Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0 votes
3k zobrazenie

Dobrý deň

Bývame v dome v miernom svahu (prevýšenie cca 1: 5) 30 metrov pod vrcholom kopca a 80 metrov nad najnižším bodom. Okolitá pôda je skôr ílovitá. Pred domom je cca 20 metrov smerom do kopca les, za domom aj vedľa domu dedina. Vek domu je cca 30 (základy 40) rokov.
Keďže sme si ako zdroj tepla tento rok nechali inštalovať tepelné čerpadlo (skôr sme topili kotlom na tuhé palivá), tak sa nám uvoľnila miestnosť v pivnici. Miestnosť je 2,5 metra pod úrovňou zeme. Rozhodli sme sa preto z bývalej kotolni urobiť wellness miestnosť (sauna, vírivka). V uhoľnom mieste ani vo vedľajšej kotolni nikdy nebola viditeľná vlhkosť, ani nikdy nevlhly múru. Ostatne tam nie je ani dnes. Máme tam odvetrávanie ventilátorom, ktorý má čidlo vlhkosti a spína sa pri prekročení vlhkosti v miestnosti 60%, čo sa deje len, ak je vírivka odkrytá dlhšie ako 30 min. Ďalej potom máme v miestnosti nainštalovaný odvlhčovač vzduchu, ktorý sa zapína pri prekročení vlhkosti nad 40%. Po väčšinu času je vlhkosť pod touto úrovňou, teda sa nezapína. Pôvodné obvodové múry boli zaizolované Ipou a natreté nejakou hydroizoláciou (robil to predchádzajúci majiteľ). Okolo celého domu, predovšetkým potom na prednej stene vo svahu, bola urobená drenáž (opäť robil predchádzajúci majiteľ). Zistili sme, že drenáž nie je vedená pod úrovňou podlahy pivnice, ale cca 20 cm nad. Kam vedie nemáme zdanie, ale je isté, že niekam za dom (narazili sme na túto rúrku za domom pod svahom v krajine).

Znovu podotýkam, že nikdy v dome ani v pivnici nebol problém s vlhnúcimi múrmi.

Momentálne nás prakticky od začiatku leta, teda od prerobenia miestnosti, trápi spodná voda. Môže to byť zmenou zdroja tepla, môže to byť napr porušenou hydroizoláciou domu, narušenou drenážou, môže to byť aj tým, že tento rok je abnormálne nasýtená pôda a stále prší, k tomu nad domom vo svahu vyrúbali polku lesa, ktorý tiež veľa vody zachytával, však hľadáme riešenie.
Vlhkosť sa objavuje pod terasou (tam nás to netrápi z hľadiska vlhkosti ani plesní, skôr z hľadiska statiky, však ten múr prakticky okrem terasy samotnej nič ďalšie nenesie.
Horšie je, že sa vlhkosť objavuje aj na stene v kotolni a v kotolni na podlahe je fľak. Je to vzlínajúca vlhkosť od základov.
Keďže sa nám nechce odkopávať celú prednú stenu a bočné steny domu, kvôli novej hydroizolácii a drenáži (musel by sa rozobrať kamenný gril, ktorý je zlepený, musela by sa rozobrať pergola, ktorá má základy v krajine, musel by sa „“nejako““ vyriešiť aj vchod do domu z bývalého zhodenia uhlia, kde sú teraz nové dvere. Rovnako tak by bol problém so schodmi do domu a v neposlednom rade aj so všetkými sieťami, či už elektrickými, alebo vody alebo telekomunikačnými. Prakticky celá predná stena by znamenala na každom metri nejakú ťažkú ​​prekážku. Nehľadiac na to, že by spomínaný výkop musel byť hlboko minimálne 3 metre pod povrch prednej steny.
Hľadáme teda riešenie.
Foto – vlhký fľak na zemi a steny vnútri. Sú to dvere medzi Wellness a kotolňou.
Napadlo nás to riešiť komplexne.1. Vlhkú stenu v kotolni podľa postupov nainjektovat a správne zaizolovať a oddeliť od základov. Pochopiteľne aj sanačná omietka. Ak bude treba, urobiť ešte hydroizoláciu podlahy.

2. Pod terasu postaviť ešte jednu stenu pred tú súčasnú, tá bude od tej pôvodnej, ktorá je vlhká a začína sa drobiť, oddelená hydroizoláciou (i od zeme) a ponesie ťažobu terasy. Síce tým zmenšíme priestor pod terasou, ale to nám nijako nevadí.

3. To je najťažšie … vyriešiť vzlínajúcu vlhkosť. Napadlo nás, vytvoriť vrt (studňu), ktorej hĺbka bude cca 1m pod základmi. Tam bude automatické čerpadlo, ktoré bude odčerpávať vodu vždy, keď stúpne spodná hladina nad určitú hodnotu. Tým by sa malo aspoň podľa môjho názoru zamedziť stúpaniu hladiny spodnej vody k základom a tým pádom aj vzlínaniu.

Umiestnenie vrtu by som rád viď obrázok

1. Do kotolne – Nemuselo by sa riešiť čo s vrtom cez zimu, hĺbka vrtu by bola len cca 2 metre

2. Pod terasu – Musel by sa vrt zatepliť, hĺbka vrtu by bola len cca 2 metre

3. Vonku pred dom – Musel by sa vrt zatepliť, hĺbka vrty by musela byť min. 5 metrov

Chcel by som sa opýtať na Váš názor, či to takto ide vyriešiť a či je to možné považovať za trvalejšie riešenie?

Budem rád za akýkoľvek názor prípadne radu.

Ďakujem

Jaroslav Holan

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň, mám otázku ohľadom injektáže. Ide použiť injektáž proti priesaku vody zo steny v pivnici? Tá pasta proti vlhkosti ktorú ponúkate asi nebude účinná? Existuje nejaká možnosť proti tej vode? Múr pivnice je 2 metre zo základov domu. Ďakujem Slosjar

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,

rád by som sa informoval či a akým spôsobom by sa dal využiť bitúmen 2K pre riešenie presakujúcej spodnej vody do pivnice cca 15m2 v prístavku domu z prelomu 19 – 20 storočia (prístavok je z deväťdesiatych rokov).

Hydroizolácie pivnice je porušená (v rohoch je vytečený asfalt na vrchný betón).

Na pozemku je vyhĺbená studňa, kde výška hladiny korešponduje s hladinou vody v pivnici. Bežne je v pivnici 5cm vody. Po kontrole odvodu vody zo strechy, vedenie vodovodného potrubia pod. som identifikoval, že problém je naozaj spodná voda, ktorá sa tlačí do pivnice na mnohých miestach. Aktuálne riešim problém čerpadlom. Čo najskôr by som rád však riešil problém lepšie.

Ďakujem za odpoveď

S pozdravom Pařík

Zobrazuji 3 záznamů

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268