Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0 votes
646 zobrazenie

Dobrý deň,
mam dotaz ohľadne vlhnutia múru v šatni ktorá je v tesnom kontakte so sprchovacím kútom (zasielam fotky) jedná sa o novostavbu, poradíte mi či sa jedná o príčinu od sprchového kúta popr. o čo by mohlo ísť a ako to riešiť? Vopred ďakujem za odpoveď s pozdravom Dominik

0 votes
718 zobrazenie

Dobrý deň, v júni došlo k preliatiu veľkého množstva vody na náš pozemok. Voda sa pri našej novostavbe dostala nad vodorovnú hydroizoláciu. Následne bol náš dom tri týždne vysušovaný vysokotlakovou metódou firmy Heat. V jednom rohu sa stále drží mokrý fľak. Dá sa vysušiť, napr. priamotopom, ale zase sa objaví. Má stále rovnaký tvar a veľkosť. Nie je úplne od zeme, ale v mieste, keď prvýkrát po vykúrení vyliezol nad lištu plávajúce podlahy. V tomto rohu v stene nevedú žiadne rúrky. Podľa nedávneho merania by sa nemali hodnoty vody pod podlahou zdvíhať a zostávajú po vysušení podlimitné. Ostatné fľaky po vykúrení sú suché. Veľmi radi by sme poznali príčinu tohto vlhnutia.

0 votes
587 zobrazenie

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na odborný názor na vlhký roh v kúpeľni. Kúpeľňu sme rekonštruovali v auguste roku 2019. V tomto roku (aj v auguste) sme si s manželom všimli, že v rohu kúpeľne je vlhký múr (pozri priložený obrázok). Vlhký fľak sa objavil od podlahy smerom nahor a asi za dva mesiace sa rozšíril približne o 1 cm. Miestnosť kúpeľne sa kedysi pristavovala, takže táto stena (kde je tá vlhkosť) nie je vonkajšia (je to 60 cm stena) a susedí s kuchyňou. Na mieste, kde je vlhkosť sa nachádza vodovodná rúrka (viď obrázok), spoj sa nachádza pod obkladačkou.
Než sa pravdepodobne pustíme do vybúrania sa k vodovodnej rúrke a oprave spoja (ktorý sa nachádza pod obkladačkou, do čoho sa nám samozrejme nechce), som sa chcela opýtať, či to nemôže byť napríklad zrážanie vlhkosti v tomto rohu miestnosti (čo by sa asi prejavilo už skôr ako po 3 rokoch) alebo či sa dá najskôr zistiť, že skutočne niekde tečie spoj (ako sa pustíme do búrania) alebo či použiť Vašu injektáž muriva?
Vopred ďakujem za odpoveď

0 votes
643 zobrazenie

Dobrý deň,

po rekonštrukcii kúpeľne a všetkých inštalatérskych prác sa po týždni od natlakovania a spustenia kúrenia objavila v spodnej časti steny na chodbe vlhká časť.
(z druhej strany je obklad – kúpeľňa a nie je tu nikde žiadny sprchovací kút)
Iba v stene bolo napájané kúrenie a to kvôli rebríku.

Tu Vám zasielam aj foto.
Múr som obnažil až na kúrenie a nikde som nespozoroval žiadny únik vody.

Prosím o radu, kde by mohol byť chyba?

Ďakujem za odpoveď.

Steiner

0 votes
678 zobrazenie

Dobrý deň, potreboval by som poradiť pred asi 10 rokmi sme prerobili garaž na bytový priestor, z podlahou sme museli ísť pod terén aby sme dodržali nejakú výšku asi 10-15cm pod terén. Firma urobila vaňu z ipy. Išla suchou formou penovka asi 30cm 2x drevotrieska a potom plávajúca podlaha. Ako sa ochladilo tak okolo podlahy začala pleseň, ale teraz veľa. Zasielam foto vo vnútri a zvonku. Potrebujú vedieť, či mi pomôže vaša technológia. Ďakujú za radu Bartečka Pavel
https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2022/12/IMG_20221130_180017-1024×768.jpg

0 votes
710 zobrazenie

Dobrý deň, mám problém so mokrými múrmi v byte v novostavbe. Byt je v 2. NP priamo nad vjazdom do garáže. Mokré múry sú na dvoch miestach. Na chodbe av rohu v izbe (pozri fotky). Obe múry susedia s kúpeľňou.

Prvý múr na chodbe: Je v nej vstup na optiku a hore sú ističe. Nemala by v mokrej časti prúdiť voda.

Druhý múr v rohu v izbe: Priamo vedľa vane, tak sa ponúka, že je v stene prasknutá voda. Avšak než by som sa púšťal do búrania múru, tak by som sa chcel uistiť, či nie je problém inde. Či to nie je spojené aj so múrom na chodbe. Ako začalo teplejšie počasie, tak škvrny začali schnúť.

Napadá ma, že keďže je byt nad vjazdom do garáže, tak je problém v zlej izolácii a že v byte vzniká tepelný most. Mohli by ste prosím poradiť v čom je problém a čo by sa s tým dalo robiť? Ďakujem.

0 votes
686 zobrazenie

Dobrý deň,
mám otázku ohľadom mokrého múru v kuchyni. Z ničoho nič sa nám objavil mokrý pruh nad podlahou v kuchyni a rozširuje sa to do strán, pod kuchyňou je pivnica, ale tam ten múr mokrý nie je. Nevedeú tam žiadne odpady ani voda, ďakujem Vám za odpoveď ,Jony.PS:posielam fotky

0 votes
611 zobrazenie

Dobrý deň,
radi by sme sa s Vami poradili. Vopred ďakujeme za ochotu a Váš čas!

Pred dvoma a pol rokmi sme postavili novostavbu, ktorá je umiestnená pod cca dvojmetrovým svahom pozdĺž celej dĺžky domu, v ktorom sú zasadené záhony (viď foto). Dom celkovo je v miernom svahu, tento rok na jar sme ešte obvod domu vysadili rastlinami, od domu ich delí NOPová fólia.

Minulý rok na jeseň prvýkrát, tento rok cca pred mesiacom druhýkrát sme likvidovali pleseň, ktorá sa nám objavila v prostrednej časti domu na vnútorných stenách – v spálni (opäť foto), predsieni a chodbe (foto).

Absolútne netušíme, ako je to možné a čo je príčinou. Dom nám staval otecka, ktorého považujeme za znalého as ktorým bol pre istotu spolu s projektantkou aj prejsť ešte raz celý postup (vrátane zrealizovania hydroilizácie – podľa informácií všetko dodržané ako malo byť). Vykurujeme elektrokotlom – podlahové kúrenie na vodu.

Zaujímavé a práve na riešenie je, že vlhkosť a pleseň sa tvoria iba v prostrednej časti domu – vnútorných stenách, na obvodových absolútne nikde nič po celom dome.

Dokážete nám s týmto, prosím, poradiť alebo nás aspoň nasmerovať, čo môžeme pre vyriešenie urobiť?

Veľmi ďakujem.

S priateľským pozdravom
Hradil

0 votes
319 zobrazenie

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať na možnú príčinu vlhkosti steny a riešenie viď foto. Ide o stenu radového RD (strana k susedovi). Dom je neobývaný a vlhkosť bola rovnaká aj v lete, keď niekoľko týždňov nepršalo a bola horúca. Elektrikárskym detektorom kovov som preveril či nie je v blízkosti nejaká rúrka a nič som nenašiel, skontaktoval som suseda ktorý svoj dom pred časom rekonštruoval a uistil ma že v stene nevedie žiadna vodovodná rúrka ani odpad a teda by nemalo dochádzať k úniku vody ani pri ňom. Zastavil som teda vodu pred aj za vodomerom, a necahol cca 14 dní pustený odvlhčovač, pretože vzhľadom na neprítomnosť je to s vetraním zložité. Nedošlo k žiadnej zmene a vlhkosť v miestnosti bola cca 45%. Prestal som teda odvlhčovať a všetko vyzerá aj po ďalšom mesiaci rovnako (stále zatvorený ventil pred vodomerom), vlhkosť v nevetranej miestnosti 55-60%, mapa na stene sa nemení nezväčšuje sa ani nezmenšuje. Možno je tmavšia ale to je asi len subjektívny pocit.
Prekvapuje ma, že sa nejedná o klasické mapy na stene s plesňou, ale vyzerá to na pohľad ako dosť mokrá omietka, celé prázdniny sa to nemení nech skúšam čokoľvek.
Pred rokom, rokom a pol to bolo vlhké len v ľavom spodnom rohu (kde na fotke stojí odvlhčovač). cez zimu sa dom temperoval na 10 až 15 °C.
Rád by som túto stenu sanoval vašim systémom, ale mám strach, že by mohla byť príčina niekde inde než len vzlínajúca pôdna vlhkosť. Viem, že podľa fotografie sa to ťažko dá zistiť.
Možno by ste mohli podľa skúseností poratiť čo vyskúšať/urobiť na odhalenie možnej príčiny, prípadne ako sanovať tento vlký múr.

Vopred ďakujem za odpoveď

M.Š.

0 votes
672 zobrazenie

Dobrý deň,
asi pred troma mesiacmi začal byť mokrý múr uprostred bytu. Teraz je to mokré až vo výške kľučky pri dverách a ide to stále hore. Ide o tehlový bytový dom, bývam tam 15 rokov a nikdy predtým sa to nestalo. Únik vody z vodovodného potrubia sme vylúčili. Pravdepodobne ide teda o spodnú vodu. Ako to zastaviť? Vysušiť stenu si myslím, že nepomôže, keď tam voda stále nasakuje. Je potrebné najprv riešiť príčinu, je možné použiť Vami ponúkanú metódu? Ak áno, treba injektáž do obvodových múrov domu alebo aj do tej vo vnútri bytu? Aký je správny postup? Ďakujem za reakciu. Pekný deň.

0 votes
564 zobrazenie

Dobrý deň, chcel by som chcel by sanačnú omietku aquasan-porosity použiť na vonkajšiu nadzemnú tehlovú časť sokla domu pod vodorovnou izoláciou. Mám použiť aj injektáž alebo stačí omietka? Je mrazuvzdorná, teda aj na vonkajšie použitie? Ospravedlňujem sa, či už je táto otázka niekde zodpovedaná – nenašiel som… ďakujem. František Staněk

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, pred týždňom som našla mokré miesto cca 5cm veľký v rohu miestnosti. Máme podlahové kúrenie, ale tlak je v poriadku a nič nenasvedčuje tomu, že by to bolo prasknuté kúrenie. Z druhej strany múru je sprchovací kút, ktorý netesnil. Všetko sme vysušili, zatmelili, ale fľak aj po týždni vyfúkavaní stále kokne (nezvetsuje sa).

0 votes
778 zobrazenie

Dobrý deň,
Chcela by som vás poprosiť o radu. Bývame v rodinnom nepodpivničenom dome, starom asi 15 rokov. Nikdy sa nám to nestalo, ale asi 14 dní pozorujeme na všetkých nosných múroch asi 20 cm pruh vzlínajúcej vlhkosti. Celý dom má samozrejme lepenku, vzlína nad lepenkou. Vlhkosť je iba na stene, betón je suchý. Nikde nám nič neprasklo (vodovodné potrubie, podlahové kúrenie atď.) vôbec nevieme od čoho by to bolo. Môže to byť vlhkosťou v byte? Murivo je Porotherm a okná máme drevené. Nevieme čo s tým.
Veľmi ďakujem za odpoveď.

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň.
V roku 2017 ste u mňa na dome vykonávali injektáž. Bolo to na Lužníckej ulici v Tábore. Prebehla po celom obvode tehlového muriva. Do dnes všetko v poriadku. To iba na okraj. Pred 2 rokmi sa objavila vlhkosť aj v interiéri, v stene medzi OP a spálňou. Jednalo sa len asi o 4 m stene a tak som si u Vás kúpil potrebné a zainjektoval som si stenu sám. Vykonal som všetko podľa návodu, ale neodstraňoval som omietku na ktorej bola vlhkosť viditeľná. Čakal som, že časom sa vysuší. A tiež sa viditeľne vlhkosť znižovala. Mám merač. Bohužiaľ tento rok sa po veľkých dažďoch opäť vlhkosť na stene začala zvyšovať. Je to viditeľné aj z priloženej fotky. Ide aj o to, že domček je v ulici pod prudkým svahom. Vždy boli domy v tejto ulici vlhkejšie. Ale to, ako sa teraz tá vlhkosť rýchlo zväčšila, sa mi zdá, že môže ísť v tomto mieste o prameň alebo dokonca o mierne tlakovú vodu. A tak sa chcem opýtať, ako ďalej postupovať. Otázka je, či je možné, že krémová injektáž úplne na tlakovú vodu nestačí (teda hodnotu tlaku nepoznám), alebo som ju zle vykonal a či máte skúsenosť, že by pomohla opakovaná injektáž, čo by nebol problém.

obrázok sa nedá vložiť aj keď je už len 300 kb a jpg. Môžem poslať na iný email.

ďakujem za odpoveď s pozdravom Petržílka

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

riešime plesne a vlhkosť (štandardne 70-75%) v staršom bytovom tehlovom dome, v druhom nadzemnom podlaží. Bola zistená vlhkosť muriva 12% (norma je vraj 3%) a odporúčaný náter, ktorý budeme realizovať. Zateplenie domu nie je možné (pamiatková zóna). Nedokážeme zistiť príčinu takto vlhkých múrov (vzlínanie vraj vylúčené, možno stekanie zo strechy… sused vlastniaci zvyšok domu odmieta riešiť) a nepáči sa mi riešiť iba následok a nie príčinu. Malo by zmysel vykonať kémovú injektáž napríklad v dvoch vrstvách z vnútra bytu?

Ďakujem z názor,
Lucia

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s prosbou o radu.
1./Kúpili sme starší rd, múr v jednej z izieb susedí s kúpeľňou susedov -(dvojdomček). V tomto mieste sme mali 3m dlhú vstavanú skriňu, ktorá bola nalepená úplne na stene. Vznikla rozsiahla pleseň – od podlahy do výšky asi 40 cm. Múr sme oškrabali, vydezinfikovali Savom, potom ošetrili vápenným štukom a následne farbou proti plesni. Skriňu sme odstavili 15 cm od steny. Od zásahu ubehlo 5 mesiacov. Omietka je v miestach, kde sa pleseň vyskytovala odfúknutá, ľahko ohraničené mapy, povrch krupičkovatý, zo steny je stále cítiť zatuchlina, hoci sa intenzívne vetrá. Môžete mi prosím poradiť, ako vhodne a natrvalo stenu ošetriť? Ďakujem veľmi pekne.
2./V našom dome riešime celkovú zvýšenú vlhkosť. V norme 55-60%, v daždivých dňoch, kedy sa zároveň nekúri nám vystúpila až na 72%. Dom je zateplený pred 20-timi rokmi 5cm polystyrénom, okolo domu z jednej strany zámková dlažba až k stene. Sokel domu nie je zateplený, na polystyréne v dolnej časti je práve zo strany, kde je zámková dlažba viditeľný trvalý mokrý pás. Okná sa v zime rosia, kúrenie máme podlahové. Z akúkoľvek Vašu radu či ponuku vopred ďakujem.

Tichá

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

tak sme sa konečne rozhodli, že vykonáme už skôr plánované odvlhčenie muriva pomocou Vášho prípravku. Objednávku som už pripravila, ale kým ju odišiel, tak ešte raz prosím o konzultáciu nášho problému. Náš rodinný dom stojí v radovej zástavbe a práve stena ktorá prilieha k susednému rodinnému domu je vlhká. Snažili sme sa zistiť dôvod vzlínania vlhkosti, ale bohužiaľ aj napriek kontrole striech a odkvapov sa nám nepodarila zistiť nejaká zrejmá závada, ktorá by bola dôvodom vlhkosti. Myslíme si teda, že ide o problém pri základoch tohto múru, kam sa bohužiaľ nedostaneme. Myslíte, že by nám Váš systém mohol v tomto prípade pomôcť? Ospravedlňujem sa, že sa vyjadrujem dosť laicky a neviem veci odborne popísať, ale snáď mi rozumiete.

Veľmi Vám ďakujem a prajem pekný deň L. Machačová

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň dočítala som sa že je možné pri murive ktoré od spodu vlhne vykonať injektáž aby nebol stavebný neporiadok po celom dome. Kúpili sme RD straší a jeho stredová zať ktorá bola doteraz suchá začala vlhnúť od spodu a opadáva omietka do výšky asi 50cm. Bola nám odporúčaná injektáž z toho dôvodu že je menej prachu , Zať je dlhá ( chodba cez 3 miestnosti asi 10-15m Snáď sa to dá odstrániť aj svojpomocne. Prosím o radu a kam sa obrátiť. Ďakujem Blahová

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň mám prosbu po rekonštrukcii bytu v staršom dome sa mi začala robiť vlhkosť na murive pri podlahe a plesni a robí sa aj voda na plávajúcej podlahe.
Dom je z jednej strany zároveň so zeminou a ostatné strany sú 3m nad zemou. Po de mnou je ešte jedno neobývané poschodie ale všetko vyzerá na pohľad suché ako vonok domov tak aj ten byt podo mnou, napriek tomu mám vlhké múry po celom obvode domov. Než som sa sem nasťahoval a nezačal kúriť bol na stenách aj ľad ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň.

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň, chcel som sa opýtať, mám vlhké múry v starom dome s kamennou a asi 80cm širokom múrom je vhodná injektáž alebo náter.

Ďakujem

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,
na stene v kuchyni, ktorá susedí so záchodom, sa nám v posledných dňoch objavili vlhké mapy (pozri foto). O čo myslíte, že ide a aký typ opravy bude nasledovať? Na záchode je stena pri podlahe tiež ľahko vlhká, avšak únik vody nie je vidieť.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Nováková

 

vlhká zeď

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,
rád by som sa spýtal na radu v nasledujúcej situácii: Múr, o ktorý ide, je tehlový, 45 cm, podrezaný, ale počas tohtoročnej jesene silne zvlhol od podlahy a začal sa na nej tvoriť pleseň. Miestnosť je mierne nad terénom a z vonkajšej strany zateplená 12 cm polystyrénom, ktorý je pretiahnutý asi 40 cm pod úroveň podlahy a teda aj podrezávky. Nopová fólia zvonku nie je. Samotná podlaha je betónová a hydroizolácia je zrejme v poriadku, pretože pod linoleom žiadna znateľná vlhkosť nie je. K stene boli prisunuté postele a pod nimi úložné boxy, čo nepochybne obmedzilo cirkuláciu vzduchu. Vlhkosť končila na úrovni matracov. Vzhľadom na to ma napádajú dve možnosti, odkiaľ sa vlhkosť mohla objaviť:

Prvá možnosť je zrážanie vzdušnej vlhkosti, ku ktorému v priestore za nábytkom typicky dochádza. Proti však hovorí solídne zateplenie, vonkajšie teploty nad nulou a nameraná relatívna vlhkosť 60% pri cca 20 °C. Zodpovedajúci rosný bod je podľa wikipédie pre tieto hodnoty 12 °C, čo nepredpokladám že sa mohlo stať. Navyše pri minulých zimách k vlhnutiu nedochádzalo, minimálne zďaleka nie takému ako tento rok, pretože sme si nič nevšimli.

Druhý variant je vzlínanie nejakou škárou v podrezaní – špeciálne podozrievam miesto kde je polystyrén nalepený cez škáru podrezávky. V tomto prípade by na vine mohlo byť mimoriadne daždivé počasie v septembri a na začiatku októbra. Predstavujem si, že za normálnych podmienok múr stíha vysychať, ale teraz bolo vody jednoducho veľa a za posteľami sa začal hromadiť.

Ako riešenie by som rád použil váš injektážny gél, na uistenie, že žiadna vlhkosť odspodu skutočne neprenikne. Pripadá mi to zmysluplné, ale neváhajte mi oponovať. Kde však skutočne tápem je prípadná úprava omietok. V tomto ma napadajú hneď štyri alternatívy a budem veľmi rád pokiaľ mi poviete váš náhľad na vec.

– Sanačná omietka – umožní stene lepšie dýchať, ale kvôli nábytku mi to nepripadá ako príliš zmysluplné.
– Termoizolačná omietka – Pomohla by proti prechladnutiu a tým pádom kondenzácii vodných pár.
– Izolácia + perlinka – Možno dosiahnuť výrazne lepšie izolačné vlastnosti oproti omietke, ale dôjde k uzavretiu omietky pre vlhkosť.
– Nič – steny sú v dobrej kondícii a z mechanického hľadiska by opravu nepotrebovali. Možno by stačilo počkať, či nepostačí injektáž.

Ďakujem za váš čas a budem rád za akýkoľvek názor. Pevne dúfam, že vaše sanačné materiály pomôžu.
S pozdravom, AJ

PS: Pokúšal som sa nahrať fotografiu (jpg 1,1 MB a potom png 818 kB), ale nepodarilo sa, len v pravo hore obrazovky bola malá ceduľka s nápisom „Forbidden“. Neviete prečo sa to mohlo stať?

Zobrazuji 22 záznamů

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268