Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0
0

Dobrý deň,

1) Chcel by som sa opýtať na výpočet výdatnosti ASC. Mal som za to, že prípravok by pre správnu funkciu mal vyplniť celý objem vyvŕtaných dier – je tento predpoklad správny? V prípade vrtáka o priemere 14mm a dlhoročnej malty a dlhých dier predpokladám, že pri vŕtaní vznikne diera o niečo väčšia, napr. 15mm. Rozstup dier cca 100mm. Takto môžem vypočítať celkový objem dier (75cm), ktorý sa však líši od výpočtu „“kalkulačkou““. Ako je to možné?

Vo Vašej kalkulačke sú uplatňované koeficienty menšie ako 1?

2) V prípade aplikácie v letných mesiacoch kedy je predpoklad nižšej vlhkosti v murive odporúčate diery navlhčiť. Akým postupom a pomôckami sa navlhčenie vykonáva? Stačí vodou? V čom sú špeciálne prípravky lepšie ako voda?

3) Akú konzistenciu má prípravok ASC? Dá sa prirovnať? Med, sirup, sadra?

Ďakujem

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň.

Najprv k našej elektronickej kalkulačke pre výpočet spotreby. Kalkulačka je nastavená úplne správne a to aj s navýšením predpokladaného obrusu zväčšeného priemeru vrtu a ďalších spriemerovaných navýšení, presne ako popisujete. Koeficient výpočtu nie je, ako píšete, menší ako 1, ale práve väčší, a to 1,3 – 1,5 litra na 1 m2 priečneho rezu muriva, podľa druhu muriva. Podľa môjho názoru u Vás nastala chyba pri Vašom výpočte a to tá, že ste neodpočítal 40 mm od dĺžky valca, tj. od hr. muriva a počítal ste vrt, valec, na celú hr. muriva. Vrty sa ale pokracujú o tých uvedených 40 mm než je daná a skutočná hr. muriva. Tam asi nastala chyba u Vášho výpočtu. Kalkulačku sme nastavovali niekoľko rokov, tak, aby výpočet bol čo najpresnejší ku skutočným spotrebám. Myslím, že sa nám to podarilo, pretože spotreba drvivej väčšiny našich zákazníkov vychádza (evidujeme už 20 tis. odberateľov). Vyskytujú sa iba drobné odchýlky, čo ani inak byť nemôže. Samozrejme za predpokladu, že sa nejedná o murivo s medzerou, ktorú zhotoviteľ nepredpokladá, otvorené komory tvárnic a tehál a pod., Ale to nie je bežné a nesúvisí to s výpočtom spotreby.

K tej druhej otázke.

Náš injektážny krém je nastavený pre vznik dodatočnej hydroizolácie v murive aj v suchom prostredí, čo ale nie je tak časté. Aktívna látka sa šíri, vsakuje do okolia vrtov aj bez vlhčenia a prípadného použitia prípravku AquaStop Cream Inject Activator. AquaStop Cream obsahuje 80% aktívnej látky a cca. 20% vody. Zložka vody je obsiahnutá v zložení injektážneho krému pre ľahké prenikanie do pórov a aj tých najjemnejších kapilár muriva. Je úplne preukázané z praxe, že vlhkosť obsiahnutá v murive, na rozdiel od kvapalných injektážnych prípravkov, je výhodou. A tak v prípade, že je murivo suché alebo len mierne zavlhnuté, je dobré vrty ľahko prevlhčiť vodou pred samotnou injektážou. Injektážny krém AquaStop Cream sa samozrejme akokoľvek neriedi, je vyrobený a dodávaný priamo na aplikáciu do muriva. Prevlhčením, ktoré som v predošlej vete opísal, len ešte môžeme zvýšiť vzdialenosť dobehu veľmi ,, naddimenzovanej,, aktívne látky (samozrejme naddimenzovanie účinnosti je v konečnom dôsledku v pozitívnej rovine). Toto naddimenzovanie je z dôvodu, aby injektážny krém fungoval (a jeho výsledok bol spoľahlivý) vo všetkých prostrediach a to aj nepriaznivých. Najmenej výhodné prostredie je to, kde sa stretnú dva faktory. Veľmi malá pórovitosť, ako betón, prírodné savé kamene a úplne suché prostredie. Tam je potreba zvýšiť penetračný priebeh injektážneho krému. Pre tento prípad je určený aktivátor. Ale opäť je to iba odporúčanie a zároveň naše know how pre tieto prípady. Injektážny krém sa bude šíriť aj v tomto najmenej výhodnom prostredí, ale výška vzniknutého izolačného pásu proti vzlínajúcej vlhkosti, ktorý vzniká v priečnom reze muriva, nemusí dosiahnuť výšku, ktorú by sme mohli dosiahnuť za použitia aktivátora, prípadne prevlhčenia.

K tej poslednej otázke.

Konzistenciu injektážneho krému si môžete predstaviť, prepáčte mi toto neodborné, ale myslím výstižné prirovnanie, ako hustý vychladnutý puding a v odbornejším prirovnaní asi ako o niečo málo redší silikón, aj čo do farby, alev úplne inom chemickom zložení. Toto je primárna jeho konzistencia. V murive s minerálnym podkladom sa jeho viskozita postupne znižuje, ale tým, že je to v rádoch dní až týždňov, a v tomto priebehu zmeny viskozity má aktívna látka dostatok času sa vsakovať a preto nemôže nekontrolovateľne pretiecť bežnými netesnosťami a nesúrodym murivom. Samozrejme sa bavíme o bežných netesnostiach v murive a nie o medzerách a kavernách apod. Ale týmito miestami zase na druhú stranu vlhkosť nevzlína.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Name*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Veľkosť
Momentálne nie sú nahrané žiadne súbory.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súborov 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268