Dobrý deň pán Schwarz,
objednal som si prísadu AquaSan Porosity, u ktorej v popise uvádzate, že je možné použiť ju na vytvorenie sanačnej omietky aj z bežného vrecovaného poterového betónu.
Teraz potrebujem urobiť sanačnú omietku iba v malom rozsahu cca 7-8 m2 a preto nechcem navážať piesok a robiť malty „“od základu““, ale použiť bežnú vrecovanú hotovú zmes a do nej pridať AquaSan Porosity.
Ale prosím o info, či skutočne robiť jadrovú omietku z betónu? Na špric samozrejme áno, ale nemám ďalej radšej použiť bežnú vrecovanú murovaciu maltu alebo jadrovú omietku a navrch opäť bežnú jemnú omietku a do nich pridávať AquaSan Porosity v pomere podľa návodu? Murivo, ktoré potrebujem omietnuť má v spodnej časti väčšiu nerovnosť a miestami bude potrebné dorovnať aj viac ako 6 cm.
Ďakujem za informáciu.
Prajem pekný deň aj nadchádzajúci víkend.
Kolíbal
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 5 rokov ago
- last edited 5 rokov ago
- You must login to post comments
Dobrý deň. Presne Vám rozumiem. Na malý rozsah omietaných plôch si naviezť malé množstvo piesku z betonárne je komplikovanejšie alebo skôr nepraktické. Pre malé rozsahy a dokončovacie omietacie práce je jednoduchšie si namiešať sanačnú omietku z vrecovaného betónového poteru. Na jednu dávku 50 ml AquaSan Porosity potrebujete 2 betónové vrecia s hmotnosťou jedného vreca 25 kg a najmä o zrnitosti 4 mm (jedna stavebná miešačka). Do miešačky vysypete tieto dva vrecované betónové potery, tzn. celkom 50 kg, s pomerom vody podľa potreby a samozrejme 50 ml prísady. Miešať túto omietku budete cca 8 min. Priebeh zmeny konzistencie pri miešaní bude úplne rovnaký ako pri ručne namiešanej omietke AquaSan Porosity z jednotlivých zložiek. Dôležité je, aby celková hmotnosť bola podľa nášho návodu, vo vrecovanom poteru bola zrnitosť piesku 4 mm a technologický postup bol podľa uvedených odporúčaní. Vrecovaný poter vytvorí omietku rovnako, ako keď namiešame omietku AquaSan Porosity zo samostatných zložiek, tj. piesku, cementu, vody a prísady AquaSan Porosity s tým rozdielom, že piesok a cement máte už namiešaný vo vrecovom balení. Iný rozdiel v tomto postupe nie je. Nič iné do miešania tejto zaujímavej omietky naozaj nepatrí, ako si mnohí myslia, napr. vápno a iné spojivá. To všetko nahradí prísada AquaSan Porosity. Omietka AquaSan Porosity je ešte naviac značne odľahčená na rozdiel od bežných omietok, nech sanačných alebo vápennocementových, po vyzretí má značnú pevnosť, a omietanie je rýchle, pretože má vynikajúcu priľnavosť k podkladu. V neposlednom rade je potrebné vedieť, že zo základných zložiek a tým objemu ešte pri miešaní táto omietka zväčší svoj objem cca o 25% objemu a pri vysychaní a zrení svoj objem už nezmení! Tým azda nemá význam hovoriť pri týchto výhodách o nákladoch.
Rada z praxe naopak pri väčších objemoch omietacích prác:
dá sa použiť nielen pre sanácie vlhkého muriva, ale aj ako náhrada klasickej vápennocementovej jadrovej omietky. Ideálne je priviezť piesok v kontajneri, paletu cementu a AquaSan Porosity. Miešanie môže prebiehať priamo na kontajnere, kde si odházite plochu pre miešačku, vedľa kontajnera s pieskom si uložíte na palete odporúčaný portlandský cement, hadicu s vodou a kohútom a takto omietnete obrovskú plochu muriva za veľmi nízke náklady. Je mi jasné, že Vaša otázka bola na malé objemy, ale aj pre ostatných pýtajúcich či čitateľov našej poradne, ktoré by mohlo zaujať, ako je naopak pri veľkých plochách ľahké si túto omietku namiešať a tým ušetriť značné finančné náklady.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 5 rokov ago
- last edited 5 rokov ago
- You must login to post comments