Dobrý deň, v našom dome (postavený v roku 1939) sme zrekonštruovali dva suterénne byty, ktoré sú pod úrovňou terénu cca 120cm. Zvonku je prevedená vonkajšia zvislá hydroizolácia po základovú dosku vrátane odvodnenia pomocou drenáže. Po určitej dobe sa v bytoch začali objavovať mapy s vlhkým murivom v závislosti od intenzity dažďov, keď sa nevetrá, je v bytoch cítiť vlhkosť. Oslovili sme stavebného technika, či bola vykonaná správne hydroizolácia, podľa neho sa jedná o vzlínajúcu vlhkosť zo základov domu. Je riešenie použiť Váš injektážny krém? Máte na Ostravsku spolupracujúcu firmu, ktorá by nám zhotovila ponuku vrátane najlepšieho technického riešenia? Vopred vďaka za odpoveď, Peter Vicherek.
- Petr Vicherek stáří dotazu 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň, tým, že ste začali sanáciu vlhkého muriva zhotovením drenážneho telesa a novej podúrovňovej vonkajšej zvislej hydroizolácie obvodového muriva a za predpokladu, že bola zhotovená až na základovú škáru domu, tj pod úroveň podlahy suterénnych miestností, je samozrejme nutné ešte zhotoviť vodorovnú hydroizoláciu muriva na zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti a to pri podlahách suterénnych miestností. Za predpokladu, že je zvislá vonkajšia hydroizolácia plne funkčná bez defektov, čo predpokladám, ďalej ako som sa už zmienil, že je zhotovená pod úrovňou podláh suterénnych miestností, potom je naozaj už jediný smer odkiaľ sa dostáva vlhkosť do muriva, a to, ako správne Váš stavebný technik určil, od základov domu. Tam samozrejme sa odkopom nedostanete a tým ani hydroizoláciou, takže zhotovenie dodatočnej hydroizolácie napr. našou krémovou injektážou injektážnym krémom AquaStop Cream plne odporúčam. Tieto dve hydroizolácie sa budú navzájom dopĺňať a tým by malo byť po probléme. Len je ešte otázka, či nezavlhajú aj podlahy o ktorých sa nezmieňujete.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď a ešte mám jeden dotaz, je Vaša metóda účinnejšia ako elektroosmóza ? Napr.výrobok Drymat .
Vopred vďaka za odpoveď
Peter Vicherek
- Petr Vicherek odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Jednoznačne. Elektroosmóza je o vysušovaní muriva (neodstraňuje príčinu), nie o zhotovení hydroizolácie muriva (stavby). Môj názor je, že pri stavbách 20. a 21. storočia je lepšie domy opatriť kvalitnou hydroizoláciou, než odvetrávať alebo dookola vysušovať. Samozrejme je to môj názor, ktorý vždy nájde oponentov. Väčšinou sú vždy dva tábory, nevynímajúc oblasť sanácie vlhkého muriva. Ja patrím do tábora, ktorý verí v technologické postupy vedúce k odizolovaniu objektov a tým k trvalému zamedzeniu vnikania vlhkosti či tlakovej vody do stavieb. Tento jednoznačný postoj sa ale plne netýka historických stavieb, ktoré majú iné špecifiká, hrúbky muriva, stavebné materiály, atď.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.
Poradenstvo sanácia muriva
Mob: +420 603 589 130
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments