Dobrý deň pán Schwarz, hovorili sme spolu dňa 13.7.2020 dopoludnie, kedy som Vám pochválil Vaše niekoľkonásobné vystúpenie v TV, spracovanie Vašich web stránok a najmä potom názorný príklad s Vašim modelom muriva vo vaničke vody a radil som sa o použití injektážnej pištole či pumpy na injektáž môjho muriva. Teraz by som Vás poprosil o nasledujúce rady:
– injektujem tehlovú stenu v chodbe domu o šírke 600 mm, dĺžka 5 metrov, veľmi úzke škáry
– na podlahe je dlažba so soklom a tak moja prvá škára od podlahy nad soklom je vo výške 110 mm
– v tejto škáre som vŕtal otvory po 100 mm od seba o predpísanom priemeru 14 mm
– vŕtal som najskôr dĺžkou vrtáka 400 mm a vrty som dokončoval dĺžkou vrtáka 550 mm, pri dovrtávání som sa takmer u všetkých dier dostával k skokovému posunu, teda do vydutín. Vyhodnotil som, že v tejto úrovni nemôžem túto operáciu zdarne dokončiť.
– viem, že Vaša odporúčaná výška vrtov od podlahy je do 100 mm, napriek tomu som začal skúšať šťastie o škáru vyššie – teda vo výške 180 mm od podlahy s úvahou, že tak to bude lepšie ako prvá nevydarená verzia. Tieto vrty sa mi podarili až na dva, ktoré išli v konečnej fáze cca 100 mm veľmi rýchlym pohybom vpred
-Prosím Vás o radu ako mám ošetriť spodný rad vrtov, ktoré sú podľa môjho pohľadu pre injektáž nevyhovujúce
-závěrečná prosba je, či nemáte skúsenosť s riešením korózie zárubne, ktorá sa mi vplyvom vlhkosti objavila vo výške do 300 mm od podlahy na priečke vedúcej od vyššie uvedeného obvodového múru, ktorý mám injektovať, a to po 100 mm od napojenia k obvodovej stene
Po sledovaní Vašich rád v médiách a na Vašich úžasných webových stránkach Vás uznávam ako skvelého človeka a odborníka v jednej osobe, ktorý naozaj svojimi znalosťami a vyvinutými prostriedkami pomáha tam, kde sú iné technológie neúčinné.
Ak budete mať na moje otázky chvíľku – budem Vám nesmierne vďačný:
S pozdravom a prianím mnohých úspechov vo Vašom podnikaní – Bc. Jan Vrabec!
(Chcel som priložiť foto, ale systém mi to neumožnil, neviem kde sa stala chyba – ospravedlňujem sa. Pokúsim sa zaslať do Vášho mailu.)
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 4 roky ago
- last edited 4 roky ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Vrabec.
Najprv by som Vám chcel poďakovať za Vašu priazeň a pochvalné slová, ktorých si naozaj vážim. Moc ďakujem za seba, ale aj za všetkých pracovníkov našej spoločnosti, ktorí sa na našej činnosti podieľajú. Moc ďakujeme.
K Vašim otázkam.
Fotografie som si dovolil k Vášmu dotazu priložiť.
To, že ste chcel využiť prvú škáru nad soklovým obkladom, je zrejmé, ale dopadlo to, ako to dopadlo. Skokové vŕtanie a tým neistota pre využitie tejto škáry. Ja si myslím, že by sa teoreticky aj táto škára, tj. vo výške 110 mm nad podlahou dala zainjektovat, ale muselo by sa to skúsiť. Rozumiem Vášmu rozhodnutiu, a to navŕtaní o tehlový rad vyššie, tj. v škáre, ktorá sa nachádza vo výške 180 mm od podlahy, kde už priebeh vŕtania otvorov prebehol vcelku štandardne. Avšak, táto škára je značne vysoko od podlahy a hydrofobizácia neprosytí murivo až k podlahe. Je mi však jasné, že viditeľná výška vlhkosti v murive a na jeho povrchu je až od horného okraja keramického obkladového pásika, ktorý je asi na výšku 100 mm. Tým by bola rozdielová výška od horného okraja sokla do výšky injektážnej línie 80 mm a to je už prijateľné. Vlhkosť ale za obkladovým pásikom bude naďalej pôsobiť. Myslím si, že si toto všetko uvedomujete a dôvod zhotoviť injektáž v škáre, ktorá sa nachádza vo výške 180 mm je asi ten, že nechcete odstrániť keramický sokel, čomu tiež rozumiem. Ďalšia škára pod škárou, ktorá je vo výške 110 mm, sa nachádza v najideálnejšej výške od podlahy a to cca 45 mm. Prečo je najideálnejšia a tým najvhodnejšia? Je to preto, že je v úplnej blízkosti od podlahy. V prípade, že vŕtame vo vnútorných priestoroch vo vodorovnom prevedení, škáry ktoré sa nachádzajú do 40 mm od podlahy, ktorá nie je v rekonštrukcii a nie je vybúraná, tam sme vždy limitovaní hr. vŕtačky s upnutým vrtákom a svojej ruky a do týchto škár sa jednoducho nedostaneme. Ale škára, ktorá sa nachádza od 40 mm od podlahy je už pre vodorovné vŕtanie vhodná. Vo Vašom prípade sa prvá škára nachádza vo výške cca 45 mm a to je tá výškovo najvýhodnejšia špára a bola by škoda túto ponúkajúcu sa škáru nevyužiť. Avšak zvážte môj názor, ale Vaše rozhodnutie sa bude veľmi pravdepodobne odvíjať od toho, či sa pustiť do odstránenia sokla. Mám ale v spojení s touto radou, ktorá je pre Vás na rozhodnutie, ešte jednu myšlienku, že by teoreticky aj v tejto škáre tiež mohlo dôjsť ku skokovému priebehu pri vŕtaní otvorov a tým by ste sa opäť vrátil k tej škáre, ktorá je podľa popisu pre výplň zatiaľ naiistejšia a práce, ktoré odporúčam by prišli nazmar a mohol by ste si povedať, že som ho poslúchol. Zváženie je samozrejme na Vás.
K otázke, čo s vrtmi, ktoré nebudú v škáre využité pre injektáž. Murovacou maltou vrty do určitej hĺbky vyplníte, s niekoľkodňovou technologickou pauzou miesta vrtov povrchovo začistíte, napr. štukom tak, aby ste povrch zjednotil čo najprirodzenejšie k existujúcim omietkam, ktoré neboli odstránené. K tej poslednej otázke:
Kovová zárubňa koroduje z dôvodu, že v priečke, kde je zárubňa zamurovaná, pôsobí tiež vlhkosť, čo vlastne v dotaze potvrdzujete. Je potreba aj pri týchto priečkach zhotoviť injektáž a tiež čo najbližšie k podlahe a posledný injektážny vrt zhotoviť tesne pri zárubni. Tým zárubňa nebude do úrovne podlahy vo vlhkom obmurovaní a korózie sa zastaví. Následne koróziu odstránite napr. brúsnym papierom a zárubňu prelakujete. Ešte raz ďakujem a aj ja Vám prajem veľa zdaru vo všetkých pracovných a osobných rovinách.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 4 roky ago
- You must login to post comments