Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0
0

Dobrý deň,
Mal by som pár otázok k Vášmu systému sanácie.

1, murivo chcem navŕtať v prechodovej škáre, medzi základom a prvým radom tehál.
Ale existujúca podlaha v dome je vyššie ako táto škára. Je možné vykonať injektáž v dvoch radoch nad sebou a týmto premostiť výškový rozdiel?

2, Akým spôsobom sa napája injektáž na ostatné izolácie? Na obvodovom murive bude vykonaná injektáž a na vnútorných podlahách lepenka, ako to správne spojiť?

3, Nechával som si naceniť injektáž od rôznych firiem a stretol som sa z rôznymi druhmi injektáží. Posledná firma mi odporučila napr. injektáž akrylátovými gélmi. Aké sú rozdiely medzi takýmito prípravkami, a je Váš krém vhodný pre všetky typy muriva?

Ďakujem

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň.
Budem zodpovedať v poradí Vašich otázok:
1) Áno, Vaša úvaha o výškach injektáže je správna. Samozrejme musím zdôrazniť, že druhá, tá vyššia injektážna línia je pre výsledok najdôležitejšia.
2) Injektáž na zamedzenie kapilárne vzlínajúcej vlhkosti v murive zhotovená Systémom AquaStop Cream® sa na iné druhy hydroizolácií napája v podstate ľahko a svojim prirodzeným priebehom. A naopak. Ak chceme napojiť na vzniknutú hydroizoláciu (hydrofobizáciu) v priečnom reze muriva Systému AquaStop Cream® iný druh hydroizolácie, či už sú to asfaltové pásy, hydroizolačné fólie, vodotesné malty, betóny alebo stierky a pod., potom princíp toho napojenia je vždy rovnaký.
Vysvetlenie: po vykonanej injektáži AquaStop Cream® sa aktívne látky šíria zo začiatku vodorovných vrtov smerom nahor, najmä však do strán, ale aj smerom nadol, a to v celej hrúbke a dĺžke muriva vykonanej injektáže. Nesmieme ale zabudnúť, že osové vzdialenosti a hĺbky vrtov sú navrhnuté tak, aby došlo nielen k prepojeniu a prekrytiu vznikajúcich clôn výplne vrtov v murive, ale aby aktívne látky tiež nasýtili póry povrchu muriva. Tým, že následne nanesiem, navarím či pritisnem inú hydroizoláciu cez vzniknutú hydroizoláciu v mieste injektáže, vzlínajúca vlhkosť nemá možnosť prenikať medzi týmito rôznorodými hydroizoláciami. Zvislá plocha (hrúbka muriva) pre možnosť vzlínajúcej vlhkosti neexistuje. Snáď som to vysvetlil zrozumiteľne.
3) Snáď nebude znieť moja odpoveď na tretiu otázku akokoľvek záujmovo. Moje neotrasiteľné tvrdenie je, že pokiaľ je príčinou zavlhnutého muriva kapilárne vzlínajúca vlhkosť z podzákladia domu, potom je najspoľahlivejšia krémová injektáž. Toto tvrdenie je ale už dlhodobými a masívne používanými aplikáciami potvrdené. Pokiaľ ktosi ponúka iné injektážne alternatívy, zdôrazňujem injektážne, potom som zmätený, a to nie, prepáčte mi ten výraz, svojou neznalosťou, ale ich ponukou. Tu si prosím prečítajte tento odkaz a pokiaľ sa Vám po prečítaní bude zdať čokoľvek nepoctivé či nepresné, prosím o reakciu. Tu je link: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/proc-tuto-injektaz/. Po prečítaní sa hornou šípkou, ktorá je vľavo hore, vráťte späť k tejto téme.
Ďakujem vám zároveň za podnet k tejto ponúkanej alternatíve. Ponuka od profesionálov je totiž hybrid gélovej rubovej injektáže, ktorá je nesporne nezastupiteľná všade tam, kde nemáme prístup k rubovej strane stavebného dielca pod úrovňou terénu, a napriek tomu potrebujeme vytvoriť vonkajšiu plošnú hydroizoláciu. Ale prečo ju ponúkať na vytvorenie vodorovnej hydroizolácie v murive na zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti? Moje vysvetlenie je jediné, chcem ponúknuť čosi, čo zaujme. Ale môj názor je ten, že chemická injektáž muriva akrylgélom, ktorá má zabrániť pôsobeniu kapilárne vzlínajúcej vlhkosti v murive, je úplne nespoľahlivá. Poskytnem vysvetlenie. Pokiaľ si pozorne prečítate môj text o gélovej injektáži v predchádzajúcom odkaze, potom je iste už dopredu jasné, prečo je môj postoj takto negatívny. Murivo sa totiž pri použití akrylgelu napúšťa v kvapalnej viskozite. Nevýhody kvapalnej viskozity injektážnych prípravkov na nasýtenie (resp. skôr nereálnosť nasýtenia) pórov, a aj tých najjemnejších kapilár v murive, som vysvetľoval už v hlbokej minulosti, a tak toto už nie je potrebné vysvetľovať.
Akrylgel je pri plnení, radšej nechcem použiť výraz „do muriva“, v primárnej forme kvapalný, tj veľmi tekutý as veľmi nízkou viskozitou. Preto priebeh injektáže nielenže prebieha podobne ako napr. u kvapalných injektáží, mikroemulzie, ale o čo horšie, vo veľmi krátkom čase sa mení na pružnú gumovú hmotu. Na prvý pohľad sa môže zdať, že je to ideálny výsledok. Táto kvapalina sa ale rádovo desiatky sekúnd či málo minút zmení na gumu. Pozri túto ukážku: https://www.youtube.com/watch?v=6qef_OMxQxU
Je ale nereálne, aby táto hmota, v podstate pôvodom určená a nazvaná gélová rubová injektáž vytvorila kompaktnú bariéru, a to musím zdôrazniť, pre kapilárne vzlínajúcu vlhkosť v murive. V nasiakavej zemine, do ktorej je akrylgel určený, avšak pri aplikácii mnohých desiatok litrov na 1 m2 plochy je toto nasýtenie reálne. Toto však rozhodne neplatí pri aplikácii napr. do tehly, všetkých druhov plynosilikátov, všetkých druhov dutých tehál – voštinového muriva, a už vôbec nie pri aplikácii do prírodných materiálov, ako je napr. pieskovec, vápenec, opuka atď. V neposlednom rade sa táto technológia ponúka opäť v naklonených vrtoch, u kvapalín to inak ani nejde, a pokiaľ si pozorne prečítate odkazy „Prečo krémová injektáž“, nie je potrebné vysvetľovať nevýhodnosť naklonených vrtov. A asi posledná myšlienka, alebo skôr moje tvrdenie je to, že keď vidím ponúkanú technológiu pri murive tehlovom, kde sa síce povrchovo využívajú vodorovné škáry, ale vrty sú po zanorení naklonené k zvislej rovine, alebo sa rovno vŕta do tehly mimo škáry, a tým dôjde k nevyužitiu najvýhodnejšieho miesta – priebežnej škáry, potom už naozaj neviem, ako toto okomentovať.

S priateľským pozdravom
Jiří Švorc (Schwarz) ml.
731 565 565

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Name*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Veľkosť
Momentálne nie sú nahrané žiadne súbory.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súborov 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268