Dobrý deň,
mám hneď niekoľko otázok.
Chcem vykonať hydrozizoláciu vnútorných múrov. Chcel by som urobiť vnútorné vápenné omietky, mierne nastavené cementom aby to držalo. Je možné miešať vápno s vašimi sanačnými omietkami?
V niektorých častiach sa budú dohadzovať aj hrubšie vrstvy omietky, budú sanačné omietky fungovať?
Jedná sa o 130 rokov starý dom, vnútorné murivo z plných tehál. Plošné hydroizolácie tam ako tak sú.
Ďalej by ma zaujímalo či sa dá injektáž aplikovať aj vertikálne.
Mám chodbu ktorá susedí s pôdou. V pôde je navážka do výšky cca 1,5 metrov a ťahá tak vlhkosť do steny a na chodbe sa na stene objavujú mokré mapy. Mapy nejdú odspodu, ale skôr zo strany z tej navážky.
Je možné pozdĺž steny zo strany pôdy navŕtať vertikálne dlhým vrtákom diery rovnobežne s murivom a aplikovať aquastop cream? Prípadne by sa k tomu ešte dalo dostať zboku a navŕtať do vodorovne s tým že vrty by boli nad sebou od napríklad 0,5 m – 1,5 m výšky od podlahy. Vytvorila by sa takto clona?
Odkopanie muriva nie je možné, mohlo by to narušiť stabilitu nosných stien. Ide o zmiešané murivo.
Ďakujem za odpoveď.
S pozdravom
Daniel Ďásek
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 2 roky ago
- last edited 3 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň.
AquaSan Porosity slúži ako náhrada vápna, takže vápno je už zbytočné a tým neodporúčame používať suché zmesi určené na malty, potery s obsahom vápna. Na druhej strane máme spätné väzby od realizačných firiem, že aj po vmiešaní do omietkovej zmesi s obsahom vápna funguje AquaSan Porosity veľmi spoľahlivo. Tento postup miešania ale nemôžeme odporúčať, pretože AquaSan Porosity nemáme takto certifikovaný. Všeobecne sa dá tvrdiť, či bude sanačná omietka fungovať, záleží vždy na percentuálnom stupni zavlhčenia muriva, jeho zasolení a najmä, či bola príčina zavlhania muriva trvalo odstránená. Samotná sanačná omietka nie je riešením na odstránenie vlhkosti v murive. Hrúbka vrstvy nemá až taký zásadný vplyv na difuzivitu omietky. Injektáž môžete aplikovať všetkými smermi, jediné, na čo si musíte dať pozor, je problém s premostením vlhkosti, pokiaľ je teda murivo pod úrovňou terénu alebo zásypu, odporučil by som murivo plošne injektovať viď. priložený obrázok. Platí to aj pre murivo, ktoré je pôdorysne pod domom, to znamená, že ho nemožno odkopať a vytvoriť z vonkajšej strany zvislú hydroizoláciu. V týchto prípadoch sú len tri možnosti. Prvá, ktorú tu spomínam, je plošná injektáž, druhá je rubová injektáž v kombinácii s krémovou injektážou a tretia možnosť je kombinácia injektáže krémovej s natiahnutím hydroizolácie AquaStop Bitumen 2K z vnútornej strany. Dajte si ešte pozor na jednu dôležitú vec, a to, že plošne môžete murivo injektovať len za predpokladu, že nedochádza k priesaku, tj prietoku tlakovej vody do interiéru domu. Priloženým obrázkom Vám vlastne odpovedám na Váš posledný dotaz, to znamená áno, plošne je možné murivo injektovať za predpokladu vyššie uvedeného a ďalej dodržanie technologického postupu, viď priložené obrázkové nákresy. V prípade, že by Vám nebolo niečo jasné, neváhajte ma kontaktovať na telefónnom čísle 731 565 565.
S priateľským pozdravom
Jiří Švorc – Schwarz ml.
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 2 roky ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments