Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0
0

Dobrý deň, prosím o radu, ako vyriešiť nás problém týkajúci sa plesne na stene v spálni. Spálňa je cca 3 roky po rekonštrukcii. Toto leto som vymaľovala primalexom. V zime sa mi po celom vonkajšom múre urobili bodky plesne. Kúrime na cca 20 stupňov. Spálňa je na 1. poschodí domu. Pod spálňu je obývačka, kde s plesňou na stene problém nie je. Dom je nezateplené. Vetram pruvanom 3x denne. Kvietky som odsťahovala z miestnosti, nesuším v dome. Mám sušičku, ale v inej miestnosti. Čo mám urobiť, aby pleseň zmizla a už sa v zimných mesiacoch nevyskytovala. Vopred veľmi ďakujem za radu.

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň.
Potrebujem od Vás zopár informácií. V akom podlaží sa Váš byt (miestnosť) nachádza? Ako je objektu starý a prípadne, kedy prešiel nejakou rekonštrukciou? O aký druh muriva a hrúbku muriva sa jedná v mieste vstavanej skrine? Vyskytuje sa tento problém aj v iných miestach Vašich obytných priestoroch?

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň prajem,
jedná sa o rodinný murovaný dom, dostaval sa niekedy v roku 1990 tuším.
Bývame na prízemí, presnú hrúbku muriva Vám môžem zmerať, akonáhle dorazím domov, ale povedal by som minimálne tých 25 cm. Pleseň sa tvorí odspodu, nie po celej dĺžke steny, dom sa tuším pred niekoľkými rokmi (cca 5-6 rokmi) zatepľoval. V iných miestach problém nie je, iba pri tejto stene (severozápadná strana).
Vopred ďakujem.
S pozdravom
Ivan H

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň.
Myslím, že už mám dostatok informácií na odpoveď. Možno tušíte, kam moje otázky smerovali. Vznik plesní na omietkach vo Vašom prípade by mohol byť zapríčinený z dvoch možných dôvodov. Buď by obvodové murivo bolo nedostatočne zateplené alebo sa jedná o prenikajúcu kapilárne vzlínajúcu vlhkosť z podzákladia objektu do nadzemnej časti obvodového muriva. V prípade, že by murivo bolo dostatočne zateplené, čo predpokladám podľa Vašich informácií za samozrejmosť, je vznik rosného bodu, chladného miesta, nepravdepodobný. V prípade, že murivo premŕza, prechladáva, tak na povrchu omietok, kde ešte nepôsobí dostatočné prúdenie vzduchu av priestoroch je temperované, vzniká ideálne prostredie na vznik a život plesní. Vo Vašom prípade ale murivo máte zateplené a tak si nemyslím, že by vznikala na povrchu omietok kondenzácia vzdušnej vlhkosti. Samozrejme aj nevhodným používaním sa vzdušná vlhkosť môže nadmerne zvyšovať v obytných priestoroch a to pri nedostatočnom vetraní, vyprodukovaní značnej vzdušnej vlhkosti, napr. sušením bielizne vo vnútorných priestoroch, varením, kedy vniká veľké množstvo odparujúcich sa vodných pár bez odsávania do exteriéru, veľký počet osôb na malú úžitkovú plochu, a samozrejme ešte intenzívnejšie v ich kombináciách. Vzhľadom na Vaše poskytnuté informácie si myslím, že toto nie je príčinou vzniku plesní za vstavanou skriňou. Je možné, že už pri založení stavby došlo k drobným pochybeniam pri izolatérskych prácach a to môže byť podľa môjho názoru dnešná príčina. Tiež musíme už brať na zreteľ ten fakt, že stavba, hoci sa zdá relatívne ešte nie stará, jej vek je cca 29 rokov, a menej kvalitné hydroizolácie v tomto časovom horizonte dožívajú, tj prestávajú byť plne funkčné. Nie je vylúčené, že toto zavlhanie už prebieha na viacerých miestach Vášho obvodového a možno aj vnútorného muriva, ale tým, že omietky nie sú na ostatných plochách takto uzavreté pre prúdenie vzduchu a percentuálna vlhkosť v murive môže byť naozaj len mierne nadlimitná, nikde inde sa problém neprejavuje . Záver: Podľa môjho posúdenia, na základe Vašich informácií a mojich dedukcií a snáď aj skúseností, si myslím, že by bolo vhodné vstavanú skriňu zdemontovať počas sanácie vlhkého muriva, zhotoviť dodatočnú izoláciu pre zamedzenie kapilárne vzlínajúcej vlhkosti napr. naším Systémom AquaStop Cream a zhotoviť nové omietky, najlepšie sanačné, do výšky 500 mm nad horný okraj poškodených omietok. Po vyschnutí môžete vstavanú skriňu namontovať späť.

S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
0
0

Pekný deň, pán Schwarz,
ďakujem za erudovanú odpoveď, beriem Váš názor na vedomie, a veľmi si vážim Vaše komplexné znalosti.
V prípade ďalších krokov v tejto veci sa na Vás veľmi rád obrátim už s konkrétnou objednávkou (či už produktu, alebo služby).
S pozdravom a prianím pohodového vstupu do roku 2019,
Ivan H

  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň.
Váš problém je pravdepodobne zapríčinený nielen nedostatočným vetraním, hoci píšete, že vetráte trikrát denne, ale najmä nedostatočného tepelného odporu obvodovej konštrukcie. Jednoduchšie, murivo v zimných obdobiach značne prechladne a tým sa na povrchu vnútorných omietok kondenzuje vzdušná vlhkosť. Pokiaľ plesne na stene vznikajú v zimnom období, najmä na obvodových a nie na vnútorných múroch, bude sa jednať o túto problematiku.
Spálne sú všeobecne veľmi vlhké miesta, pretože v nich človek trávi celú noc, pritom priemerný človek vydýcha za noc (8 hodín spánku) asi 20 kubických metrov vzduchu, ktorý sa mení na oxid uhličitý (CO2). Z tohto dôvodu je potrebné zaistiť možnosť priameho vetrania spálne. Nedostatočne dimenzované alebo nedostatočne priestranné spálne sa dajú riešiť otvoreným oknom cez noc, čo ale nie je reálne v zimnom období, v ktorom sa u Vás plesne najviac tvoria alebo začali tvoriť. Tiež vieme, že u Vás nie je problém v hydroizoláciách domu, spálňa je v úrovni 2 NP tzn. pokiaľ by bol problém v odizolovaní domu, tak by ale nesúvisel so spálňou, ktorá sa nachádza na prvom poschodí domu.
Ako jediné riešenie by som videl, v použití našich bioklimatických omietok Klimasan Perlit, odkaz tu: http://www.klimaticka-omitka.cz
Nami distribuované omietky majú niekoľko vlastností, ktoré ocení snáď úplne každý. Po prvé majú nízky súčiniteľ tepelnej vodivosti, to je vďaka obsahu perlitu (prírodná hornina sopečného pôvodu), aby som laicky vysvetlil, o čo ide, čím nižší súčiniteľ tepelnej vodivosti tým lepšie tepelnoizolačné vlastnosti, to je dôležité pre zamedzenie vzniku tepelných mostov/únikov . Medzi ďalšie obrovské výhody patrí ich vysoké pH, ktoré zase pôsobia protiplesňovo, protiklad tepelnej vodivosti, čím vyššie pH, tým väčší protiplesňový účinok. Môžeme ale pokračovať, bioklimatická omietka Klimasan Perlit zaisťuje zdravú vnútornú klímu a reguluje vzdušnú vlhkosť, tú dokáže udržať medzi 40 – 60 %, jedná sa o optimálnu vzdušnú vlhkosť pre zdravé spanie. Poslednú výhodu, ktorú napríklad majú, ale tá sa Vás už veľmi netýka, je tá, že omietka Klimasan Perlit W dokáže pojať až 20 litrov vody na m2.
Moje odporúčanie teda je, aby ste sa trvalo zbavili plesní v inkriminovanej miestnosti, tak buď budete musieť zatepliť plášť domu, alebo z vnútornej strany problematickej miestnosti stien/y môžete použiť nami ponúkanú bio-klimatickú omietku Klimasan Perlit, ktorá zaistí, aby sa pleseň už nikdy netvorila.
S priateľským pozdravom
Jiří Švorc-Schwarz junior

  • You must to post comments
Zobrazuji 5 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Name*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Veľkosť
Momentálne nie sú nahrané žiadne súbory.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súborov 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268