Dobrý deň, prosím o radu mám pripravené murivo na injektáže krém aqua cream. Navrtávky sú vytvorené v druhom rade tehál. Prvý rad škára je zároveň s podlahou a nie je možné vŕtanie do škáry. Ako a čím sa upraví prvý rad ktorá bude stále vlhká. na to naniesť sanáciu potom by vlhkosť maltou pokračovala ďalej?Mám zvoliť hydroizol.náter prvého radu a potom to omietnuť sanáciou.Mám pred omietkou tiež naniesť na tehlové murivo aqau salt stop?Ďakujem za info Tomáš
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 1 týždeň ago
- last edited 1 týždeň ago
- You must login to post comments
Dobrý deň, pán Tomáš,
to čo popisujete je logické a pýtate sa vlastne správne. Vo Vašom prípade máte predsa len drobnejšiu výhodu. Neskôr vysvetlím. Prvá škára je pri nule podlahy a tak tá sa samozrejme využiť nedá, pokiaľ sa vŕta vo vnútorných priestoroch. Pri obvodovom murive, za predpokladu, že by sa dalo navŕtanie zhotoviť z vonkajšej strany, tak by to bola tá najvhodnejšia škára, ale to určite nie je Váš prípad. Je ale ešte dobré, že tá druhá škára, ktorú využijete na injektáž, je vo výške cca 70 mm. Predpokladám, že sa jedná o klasické pálené tehly. To je ešte vzdialenosť, kedy injektážny krém AquaStop Cream nielen spoľahlivo presýti škáru v celej svojej hĺbke a dĺžke injektovaného úseku, ale aj väčšinovú výšku prvého radu tehál pod škárou. Prečo som na začiatku napísal, že máte pri týchto výškach škár ešte drobnejšiu výhodu? To preto, že výšky škár sú už dané a škára sa tiež môže nachádzať vo výške cca 30 mm nad nulou podlahy. Je to ale stále výška škáry, kedy sa bez vybúrania podlahy alebo nemožnosti vŕtania z vonkajšej strany, vrtákom upnutým vo vŕtačke do škáry ešte nedostanete. V tomto prípade sa vŕta obvykle o škáru vyššie a to je tá max. prijateľná výška 100 mm od nuly podlahy, čo je na „hrane“ prijateľnosti. Najideálnejšia výška škáry je tá, ktorá sa nachádza medzi 40 – 50 mm nad nášľapným povrchom podlahy. Tam sa už pohodlne dá vŕtať vodorovne a hydrofobizácia spoľahlivo „dobehne“ až k podlahe. No, ale toto si môžeme len priať, ale výšky škár sú dávno výstavbou dané. My ale musíme pracovať s tým, čo sa nám ponúka.
K tej druhej časti Vašej otázky. AquaSalt Stop je ochranný penetračný náter, ktorý je vhodný na ochranu nových sanačných omietok pred zasolením. To znamená, že pokiaľ ste na omietkach zaznamenal soľné výkvety, tento výrobok by mal byť pred omietacími prácami aplikovaný v dvoch vrstvách a to náterom či postrekom. Všetko nájdete v technickom liste tu:https://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk/wp-content/uploads/2022/07/TL-AquaSalt-Stop-rev.-1.pdf Výrobok AquSalt Stop odporúčam všade tam, kde sa na pôvodných omietkach objavujú soľné výkvety, aj v pivniciach a najmä všade tam, kde sa sanujú a rekonštruujú bývalé hospodárske budovy, bývalé chlievy a pod.
Záver: Vo Vašom prípade to nevychádza zase tak zle. Hydrofobizácia pri dodržaní nášho technologického postupu, pravdepodobne k tej nule podlahy tiež dobehne. Pokiaľ ale chcete urobiť také opatrenie, ktoré popisujete vo Vašom dotaze, určite tým nič nepokazíte. Áno, môžete tu prvý rad tehál povrchovo ošetriť hydroizolačnou stierkou alebo použiť hydroizolačný náter, ktorý sa potom skryje omietkou. Tu Vám vkladám link na ukážku, ako sa tehlový rad pod prevedenou injektážou Systémom AquaStop Cream stal taktiež vodeodolný. Zitka stojí vo vode už 8 rokov.
https://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk/dokazy/fotogaleria/sanacie-injektaz-tehlovy-mur/
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 1 týždeň ago
- last edited 1 týždeň ago
- You must login to post comments