Dobrý deň,
práve si chcem objednať Váš produkt, ale potrebujem sa opýtať na pár nejasností.
V akej výške mám začať vŕtať, pokiaľ na existujúcu betónovú podlahu budem inštalovať izoláciu a podlahové kúrenie. Teda otázka znie 10 cm od existujúcej podlahy, alebo od novej podlahy? A zároveň budem k domu napájať prístavbu, kde do malej časti domu budem vylievať základovú dosku. Opäť rovnaký dotaz. Mám vŕtať od základovej dosky, ktorá bude v rovnakej úrovni ako súčasná betónová podlaha, alebo až bude kompletná podlaha s podlahovým kúrením?
A ďalej sa chcem opýtať, či je potrebné vrty po určitom čase niečím plniť? Mal som za to, že Váš produkt vŕtanú dieru vyplní a stvrdne, ale to som najskôr čítal pri inom produkte a teraz to na vašich stránkach nemôžem nájsť. Našiel som iba otázku od pána, ktorý chce vrty plniť penou.
Vopred ďakujem za odpoveď.
S pozdravom Kolář Peter
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 3 roky ago
- last edited 3 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň, pán Kolář.
Pri rekonštrukcii podlahy sa ponúka injektáž zhotoviť nižšie ako vo výške alebo dokonca nad výškou nuly novej podlahy. Stále platí pre dodatočné, ale nové hydroizolácie pri nielen zakladaní stavieb, ale najmä rekonštrukciou, že pokiaľ sa hydroizolácie dajú vykonávať nižšie, čo pri zakladaní stavieb je úplné pravidlo, prečo by sme mali dodatočnú vodorovnú hydroizoláciu zhotoviť vo finálnej výške alebo dokonca nad finálnou výškou novej podlahy , ktorá bude pri rekonštrukcii a prevedení novej skladby dostatočne vybúraná. Injektážnu líniu zhotovte vo výške nad vodorovnou hydroizoláciou podlahy, ktorá je určite tiež plánovaná. Všetko ale platí za predpokladu, že sa výškou injektáže neocitnete pod úrovňou zeminy, prípadne akejsi konštrukcie, ktorá by bola vyššie ako vykonaná injektáž. Toto pravidlo platí aj pre mechanické metódy, a to z dôvodu, aby nemohlo dôjsť k tzv. premosteniu či presunutiu vlhkosti. Stačí si skladbu novej podlahy rozkresliť podľa jednotlivých výšok, z druhej strany múrov (napr. výšku terénu pri obvodovej stene, výšku druhej podlahy pri vnútorných múroch a pod). Pravdepodobne by bolo vhodné, ale za podmienky platnej predchádzajúcej vety, zhotoviť injektáž vo výške napr. podlahového polystyrénu. To by bolo už nad vodorovnou hydroizoláciou podlahy.
K tej výplni vrtov. Ak by mal injektážny krém zatvrdnúť vo vrte, nemohla by vzniknúť hydroizolácia v navŕtanej a zainjektovanej línii muriva. Pravdepodobne ste kdesi čítali, možno v našej poradni, že sa anketár pýtal na výplň vrtov po vyprázdnení krému do okolia vrtu, tj do muriva, napr. montážnou penou, a to z dôvodu tepelnej izolácie, ale len sa domnievam. Tiež sa vrty dajú po svojom vyprázdnení vyplniť maltou a pod.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 3 roky ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Schwarz,
ďakujem za odpoveď. Skontrolujem predovšetkým druhú stranu domu, aby som sa nedostal pod úroveň terénu a vykonám injektáž nad novou hydroizoláciou podlahy. Ohľadne môjho druhého dotazu. Chápem, že nikde nič netvrdne, ale majú sa teda vrty po vsiaknutí krému niečím vyplniť, napríklad tou penou, alebo je to zbytočné? A ak áno, tak po akej dlhej dobe a prípadne čím iným?
Ďakujem Kolář
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 3 roky ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Kolář.
Áno, druhou vetou ste ma uistili, že výšky a prípadné ich riziká evidentne správne vnímate. Dodatočné výplne u krémovej injektáže aj kvapalných injektáží sa bežne nevykonávajú. Tým myslím po vyprázdnení vrtov od injektážnej emulzie. Vrty, ktoré sa vyprázdnili od krémovej emulzie, sa môžu vyplniť PUR penou, a to z dôvodu napr. tepelnej izolácie. Tepelná izolácia je vhodná pri vrtoch v obvodovom murive nad úrovňou terénu. Pri múroch medzi miestnosťami (či pri murive pod úrovňou terénu) to dôležité samozrejme nie je. Vyprázdnené vrty sa ale dajú taktiež vyplniť maltou. Všetko ale v momente, keď je dispergácia injektážnej emulzie ukončená. Zaznieva to skoro vo všetkých mojich predchádzajúcich vetách. Na väčšine stavieb, povedal by som v drvivej väčšine vykonávaných stavieb, sa vrty zaomietajú a tým sa zakryjú novými omietkami. Ale pri obvodovom murive by som tepelnú izoláciu tak nepodceňoval. Omietka, ktorá vrty zakryje, tepelné ochladenie v miestach už prázdnych vrtov nevyrieši. Samozrejme toto platí v momente značných a dlhodobejších mrazov v zimnom období. Preto dodávame polystyrénové zátky, ktoré prípadnému zníženiu teploty v mrazivých teplotách pri obvodovom murive nad úrovňou terénu v miestach vrtov spoľahlivo zamedzujú. Ale niekto chce vrty mať dokonale tepelne ochránené, čo určite nie je nič proti ničomu, a potom odporúčam použiť stavebnú PUR penu.
Vlastné skúšky termokamerou v roku 2013. Zatesnenie polystyrénovými guličkami. Dnes už dodávame valčeky s priemerom 19 mm a výškou 20 mm, ktoré majú výhodnejšiu dotykovú plochu s vnútornou stenou vrtov a sú vyrobené z XPS polystyrénu. Snímky boli zhotovené v čase pred zhotovením omietok.
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 3 roky ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments