Dobrý deň, rád by som si vykonal krémovú injektáž u staršieho muriva, 70% m preventívne a u 30% sa objavuje vzlínajúca vlhkosť. Ak by finálna úprava na omietky bola kombináciou obkladu a vodeodolného hygienického náteru pre styk s potravinami, tak ak to dobre chápem, neodporúčate na špric a omietku váš prípravok miesto vápna? Ďakujem
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 5 rokov ago
- last edited 5 rokov ago
- You must login to post comments
Dobrý deň. To, že vykonáte injektáž Systémom AquaStop Cream, nech vo viditeľne zavlhnutých dĺžkach muriva či dĺžkach muriva veľmi pravdepodobne s nízkym stupňom vlhkosti: https://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk/poradna-temp/stitky/preventivna-injektaz sa to bude realizovať ako súčasť sanácie vlhkého muriva a o to viac, že sa jedná podľa Vašich informácií o priestory, kde je nutné mať tieto priestory úplne hygienicky nezávadné a tým dodatočne zabezpečiť požadované stavebno-technické vlastnosti týchto konštrukcií a následne normové hygienické prostredie v obytných a pobytových miestnostiach. ale najmä v prípade napr. predajne potravín a ich výroby, ešte prísnejšie v zdravotníckych objektoch, lekárňach a pod. sú tieto kritériá v oblasti sanácie vlhkého muriva nepovedal by som prísnejšie, ale viac sa dbá na ich dodržiavanie, laicky povedané, je to viac ,, strážené ,,, čo sa dá pochopiť. Nerozumiem Vám ale v tej poslednej vete Vašej otázky, ako to myslíte s dotazom na prítomnosť vápna. U injektážnej emulzie AquaStop Cream nedochádza k žiadnej nepriaznivej reakcii s vápnom. Ak sa ale pýtate na ručné namiešanie omietky pre vlhké murivo AquaSan Porosity, tam skutočne spojivové vápno nahrádza tekutá prísada AquaSan Porosity. Pri miešaní omietky AquaSan Porosity sa do jednotlivých zložiek vápno nepridáva! Pokiaľ ale máte obavu, že špric/prednástrek, jadrová a štuková vrstva namiešaná podľa návodu pre omietku na vlhké murivo AquaSan Porosity, v styku s vápennou vrstvou, napr. vápennym náterom, stierkou a pod., môže vytvoriť nežiaducu reakciu, tak tohto sa obávať nemusíte.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 5 rokov ago
- last edited 5 rokov ago
- You must login to post comments
Pri výrobku AquaSan Porosity je na konci popisu napísané:
Veľmi dôležitým krokom je voľba povrchovej úpravy sanovanej konštrukcie, ktorá musí zaručiť porovnateľne dobrú priepustnosť pre vodnú paru, aby nebolo narušené vysychanie muriva a nehromadila sa vlhkosť pod túto úpravou. Nevhodné sú nátery na báze latexových alebo akrylátových disperzií ani vnútorné maliarske nátery s vyšším podielom týchto syntetických disperzií, rovnako ako tapety a keramické alebo plastové obklady. Vhodné sú paropriepustné nátery zaručujúce nízky difúzny odpor vrstvy μ≤ 0,2 m.
Preto môj dotaz smeroval na AquaSan Porosity, či ho ako sanačný špric a omietku použiť, ak finálna úprava budú obklady a hygienicky schválený, vodou umývateľný, pre styk s potravinami vhodný náter? Predpokladám, že sa vzlínajúcej vlhkosti (ktorá je na stene 4m dlhej a predtým bola
vonkajšia) zbavím injektážou a mohol by som AquaSan Porosity teda použiť? Žiadne varenie a pary na priestore nebudú. Bude navyše zabezpečená za prevádzky pravidelná cirkulácia vzduchu klimatizáciou.
Ďakujem
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 5 rokov ago
- You must login to post comments
Dobrý deň. Citácie vet, ktoré ste uviedol vo Vašom druhom dotaze k nášmu popisu výrobku AquaSan Porosity, platia bez výnimky pre všetky sanačné omietky a to od všetkých výrobcov a tým značiek. Ak sa po vykonanej tzv.podrezávke muriva chemickou alebo mechanickou metódou na murivo omietne nová, najlepšie sanačná omietka, uvedené vety sú platné. Všeobecné zdôvodnenie: čo by dávalo za zmysel zhotoviť všetky vrstvy priedušné, tj. sanačný prednástrek/špric, sanačnú jadrovú omietku a prípadne sanačnú štukovú vrstvu, keď by sa všetky tieto priedušné vrstvy s nízkym difúznym odporom uzavreli nepriedušným (napr. latexovým) náterom, keramickým obkladom a pod. Je ale tiež potrebné si povedať, že povrchovo neuzavretá sanačná omietka urýchli odparenie zvyškovej vlhkosti obsiahnutej v murive. U muriva, ktoré už nebude dotované vzlínajúcou vlhkosťou a bude suché sanačná omietka už svojou priedušnosťou pre vodné pary stráca svoju úlohu. Jednoduchšie povedané: murivo po úplnom vyschnutí nemá už čo odparovať a tým sa povrchy môžu uzavrieť. Predošlá veta ale nie je štandardná, ale je logická a v praxi s trochou opatrnosti použiteľná. Ale zdôrazňujem, po úplnom vyschnutí muriva a bez možnosti dotácie vzlínajúcou (najmä vnútornou) vlhkosťou v murive.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 5 rokov ago
- last edited 5 rokov ago
- You must login to post comments