Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0 votes
298 zobrazenie

Dobrý deň.

Ospravedlňujem sa, že Vás kontaktujem touto cestou, ale nepodarilo sa mi vo Vašom online formulári vložiť obrázok. Ale ak chcete a máte tú možnosť, tak Vám udeľujem súhlas s umiestnením mojej otázky do Vašej poradne.

Po zhotovení injektáže múrom Vaším produktom, sa chystám zhotoviť aj drenáž domu. Dom sa nachádza v strede obce av jednej z najnižších bodov obce. Dom je tiež čiastočne podpivničený a to iba pod jednou rohovou miestnosťou. Dve obvodové múry pivnice sú tak zároveň vonkajšími stenami domu, zvyšné dve strany sú uprostred domu. Na základe predchádzajúcej konzultácie s Vami tak bola vykonaná injektáž pivničných stien iba tesne pod stropom pivnice a pivnica bola ponechaná „vlhká“, pretože sa v takomto stave nachádza už niekoľko desiatok rokov a murivo je stále ako nové a zároveň si skep ponechá správne vlastnosti a miestnosti nad ním je bezpečné odizolovaná od vlhkosti. Mám však pár otázok na vykonanie drenáže domu.

Po prvé, aký je rozdiel pri prevedení zvislej hydroizolácie navarením lepenky (prípadne 2 vrstiev) na odhalené základy a použitím bitúmenu a aký typ a priemer rúrky by som mal zvoliť (uvažujem pre istotu dať rúrku s priemerom 125 mm, pre istotu)? Oplatí sa čierna pevnejšia a viac perforovaná ACO flex rúrka?

Po druhé, treba na každý roh umiestniť revíznu šachtu? Pretože v ponuke sú aj spojovacie rohy drenážnych trubiek. Stačí to, keď v najnižšom bode bude aj tak umiestnená jedna revízna šachta a obvod domu je 16×11 metrov bude umiestnená cca 2-3 metre na severnom rohu pri východnej strane domu a ďalej dopojená do žumpy, z ktorej bude vytvorená nádrž dažďovej a drenážnej vody?

Po tretie, je nutné v miestach pivnice vykonať drenáž až úplne pri spodnej hranici základov pivnice? Alebo bude drenáž fungovať, aj keď bude umiestnená v rovnakej hĺbke, ako pri zvyšku domu čo je zhruba 20 cm nad hranicou podlahy pivnice? Neviem totiž, ako by som si inak poradil s vyspadovaním takto hlboko umiestnenej drenáže, ibaže by som ju musel vyviesť dovnútra pivnice do nádrže, kde by vodu odčerpávalo čerpadlo. Táto jímka slúži na pravidelné odčerpanie spodnej vody, ktoré do pivnice presakuje podlahou (množstvo záleží na aktuálnej výške hladiny spodnej vody). Bude sa navyše jednať iba o zvislú hydroizoláciu a drenáž 1 celej steny pivnice a iba časti druhej steny, pretože je tu umiestnené vonkajšie schodisko do pivnice, ktoré by som rád zachoval, ale v prípade potreby by mohlo byť odstránené a zhotovené znova (ak máte na zhotovenie a predovšetkým izoláciu týchto schodov nejakej rady, bol by som Vám veľmi vďačný). Môžem tiež prípadne zhotoviť v mieste pivnice nad sebou dve drenáže, jednu v úrovni spodnej grófky pivnice a druhú v úrovni zvyšku domu, aby som tak minimalizoval množstvo vody, ktorá by pretekala spodnou drenážnou rúrkou do nádrže v pivnici.

A poslednú otázku. Je nutné pod drenáž vyliať betón a urobiť tak akýsi rigol, na ktorom potom leží drenáž a akú hrúbku a šírku by takýto podmaz mal mať?

Vopred veľmi pekne ďakujem

S pozdravom

Šimon Komárek

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom dodatočného odizolovania chodby v staršom rodinnom dome. Dom je ešte čiastočne postavený z kotovíc a čiastočne z tehál. Aktuálne riešim asi dodatočne postavenú chodbu, ktorá je z tehál. Bohužiaľ v blízkosti obvodovej steny je aj studňa. Dom rekonštruujem svojpomoci a aktuálne prišla na rad problematická chodba. Obvodový múr začal v tomto období značne vlhnúť až do úrovne pása. U starších domov je izolácia ako vieme skoro nulová a teda predpokladám že izolácia pri tejto chodbe tiež nebude žiadna. Chodba má rozmer cca 6x2m av obvodovej stene je veľké presklené okno (kvôli svetlu), hlavné vstupné a bočné dvere. Taká skoro zimná záhrada dá sa povedať. Chcel by som sa poradiť s postupom ako túto chodbu čo najlepšie a efektívne odizolovať. Bohužiaľ v niektorých miestach možno vidieť, že aj v rohu pod strechou sa čiastočne vlhkosť objavuje – predpokladám že je to spôsobenou vlhkosťou, ktorá v chodbe je a pary tak kondenzujú pri strope.

Niečo som tu už prečítal, ale napriek tomu by som sa rád ešte poradil.
Môj plánovaný postup je:
V týchto mesiacoch na injektovať ako vonkajšie tak aj vnútorné múry tejto chodby vašim prípravkom AqastopCream. Podlaha je tu betónová a preto by asi nebolo od veci na podlahu nalepiť asfaltové pásy na odizolovanie podlahy a túto izoláciu napojiť na injektovanú časť.
V budúcom roku počas jari a lepšie ešte dodatočne odkopať obvodový múr a urobiť okolo drenáž.

Chcem sa opýtať, ako vykonať izoláciu okolo dverí? Musí sa dverný rám podkopať a vložiť asfaltový pás ako izoláciu alebo postupovať inak? Ako som spomenul polovica studne je zapustená pod obvodovou stenou, ako odizolovať alebo poradiť s týmto problémom. Poklop studne je cca v úrovni 50cm dole od podlahy.
Bohužiaľ nemožno mi priložiť fotodokumentáciu pre lepšie posúdenie.

Ďakujem za akékoľvek poznatky a rady.

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,

zhruba pred dvoma rokmi som rekonštruoval 100 rokov starý domček.

Vykopali sme podlahy cca 30cm, naliali betón, na ten sa dala ipa. Tú som pretiahol do vane až nad pôvodnú vodorovnú izoláciu ao riadok tehál viac som pre istotu použil vaše injektáže. Ipa je neťahaná až nad injektáže.

Zdá sa že to funguje bezchybne. Nevidím známky vzlínajúcej vlhkosti. Urobil som aj sondu z vonku a je vidieť, že vlhkosť drží aj sama pôvodná izolácia na uzde.

Riešim, ale iný problém. všade máme podlahové kúrenie, skladba betón, ipa, 14cm polystiren podlahovka zaliata cemflow a finálna podlaha. Dom zatiaľ nie je zateplený. Murivo je z tehál, základy zatiaľ neviem presne, aké sú hlboké.

Bojujeme s tým, že sa najskôr (moja teória) pri určitom počasí vytvárajú tepelné mosty medzi múrom (ipou) a skladbou podlahy a to hlavne na severnej strane. Občas je cítiť ťažký vzduch a akoby ste prišli na stavbu a cítil pár dní starú čerstvú omietku. Nie je to zatuchnutý zápach plesne alebo tak.

Moja domnienka je, že je potrebné zatepliť základ domu a tu sa dostávam k otázke na vás. Neviem či je dobrý nápad ten základ natiahnuť nejakou hydroizoláciou. Napríklad vašim systémom. Pri stavbe nových domov je to bežné, ale bojím sa aby sa netlačila voda nahor. Avšak pokiaľ by som to neurobil a dal tam len polystiren určený na zatepľovanie základov, tak ten tiež neprepúšťa vodu. Takže by to malo byť teoreticky jedno a hydroizolácia nebude kontraproduktívna.

Vopred ďakujem za radu.

S pozdravom

Joska

0 votes
3k zobrazenie

Dobrý večer,

Chcel by som vás požiadať o radu aký váš produkt použiť na odizolovanie zadnej steny v radovej garáži ktorá je postavená vo svahu?

V zadnom rohu vnútri garáže mi pri daždi presakuje voda do garáže, ak neprší, múr je aj tak dosť vlhký v spodnej časti a to viacmenej v celej šírke garáže.

Zadná časť garáže je totiž umiestnená vo svahu a výška hrany vonkajšieho terénu z pohľadu garáže je asi tak 1,2 metra od podlahy v garáži. Za garážou je betónové koryto tiahnuce sa po celej dĺžke cca.18 radových garáží. Zadnú stenu mám zvonku od tohto koryta hore odizolovanú, ale počítam s tým že bude pri daždi niekde presakovať to koryto. Pod úrovňou tohto betónového koryta na odtok dažďovej vody asi už žiadna izolácia nebude. Bohužiaľ je zatiaľ asi nereálne sa dohodnúť so všetkými vlastníkmi a nechať zadný svah odbagrovať a nechať urobiť oporný múr aby zadné steny boli až k základom voľné.

Preto by som rád vedel či je možné nejaký váš produkt použiť na odizolovanie len s možnosťou aplikácie len zvnútra garáže.

Vopred ďakujem za vašu odpoveď.

0 votes
2k zobrazenie

Dobrý deň,

dnes som prvýkrát použil Váš výrobok Aqua Stop Cream, použitie bolo celkom jednoduché a dúfam, že sa dostaví očakávaný výsledok. Mal by som otázku na ďalšie použitie, keď časť obvodového múruj – teda podlahy, je pod úrovňou okolitého terénu a v to cca 15 cm. Keďže mám vnútrajšky múrov už hotové nechcel by som cream aplikovať zvnútra, môj dotaz spočíva v tom, či keď budem aplikovať cream z vonkajšej strany či voduodpudivá clona dosiahne až k podlahe, tak ako by to malo byť. Z vonkajšej strany nemám zatiaľ odizolované, iba nopovou fóliou a štrkom.

Ďakujem za Váš čas a odpoveď.

0 votes
7k zobrazenie

Dobrý deň. Máme domček starý asi 50 rokov, kúpený pred 15 rokmi. Je celý podpivničený, podlaha pivnice je asi 150 cm pod úrovňou terénu. Podlahy v pivnici majú dlažbu a 10 cm pásik okolo. Vodorovné i zvislé izolácie sú pôvodné. Neošetrené múry (aj tie vnútorné) vykazujú nad podlahou zvýšenú vlhkosť cca 70% a klasicky viac či menej degradovanú omietku do výšky 20-40 cm nad úrovňou podlahy. Dve miestnosti som riešil sanačnou omietkou z vnútra do výšky 120 cm a čiastočne to pomohlo. Nezabránil som prieniku vlhkosti, ale nechal omietku dýchať a degradácie neprebieha. Problém je však pri veľkých prívalových dažďoch. Akonáhle nestačí odkvapy odvádzať vodu a tá pretečie, vsiakne sa k základom domu. V jednej miestnosti so sanačnou omietkou sa behom pár hodín objavuje voda na podlahe, bez toho, aby bolo zrejmé odkiaľ, pretože murivo nevyzerá nejako zvlášť vlhké. Podľa mňa sú nedostatočné alebo nefunkčné vodorovné izolácie základov. Voda sa pretlačí na úrovni podlahy všetkými možnými netesnosťami v škárach dlaždíc. Len dúfam, že to nie je vadná vodorovná izolácia podlahy. Uvažujem teda, že by som v úrovni podlahy, teda 10 cm nad podlahou v úrovni obvodových pásikov, vykonal izoláciu obvodových aj vnútorných stien vaším gélom. Sila obvodového muriva je pravdepodobne 45 cm, môže byť zmiešané, tehly s kameňom. Ako najvhodnejšie postupovať?

0 votes
0 odpovedí
ZOBRAZIŤ ODPOVEDE
4k zobrazenie

Dobrý den. Máme domek starý asi 50 let, koupený před 15ti lety. Je celý podsklepený, podlaha sklepa je asi 150 cm pod úrovní terénu. Podlahy ve sklepě mají dlažbu a 10 cm pásek okolo. Vodorovné i svislé izolace jsou původní. Neošetřené zdi (i ty vnitřní) vykazují nad podlahou zvýšenou vlhkost cca 70% a klasicky více či méně degradovanou omítku do výše 20-40 cm nad úrovní podlahy. Dvě místnosti jsem řešil sanační omítkou z vnitřku do výše 120 cm a částečně to pomohlo. Nezamezil jsem průniku vlhkosti, ale nechal omítku dýchat a degradace neprobíhá. Problém je však při velkých přívalových deštích. Jakmile nestačí okapy odvádět vodu a ta přeteče, vsákne se k základům domu. V jedné místnosti se sanační omítkou se během pár hodin objevuje voda na podlaze, aniž by bylo zřejmé odkud, protože zdivo nevypadá nějak zvlášť vlhké. Podle mne jsou nedostatečné či nefunkční vodorovné izolace základů. Voda se protlačí na úrovni podlahy všemi možnými netěsnostmi ve spárách dlaždic. Jen doufám, že to není vadná vodorovná izolace podlahy. Uvažuji tedy, že bych v úrovni podlahy, tedy 10 cm nad podlahou v úrovni obvodových pásků, provedl izolaci obvodových i vnitřních zdí vaším gelem. Síla obvodového zdiva je pravděpodobně 45 cm, může být smíšené, cihly s kamenem. Jak nejvhodněji postupovat?

0 votes
4k zobrazenie

Dobrý deň riešim otázku ohľadom dodatočnej izolácie kamennej steny pivnice. Múr je utopený v teréne do výšky cca 130cm dlhý cca 20m. Na stene cca 40cm od podlahy vzlína vlhkosť a plesne aj keď je z vonku urobená drenáž a inštalovaná nopová fólia a preto sa pýtam či by pomohla plošná injektáž tohto múru alebo nejaká iná, pivnica využívaná ako dielňa (vykurovaná). kalkulácia tejto injektáže
Ďakujem s Pozdravom David …

0 votes
3k zobrazenie

Chtel bych vas pozadat o radu tykajici se odizolovani spodni casti stavby starsiho RD proti zemni vlhkosti. Dum je ve svahu. Cast obvodu stavby jsem odkopal cca 10 cm pod puvodni vodorovnou hydroizolaci, odstranil cihlove oblozeni puvodni svisle hydroizolace, ktera byla zcela rozpadla. Zdivo jsem ocistil a impregnoval a izoloval 100 mm polystyrenem, protoze dum je cely timto zpusobem zateplen. Polystyrenove desky jsem ukoncil cca 30 cm nad dnem vykopu abych zajistil odvetravani pripadne vlhkosti. Dale jsem zbudoval ztracene bedneni (vyska max 175 cm) tak, aby mezi zateplenou stenou domu a bednenim vznikla 10 cm vzduchova mezera. Nyni se chystam zalit bedneni betonem a protoze jim muze prolinat voda (drobne hromadeni ve spare mezi domem a bednenim), zda se, ze bude nutne izolovat kontakt ztraceneho bedneni se zasypovou zeminou na vzdalenejsi strane smerem od domu. Nabizi se na venkovni strane bedneni na jeho pate zridit klasickou drenaz s drenazni trubkou a sterkovym obsypem a chraneni geotextilii. Zbyvajicich 120 cm od paty vykopu smerem nahoru bych zasypal zeminou a spadoval bych ji smerem od domu.

Dekuji za jakykoli komentar k vyse popsane situaci.

Petr Holubec

0 votes
6k zobrazenie

Chcel by som vás požiadať o radu týkajúcu sa odizolovania spodnej časti stavby staršieho RD proti zemnej vlhkosti. Dom je vo svahu. Časť obvodu stavby som odkopal cca 10 cm pod pôvodnú vodorovnú hydroizoláciu, odstránil tehlové obloženie pôvodnej zvislej hydroizolácie, ktorá bola úplne rozpadla. Murivo som ocistil a impregnoval a izoloval 100 mm polystyrénom, pretože dom je celý týmto spôsobom zateplený. Polystyrénové dosky som ukončil cca 30 cm nad dnom výkopu aby som zaistil odvetrávanie prípadne vlhkosti. Ďalej som vybudoval stratené debnenie (výška max 175 cm) tak, aby medzi zateplenou stenou domu a debnením vznikla 10 cm vzduchová medzera. Teraz sa chystam zaliať debnenie betónom a pretože im môže prelínať voda (drobné hromadenie v spare medzi domom a debnením), či sa, že bude nutné izolovať kontakt strateného debnenia so zasypovou zeminou na vzdialenejšej strane smerom od domu. Ponúka sa na vonkajšej strane debnenia na jeho päte zriadiť klasickú drenáž s drenáznou trubkou a sterkovým obsypom a ochranu geotextílií. Zvyšných 120 cm od päty vykopu smerom nahor by som zasypal zeminou a spadoval by som ju smerom od domu.

Ďakujem za akýkoľvek komentár k vyššie popísanej situácii.

Peter Holubec

Zobrazuji 10 záznamů

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268