Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0
0

1.Otázka Dobrý deň, chcel by som použiť Vašu metódu tlakovej injektáže krému do vodorovnej škáry a preto sa na Vás obraciam so žiadosťou o radu. Jedná sa o kamenný žulový základ vystupujúci cca 30 až 50 cm nad úroveň vonkajšej zeminy a nasleduje murivo z červených tehál s hrúbkou 60 cm. Najprv som uvažoval o vŕtaní otvorov v škáre medzi žulovým základom a tehlou, ale vzhľadom na nenasiakavosť žuly neviem, či by nebolo lepšie vŕtať otvory vo vodorovnej škáre medzi 1. a 2-om radom tehlového muriva. Poraďte mi prosím čo je pre najlepší výsledok vhodnejšie. Samozrejme predpokladám nákup krému, pomôcok aj výpožičku čerpadla vo Vašej prevádzke v Řepích. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď a fundované rady. S priateľským pozdravom M.Gebhart. Dobrý deň pán Švorci, veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď, najmä preto, že odpisujete počas víkendu. To čo ste mi napísali, je mi jasné – jedná sa o chalupu a tak výšky premeriam, až tam budem, tj koncom nasledujúceho týždňa. Obraciam sa na Vás, prosím, ešte s niekoľkými otázkami: 1) Všetok materiál, vrtáky a výpožička čerpadla je bežne vo Vašej prevádzke Na Fialce k dispozícii, alebo je potrebné to vopred objednať? 2) Aká je asi, podľa Vašich skúseností, životnosť nového vrtáka (v počte otvorov hĺbky cca 560 mm) za predpokladu, že budem vŕtať do škáry medzi dvoma radmi červených tehál? 3) Aké je optimálne oneskorenie medzi 1.tlakovým plnením otvorov a 2.tlakovým doplňovaním krému – možno napr. najskôr vykonať 1.plnenie všetkých cca 120 otvorov 560 mm a až potom začať s 2.plnením resp. doplnením ? 4) Akými spôsobmi je možné vyčistiť vyvŕtané otvory 560 mm pred 1. plnením krému? Vopred ďakujem za Vaše odpovede. S priateľským pozdravom M.Gebhart

  • M.Gebhart stáří dotazu 8 rokov ago
  • last edited 3 mesiace ago
  • You must to post comments
0
0

1.Otázka
Dobrý deň pán Gebhart. To čo mi popisujete, je pre Vás dobrý variant založenia stavby a tým pádom vhodnosti na zhotovenie dodatočnej hydroizolačnej clony proti vzlínajúcej vlhkosti v nadzemnej časti obvodového muriva. Predpokladám, že v mieste obvodového muriva je pôdorys domu nepodpivničený. Žulová podmurovka je vysoko odolná proti poveternostným vplyvom, ďalej v podstate bezúdržbová, max. sa raz za dlhé obdobie môže poopraviť vyškárovaním, ale to je väčšinou jediná údržbová práca na žulovej podmurovke. Ale teraz k vašej otázke. Zhotoviť krémovú injektáž hneď v prvej vodorovnej škáre nad žulou vôbec nie je pre zhotovenie kompaktnej hydroizolačnej clony problém. To, že sa emulzný krém nenasýti do žuly je jasné (žulú ani vzlínajúcu vlhkosť neprestupuje), ale do ložnej škáry v celej hrúbke a dĺžke injektáže áno. Potom samozrejme bude silanový krém postupne nasycovať póry prvej tehly nad žulovou podmurovkou o to silnejšie. Čiastočne bude nasycovať aj zvislé maltové škáry žulového muriva, ktorými jedine môže vzlínať vlhkosť, čo je pochopiteľné, pretože žula je nesavá. Takže spoľahlivosť je 100% tak, ako by ste zhotovovali injektáž muriva o radu či dve vyššie. Ale otázka o vhodnosti výšky zhotovenia vrtov a následné zhotovenie krémovej injektáže je iná. V akej výške máte hornú časť pravdepodobne betónové podlahy. Tým, že nevieme hĺbku vodorovnej izolácie v podlahe a do akej miery je funkčné je toto pravidlo. Krémovú injektáž vždy zhotoviť v prvej škáre nad horným okrajom vnútornej podlahy, aby hydroizolačná clona „dobehla“ k podlahe. Ak budete vŕtať z vonkajšej strany je to lepšie z dôvodu, že premeraním, napr. prenesením výšky podlahy napríklad vodováhou a metrom napr. v okne parapetu či jedným skúšobným vrtom cez obvodové murivo z vnútornej strany zistíte úroveň výšky povrchu podlahy av najbližšej škáre k podlahe zhotovíte injektáž. Pokiaľ zistíte, že je najbližšie k podlahe práve tá prvá ložná škára medzi žulou a tehlovým murivom vôbec neváhajte a túto škáru použite na injektáž. Pokiaľ zistíte, že prvá škára od povrchu podlahy je o niečo vyššie, musíte vykonať injektáž v tejto škáre, aby ste sa nedostali pod úroveň podlahy a nemohlo dôjsť k tzn. možnému premosteniu vlhkosti cez zhotovenú hydroizolačnú clonu. Pokiaľ by ste niečomu neporozumeli alebo mali nejakú inú otázku, môžete ma kedykoľvek kontaktovať opäť cez poradňu alebo pre urýchlenie ma môžete zavolať na mobil: 603 589 130.
2.Otázka
Dobrý deň pán Gebhart. Vôbec nie je zač. Je to moja práca a pokiaľ to nechám na všedné dni, tak niekedy nestíham. Takže k tej prvej otázke. Všetok materiál od krému po vrtáky máme vždy skladom na prevádzke. Jediný problém by mohol nastať so zapožičaním tlakového elektrického čerpadla. Tam je naozaj potrebné pár dní dopredu poslať emailom [email protected] rezerváciu na dobu zapožičania. K tej druhej otázke: Vrtáky sú skutočne vysoko kvalitné a tak Vám garantujem, že vydrží niekoľko stavieb a to nielen do priebežnej škáry, kde my vŕtame aj do kamenného muriva. Len keby sa Vám pri vŕtaní začali znižovať otáčky príklepovej vŕtačky s SDS plus hlavičkou, je to tým, že murivo je značne zavlhnuté a skrutkovice vrtáka nestíha odvádzať vyvŕtaný materiál. Stačí ale len vrták na chvíľku vysunúť späť (nemusíte ho vysunúť úplne) a ihneď môžete vrták opäť vsunúť to dna nedokončeného vrtu a otáčky sa opäť dostanú do obvyklej rýchlosti. Ale tiež to vôbec nemusí byť tak a vrták si otvor vyvŕta bez týchto občasných spätných pohybov. Nie je potrebné na vrták, respektíve na vŕtačku tlačiť. Je to skôr kontraproduktívne. K tretej otázke: Oneskorenie medzi prvou fázou plnenia s trubičkovým nástavcom a druhým krátkym trubičkovým nástavcom s kónickou gumovou koncovkou pre druhú fázu plnenia môže byť niekoľko hodín. Takže sa nemusíte báť, že po prvom vyplnení vrtu Vám začne silanový krém vytekať z otvorov. Je dosť hustý a na jemnú konzistenciu sa mení podľa závislosti na zavlhnutí muriva, ale vždy to je minimálne rádovo v hodinách a tým môžete predinjektovať množstvo vrtov aké v jednom dni zvládnete, ale za predpokladu, že v tom dni zvládnete aj doinjektovanie. Po takzvanom doplnení vrtov druhou fázou injektáže už naozaj musíte každý vrt hneď zatesniť polystyrénovými zátkami, rýchlo tuhnúcim cementom atď., nikdy nie sadrou. Ideálne je keď budete mať niekoho u pracovníka obsluhujúceho injektážne čerpadlo a ten po doplnení každého vrtu zatesní vrt. Ale dá sa to bez problémov stíhať aj v jednej osobe. Je to tým, že vrt bude už zo 100% vyplnený a krém môže mierne vytekať nie rozpúšťaním, ale z jednoduchého dôvodu, že vrt bude plný po ústí vrtu. Ale ako som vyššie napísal, nemusíte často meniť aplikačné plnidlá, to by Vás zdržiavalo, nič nehrozí. K tej poslednej otázke: Ak nemáte kompresor, bohato postačí pumpička na bicykel, na nafukovacie člny ai., kedy na šľahúnik od pumpičky nejakým jednoduchým spôsobom nasadíte a zatesníte spoj šľahúňku a trubičkového plnidla a stlačením pumpičky vyfúknete zasrčenou trubičkou zbytky. Nečakajte nejaké veľké množstvo vyfúknutého materiálu.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Name*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Veľkosť
Momentálne nie sú nahrané žiadne súbory.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súborov 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268