODPOVEDE
3k zobrazenie
0 votes
5k zobrazenie

Dobrý deň,
chcel by som sa podeliť o skúsenosti s injektážou vlhkého muriva pomocou krému AquaStop Cream firmy Trumf sanácie s.r.o. Kúpili sme rodinný domček, ktorý bol postavený v 50 rokoch minulého storočia. Dom je celý podpivničený a postavený z plných pálených tehál. V pivnici miestami chýba alebo je už úplne nefunkčná vodorovná izolácia. Keďže celý dom rekonštruujeme a máme v pláne pivnicu, ktorú má cca 90m2 využívať na iný účel (telocvičňa, sauna…) než slúžil doteraz (sklad uhlia atď.), rozhodli sme sa na oddizolovanie pivnice pomocou injektáže, ktorú sme vykonávali svojpomocne. V podstate je to najlacnejší spôsob odizolovania vlhkého muriva (ak si ho teda urobíte svojpomocne). Sme vrcholoví športovci (www.krivankovi.eu), takže k stavebným prácam máme naozaj ďaleko. Po našej skúsenosti (pri všetkom mi pomáhala manželka) ale musíme povedať, že odizolovanie dokáže urobiť každý, kto udrží vŕtačku v ruke – len vŕtanie je celkom pracné.
Dom má obvodové múry s hrúbkou 45 cm av pivnici sú od zeme približne 50cm vysoké betónové základy, na ktoré nadväzuje tehlové murivo. Po konzultácii s pánom Schwarzom ohľadom najlepšieho riešenia odizolovania sme vŕtali otvory na injektáž v priebežnej škáre nad prvým radom tehál nad základmi. V našom prípade sme použili vŕtacie kladivo. Jeden meter muriva (10 dier) mi trval asi 30 minút. Po vyvŕtaní otvorov sme vykonali s manželkou vyfúkanie dier kompresorom a potom sme podľa odporúčania pána Schwarza každú dieru ešte cca hodinu pred samotnou injektážou „prestriekli“ vodou, ktorá mala ešte murivo viac zvlhčiť, aby sa krém lepšie šíril. Zároveň sa ešte vyvŕtané otvory prepláchli vodou (na preplach som použil trubičku s ventilom, ktorú som odskrutkoval z injektážnej pumpy a napojil ju na záhradnú hadicu). Následne prišla na rad samotná injektáž, na ktorú sme použili pumpu, ktorú má firma Trumf v ponuke. Samotné injektovanie muriva išlo už ľahko a po vyplnení otvorov sme navyše každý vrt ešte doplnili raz pomocou gumovej špičky, ktorá sa nasadila na injektážnu trubičku (bola súčasťou dodávky pumpy). Po doplnení sme každý vrt zarobili polystyrénovou zátkou, ktorú firma ponúka. Po troch dňoch sme šli skontrolovať ako to vyzerá a okolo vrtov bolo vidieť kolieska od toho ako sa krém postupne šíri do muriva.
S odstupom 4 mesiacov je viditeľné presychanie muriva nad injektážou a to už od prvého radu tehál nad základom. Krém viditeľne prestúpil aj do radu tehál pod vyvŕtanými otvormi. Spoločne so zvislou izoláciou, ktorú máme v pláne zhotoviť pomocou stierky Bitumen a odizolovania podlahy, pevne veríme, že budeme mať pivnicu úplne suchú.
Za nás teda úplná spokojnosť s injektážnym krémom AquaStop Cream. Navyše musíme vyzdvihnúť prístup a ochotu zamestnancov firmy Trumf sanácie. Kedykoľvek sme potrebovali radu ohľadom postupu veľmi ochotne nám poradili.
Čo sa týka spotreby materiálu, reálna spotreba krému je +- rovnaká s tou, ktorú sme si vypočítali na kalkulačke spotreby na stránkach firmy. Spotreba vrtákov dĺžky 45cm v našom prípade bola zhruba jeden vrták na 100-120 dier plus sme ešte používali jeden vrták dĺžky 60cm na vrty v rohoch, ktoré som si najskôr predvŕtal vrtákom o dĺžke 45 cm (injektáž bola vykonávaná z).
Veľkú výhodu v tomto spôsobe odizolovania muriva vidím v tom, že ak by sa postupom času predsa len niekde vlhkosť objavila, tak vyvŕtam pár dier navyše a dodatočne odinjektujem.

S pozdravom
Josef Křivánek

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň,
rád by som Vám napísal skúsenosť s vašim produktom Aquastop cream po dvoch rokoch aplikácie.
Váš prípravok som aplikoval cca. pred dvoma rokmi na rodiný dom. Injektáž som vykonal na časť domu, kde vlhkosť bola najväčšia. Vyplnenie vrtov vykonali Vaši zamestnanci – úplná spokojnosť.
Asi po roku murivo viditeľne vyschlo – to ma potvrdilo aj meranie percent vlhkosti. Po dvoch rokoch sa vhkosť ešte znížila.
V druhom roku som nahadzoval oklepanú omietku. Nahodená omietka nad injektážou výrazne rýchlejšie vysychala.
Výrobok môžem odporučiť av najbližšej dobe budem aplikovať na zvyšku domu.
Peter Strejčovský

0 votes
5k zobrazenie

Dobrý deň, pán Schwarz;
najprv hlboká poklona za skvelé webové stránky, na ktorých záujemca nájde takmer všetko čo potrebuje. Mám však jednu otázku týkajúcu sa izolácie prístavby k dielni, ktorá nemá žiadnu hydroizoláciu. K nej teraz pristavujem obytný objekt, ktorý s ňou bude zdieľať jednu stenu. Túto stenu chcem odizolovať vami ponúkanou metódou, obávam sa však toho, že od kolmo nadväzujúcich neizolovaných stien sa vlhkosť premostí do nového muriva. Celú dielňu izolovať nechcem, postačia mi preto informácie, do akej vzdialenosti od rohov pôvodnej stavby dielne treba izoláciu vykonať, aby sa tomuto efektu zabránilo.
Ďakujem vopred za odpoveď.

S pozdravom
Milan Daniel
538 21 Slatiňanov
Chrudim

0 votes
5k zobrazenie

Vážení, v lete minulého roka som vykonával injektáž muriva podľa vášho návodu a vašim materiálom u mňa na chalupe. Bohužiaľ som sa tam dostal až teraz na Veľkú noc a bol som nesmierne milo prekvapený jeho účinnosťou. Žiadna vlhkosť muriva, Kedysi sa napríklad zle zatvárali vnútorné drevené dvere, teraz bez problému a to bol objekt cca 7 mesiacov neobsadený. Takže úplná spokojnosť. Len by ma zaujímalo, aká dlhá je účinnosť tejto metódy. Ďakujem V.Vild.

Zobrazuji 15 záznamů

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268