Dobrý deň,
Prešiel som celú poradu, ale aj tak by som sa rád spýtal na môj konkrétny prípad na objasnenie detailov. Chystám sa sanova stena, ktorá je z vonkajšej strany žulová a z vnútornej tehlová (40 verzus 20cm). Podlahy sú betónové a vraj je v nich aj izolácia (Asi to je pravda, lebo vlhké nie sú).
Na priloženom obrázku je nákres úrovní aj s mojím odhadom, kde viesť vrty. Mám k tomu však pár otázok:
1) Žulové kvádre sú pravdepodobne iba vysypané hlinou (alebo perkom), takže sa výplň škár dosť výrazne mrví. Pochybujem, že je v celej hĺbke škáry nejaká homogénna vrstva. Otázka znie, či by nebolo vhodné pred penetráciou napustiť škáry nejakou maltou, znovu vyvŕtať a injektovať (ak má vôbec zmysel injektovať). Obávam sa, že materiál v škáre sa bude pri vŕtaní celkom dosť mrviť.
2) Ak vyškrabem škáry z vonkajšej strany, dostanem sa hocikde až desať centimetrov hlboko medzi kameňmi. Nebolo by lepšie škáry aj celý kamenný múr najprv omietnuť?
3) Ako hlboko sa dostane krém smerom dole? Najbližšia vhodná škára je o tehlu nad podlahou. Bolo by fajn, keby sanačná vrstva siahala až pod podlahu a napojila sa tak na predpokladanú izoláciu v nej. Nestálo by za to vyvŕtať otvory čo najnižšie (čo vŕtačka dovolí (cca 3-4cm) hoci by to bolo do tehly?
4) S tou kamenou časťou ma napadlo, či by nebolo lepšie a jednoduchšie nainjektovať vertikálne škáry medzi kvádrami (žula predsa len príliš nesaje).
Vopred ďakujem za váš čas a odpoveď
Náčrt: https://www.dropbox.com/s/x442nse14zggmwz/2019-09-22_14-24-52.jpg?dl=0
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 5 rokov ago
- last edited 3 mesiace ago
- You must login to post comments