Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0
0

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ako postupovať v prípade, že budem chcieť stenu, ktorú odizolujem krémovou injektážou, obložiť keramickým obkladom cca do dvoch metrov výšky od podlahy. Osekal som omietku a zistil, že máme kamenný múr s pásmi tehál, ktoré nie sú cez celú šírku steny /stena má šírku 60cm (pozri prílohu)/. V pláne bolo, že urobíme predstenu zo (sadrokartónu, Ytongu) a do nej pri podlahe a strope urobíme niekoľko vetracích otvorov, ktoré budú slúžiť na odvetrávanie vlhkosti zo steny. Potom som na nete našiel Vašu firmu, kde je možné zakúpiť a svojpomocne vykonať krémovú injektáž. Mám túto predstenu zhotovovať alebo omietnuť, ako popisujete v návode? Píšete, že v kamennom murive to nie je stopercentné a touto predstenou by som zamedzil, aby obklad časom nezačal opadávať. Ďakujem za odpoveď Klein Peter

  • Klein Petr stáří dotazu 8 rokov ago
  • last edited 2 mesiace ago
  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň pán Klein. Nehnevajte sa na mňa za nasledujúcu kritiku sanačného návrhu riešenia, ale myslím, že to musí byť zdôraznené. Sadrokartónovú predstenu, či predstenu z iného murovacieho materiálu, pred zavlhnutým murivom s otvormi do miestností je to najmenej vhodné sanačné opatrenie, ktoré sa snáď môže navrhnúť. Po prvé sa príčina nevyrieši, to je ale jasné, ale čo horšie, v medzere medzi murivom a predstenou budú vznikať rôzne druhy plesní. Dokončením tohto nešťastného riešenia sú zamýšľané vývody (otvory) do miestnosti. K cirkulácii vzduchu v medzere stien dochádzať rovnako nebude, hoci budú v predstene zhotovené otvory, a tým ani k znižovaniu vlhkosti v postihnutom murive, ale čo horšie, naopak sa vlhkosť bude zvyšovať a spóry plesní, ktoré sú veľmi toxické a ľudskému zdraviu nebezpečné budú prenikať otvory do miestnosti. Takže keď by som to zhrnul, toto sanačné opatrenie v žiadnom prípade nikomu neodporúčam! Navrhujem tento postup. Ak nejde o murivo pod úrovňou terénu, zhotovil by som pri podlahe dodatočnú vodorovnú izoláciu v murive pre zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti napr. naším systémom AquaStop Cream a následne zhotoviť nové sanačné omietky s podporou protisolného podnáteru AquaSalt Stop. Maľbu použiť vhodnú pre sanačné omietky, tj s nízkym difúznym odporom. To, že v niektorých prípadoch píšem, že v kamennom murive nie je istá ani krémová injektáž, je platné iba za určitých predpokladov. Ešte musím konštatovať, že tam, kde nepomôže náš AquaStop Cream, nezafunguje žiadna iná chemická injektáž muriva. Toto tvrdenie je naozaj pravdivé av žiadnom prípade nie je toto tvrdenie z dôvodov obchodných. Potom už nezostáva nič iné, než zhotovenie mechanického podrezania muriva. Použijem citácie z našej poradne z už podobnej otázky a mojej odpovede o účinnosti či neúčinnosti injektáže systémom AquaStop Cream v zmiešanom či kamennom murive: Dobrý deň, pýtam sa či Vaša metóda je vhodná aj pre starú poľnohospodársku nepodpivničenú usadlosť, steny sú zmes kameňa a tehál. Ďakujem za odpoveď. Vetrovská.
Dobrý deň pani Vetrovská. Odpoveď je áno, ak neporézny kamenný materiál neobsahuje Vaše murivo viac ako cca 30%. Nesavým kamenným materiálom sa myslí napr. žula, rula, bridlica, kremeň, atď. Naopak opuka, pieskovec, atď sú prírodné savé materiály a teda vhodné na injektáž
AquaStop Cream, kde nehrá percento jeho obsahu v murive zásadnú úlohu.
Koniec citácie z predošlého dotazu.
Pokiaľ by ste pri tomto murive chceli zvýšiť istotu pre požadovaný výsledok, odporúčal by som injektáž zhotoviť pri podlahe v dvojradovom prevedení. To znamená dodržať technologický postup pre náš systém AquaStop Cream, tj. dodržať priemer vrtov, osové vzdialenosti vrtov, ich hĺbku, atď, ale o 50 mm vyššie by som zhotovil ešte jeden rad s rovnakým technologickým postupom, len tie dva horizontálne rady budú oproti sebe posunuté na stredy osových vzdialeností. Vznikne tzv. zmijovitá dvojradová injektáž. Náklady budú samozrejme dvojnásobné, ale účinnosť bude spoľahlivá aj u menej „ideálneho druhu muriva“. Zvážte ešte ten zamýšľaný obklad. Potom by nedávalo zmysel zhotovenie sanačných omietok a všetkých priedušných vrstiev. Na druhú stranu, za predpokladu, že sa murivo podarí odizolovať, vysušiť, čo je za určitých vyššie popísaných návodov a vysvetlení a najmä priaznivých podmienok (vyššie popísaných) veľmi pravdepodobné, nie je tento obklad na závadu a tým, že murivo nebude už zavlhať, nehrozí akékoľvek negatívne dôsledky uzavretia muriva keramickým obkladom.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Name*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Veľkosť
Momentálne nie sú nahrané žiadne súbory.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súborov 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268