Dobrý deň, po prečítaní otázok z poradne a veľa stráveného času hľadaním tej „správnej“ metódy, sa mi javí Váš Aqua Stop Cream ako vhodné riešenie. Konkurencia však varuje všeobecne pred krémami a tvrdí, že je to dočasné riešenie. Že trvalé riešenie možno docieliť iba PU gély, alebo voskom s predohrevom muriva. Tvrdí, že membrána dosiahnutá krémami je tak na päť rokov. Môžete to povrdiť alebo vyvrátiť? Než sa do injektáže chalupy pustím, chcel by som sa aspoň zhruba orientovať. Ďakujem, Peter Macák
- Petr Macák stáří dotazu 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň. Ja Vám nebudem haniť konkurenciu, nechcem sa dostať do nekalej súťaže s týmito konkurentmi, aj keď si o tom myslím svoje (ak toto tvrdí, čo uvádzate) a je to veľmi jadrové. Avšak pokiaľ sa bavíme o silanovom kréme s obsahom aktívnej látky v obsahu 15% alebo 40% a zvyšok je vždy voda, je možné, že životnosť týchto nízkokoncentrovaných emulzných silanových krémov je skutočne krátka. Sú ale silanové krémy s max. percentom aktívnej látky silán/siloxánu v obsahu tj 80% aktívnej látky so zvyškovým obsahom iba 20% vody, a tieto najkvalitnejšie vysoko koncentrované krémy vrátane nášho AquaStop Creamu nemajú v postate a najmä v praxi nemajú limit použitia podľa percentuálneho stupňa vlhkosti v murive. Životnosť týchto vysoko koncentrovaných krémov, ako je náš AquaStop Cream, je minimálne 30 rokov. Až po tejto dobe môže postupne dochádzať k degradácii vzniknutej hydroizolačnej clony, ale môže to byť aj doba dlhšia, pretože záleží na mnohých faktoroch. Takže vytrhnutie informácií z kontextu, či už zámerne alebo z neznalosti, je vždy veľmi jednoduché, tak ako to býva aj v bežnom živote niektorých manipulantov, lobistov či demagógov. To je všetko, čo vám na toto môžem odpovedať.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Schwarz,
ďakujem za rýchlu odpoveď. Ako vidno nielen vo vojne a láske je „všetko“ dovolené. S drahšou, či pracnejšou technológiou sa asi musia hľadať aj trochu nečestné argumenty.
Ešte jedna otázka:-) Celá moja chalupa je nepodpivničená, so zmiešaným murivom bridlice na hline a tehly. Boli vykopané podlahy a nové založené na igle s výdychmi von.
Momentálne som vo fáze oklepaných omietok, betónu na podlahách a opatrení proti vlhkosti mimo obvodových múrov. Môžem injektáž vykonávať postupne po miestnostiach?
Chcel by som vŕtať zvnútra a začať čo najskôr počas zimy. Do akých teplôt je možné pracovať, keď sa vo vnútri kúri, alebo aspoň temperuje?
Ešte raz ďakujem.
S pozdravom
Peter Macák
- Petr Macák odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Macák.
Zhotovovať sanácie vlhkého muriva injektážou po jednotlivých miestnostiach nie je problém, len je potrebné jednotlivé ukončenia línií vrtov s výplňou injektážnym krémom napájať tak, ako keby ste to zhotovovali bez etáp (technologických prestávok). Tzn., že tam, kde skončíte s injektážou v rovnakej osovej vzdialenosti od posledného vrtu začnete opäť vŕtať atď. Zatiaľ počasie nie je ešte zimné a tak ak by ste začali čo najskôr a ako píšete z vnútornej strany a budete mať miestnosti vykurované, nemal by to byť problém pre vznikajúcu hydroizolačnú clonu. Samozrejme s odkladom do zimného obdobia sa riziko zvyšuje. Len ešte jednu technickú radu. Pokiaľ budete vŕtať z vnútornej strany domu, určite na toto obvodové murivo máte kolmo previazané vnútorné nosné a priečkové murivo. V týchto miestach previazanie obvodového muriva a vnútorného muriva, obvodové murivo nezainjektujete z vnútornej strany a tak na tieto miesta, tj na šírku vnútorného muriva, je potrebné zhotoviť injektáž z vonkajšej strany na hĺbku obvodového muriva tak, ako ste to zhotovovali z vnútornej strany. Ak to nemožno v týchto miestach riešiť týmto spôsobom tj z vonkajšej strany, rieši sa to vodorovnými vrtmi z vnútornej strany, s uhlom nie náklopu vrtu s zvislej rovine muriva, ale vodorovným vrtom do bočného smeru v týchto miestach previazaného vnútorného muriva s obvodovým murivom, ale nie je to úplne ideálne, najmä v prípade silnejšieho vnútorného muriva. Preto pokiaľ je možné tieto miesta injektovať z vonkajšej strany, je to vždy najlepšie riešenie. To isté sa týka rohov domu. Tieto rohy obvodového muriva je dobré injektovať z vonkajšej strany, aby pôdorys rohu obvodových múrov nezostal nezainjektovaný, samozrejme za predpokladu, že sa bavíme o injektáži vykonávanej z vnútornej strany stavebného dielca. Aj v týchto rohoch pokiaľ nie je možné injektovať napr. z priestorových či prístupových dôvodov z vonkajšej strany, je možné zhotoviť tzn. vejár vrtov a injektáže z vnútornej strany v rohu obvodového muriva, ale čím je murivo hlbšie, tým sa jednotlivé vrty v rohoch obvodového muriva na koncoch vrtov osovo vzďaľujú.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments