Dobrý deň,
chata bola postavená v 60. rokoch minulého storočia. Jej garáž je z 2/3 zapustená do lesného svahu, v ktorom sú stromy v mýtnom veku. Vzadu v jednom rohu vždy po dlhšie trvajúcom daždi /september 2024/ vystúpi do steny vlhkosť. V rozmeroch 1×2 m ale omietka neopadáva, iba štuk. Na vonkajšej strane rohu nad zemou na svetlo vápennocementovej omietke /falošný brezalit/ sa vytvorí tmavý fľak cca 1×1 m vrátane bielych soľných vzorcov. Omietka drží. Betónová podlaha garáže je vcelku suchá.
Nosné obvodové múry sú 30 cm široké a sú vybudované z voštinových tehál zn. Tyn. V miestach, kde murivo vstupuje do zeme, je tento obvodový múr vybavený vonkajšou prímurovkou z plných tehál a jej vnútorná časť je opatrená zváranou IPou. Konštatujem, že to asi bolo zle postavené a teraz to potrebuje opraviť. Prosím o Vaše stanovisko. Bude možné zakúpením Vašej technológie a materiálu aspoň znížiť v tomto prípade vlhkosť muriva?
Aký by ste prosím volili postup prác? Bolo by možné v tomto prípade použiť Váš štandardný technologický postup, alebo treba vykonať nejakú jeho úpravu?
Vopred mnohokrát ďakujem. Rád by som to na jar realizoval.
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 1 mesiac ago
- last active 1 mesiac ago
Dobrý deň,
Mam vašim krémom za injektovaný celý dom zatiaľ paráda. Chcel by som na jar obkopať a urobiť hydroizoláciu základu domu. Chcem sa opýtať či je tento postup správny. Obkopať dom vyspraviť základ maltou vyrovnať nerovnosti. A naniesť váš bitúmen 2k prvú vrstvu do nej vložiť perlinkou a po zaschnutí urobiť druhú vrstvu. A následne celoplošné naniesť bitúmen 2k na soklový polystyrén a nalepiť na vytvorenú hydroizoláciu. Môžem do bitúmenu vložiť klasickou perlinkou alebo musí byť nejaká špeciálna a môžem polystyrén lepiť iba na stierku 2k bez iného kotvenia?
Ďakujem Trávniček
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 3 mesiace ago
- last active 3 mesiace ago
Dobrý deň,
zhruba pred dvoma rokmi som rekonštruoval 100 rokov starý domček.
Vykopali sme podlahy cca 30cm, naliali betón, na ten sa dala ipa. Tú som pretiahol do vane až nad pôvodnú vodorovnú izoláciu ao riadok tehál viac som pre istotu použil vaše injektáže. Ipa je neťahaná až nad injektáže.
Zdá sa že to funguje bezchybne. Nevidím známky vzlínajúcej vlhkosti. Urobil som aj sondu z vonku a je vidieť, že vlhkosť drží aj sama pôvodná izolácia na uzde.
Riešim, ale iný problém. všade máme podlahové kúrenie, skladba betón, ipa, 14cm polystiren podlahovka zaliata cemflow a finálna podlaha. Dom zatiaľ nie je zateplený. Murivo je z tehál, základy zatiaľ neviem presne, aké sú hlboké.
Bojujeme s tým, že sa najskôr (moja teória) pri určitom počasí vytvárajú tepelné mosty medzi múrom (ipou) a skladbou podlahy a to hlavne na severnej strane. Občas je cítiť ťažký vzduch a akoby ste prišli na stavbu a cítil pár dní starú čerstvú omietku. Nie je to zatuchnutý zápach plesne alebo tak.
Moja domnienka je, že je potrebné zatepliť základ domu a tu sa dostávam k otázke na vás. Neviem či je dobrý nápad ten základ natiahnuť nejakou hydroizoláciou. Napríklad vašim systémom. Pri stavbe nových domov je to bežné, ale bojím sa aby sa netlačila voda nahor. Avšak pokiaľ by som to neurobil a dal tam len polystiren určený na zatepľovanie základov, tak ten tiež neprepúšťa vodu. Takže by to malo byť teoreticky jedno a hydroizolácia nebude kontraproduktívna.
Vopred ďakujem za radu.
S pozdravom
Joska
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 1 rok ago
- last active 7 mesiacov ago
Dobrý deň, mám otázku..u starého doma (kotovice) vlhne stena najskôr od suseda..sused si urobil pozdĺž domu (bočná strana) záhradku kde si vysadil kvety atď..hlinu zasypal až k stene kde nedal ani nopovku..je možné zo stena vlhne zvnútra pretože zalieva kvety a hlina vsakuje vodu a púšti do steny kotovice? Omietky som obúchal a nechávam sušiť..stačilo by od suseda odkopať hlinu 50cm do hĺbky dát nopovou fóliou a potom zahrnúť späť a vo vnútri v miestnosti použitý sanačnú omietku a sanačnú štuku? Potrebujem aby dom vydržal pár rokov..na veky štát nebudeme v pláne len neskôr búrať..vopred ďakujem za odpoveď
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 2 roky ago
- last active 7 mesiacov ago
Dobrý deň, mám pivnicu, asi 2,5 m pod terénom, umiestnenie pod kopcom. Pri dažďoch a odmrazovaní snehu zo stropu kvapká voda. Zo spodu nenastupuje, preto ma napadlo, že by stačilo vodu dostať do strán. Odkopávať a izolovať lepenkou by bolo veľmi nákladné, preto by som radšej nejakú službu napr. injektážou. Pomohlo by? Ako by som mal postupovať a čo budeme potrebovať?
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 2 roky ago
- last active 7 mesiacov ago
Dobrý deň, bývame zhruba 3 roky v dome z roku 1880 a z dôvodu vlhkosti a vzniku plesní plánujeme vykonať injektáž prípravkom AquaStop Cream. Pokiaľ som to dobre z predchádzajúcich príspevkov pochopila, je vhodné vytvoriť v miestnostiach po injektáži vanňu z AquaStop Bitumenu, aby nedochádzalo k prestupu vlhkosti do podlahy z podložia, ktoré je pod ňou. Chcem sa opýtať, či je vhodné vykonať aj odkopanie domu a vonkajšiu izoláciu. A ak áno, prosím do akej hĺbky a čo použiť ako izolant. Je vhodný aj Bitumen a nopová fólia? Ďakujem za Váš čas a ochotu. Pekný deň. Mazúrková Bohdana
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 3 roky ago
- last active 7 mesiacov ago
Dobrý deň,
chcel by som sanovať murivo, ktoré je cca 1m pod úrovňou terénu. Dom je cca 60 rokov starý a nejaké odvodňovacie pasy tam pravdepodobne sú. Každopádne sa do muriva tiahne vlhkosť a opadáva omietka – najhoršia situácia je na fotke. Poklepom je omietka na obúchanie až takmer k pivničnému oknu. Chcem sa opýtať, či pomôže vŕtať otvory v niekoľkých radoch nad sebou a naplniť ich AquaStop Cream, alebo stačí jeden rad, či mám použiť AquaSaltStop, AquaSan Porosity … skrátka správny technologický postup, aby som minimalizoval ďalšie nutné práce v budúcnosti. Samozrejme ešte môžem vybúrať betón vedľa domu a urobiť izoláciu novú, ale to by som najradšej volil až ako ďalšiu fázu (s ohľadom na prácnosť).
Pekný deň,
Roman Sirůček
Obrázok
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 4 roky ago
- last active 4 roky ago