Dobrý den, pročetl jsem si Váš web a shlédl videa. Řeším vlhkost ve zdivu jak cihlovém, tak kamenném, šíře 600 – 1000mm u staré chalupy. Odkryl jsem vnitřní staré prkenné podlahy, a vybral cca 500mm hlíny, kamenů a zásypu. Před shlédnutím Vašich videí jsem zamýšlel zhotovit kalsickou skaldbu, tzn. štěr, vyztuženou betonovou mazaninu a po vyzrání zhotovit hydroizolačnímy pásy vanu a podřezat zdiva tak, abych se ubránil pronikání vlhkosti do interiéru a do stěn. Co se týče skaldby podlah a vodorovné izolace, myslím, že lepší řešení není, ale namísto podřezání bych raději volil Vaši technologii. Otázkou je, zda bude fungovat nová skladba s vodorovnou hydroizolací (lepenka) a injektáž obvodoých a vnitřních nosných stěn….popř. jak zabezpečit, aby tyto 2 systémy spolupracovali. Pokud budu řeč´šit jen podlahu, vlhkost půjde do stěn, naopak pokud budu řešit jen injektáž, voda se mi dostane podlahou do interiéru. mám obavy, že když provedu výše popopisovanou skladbu podlahy a injektáž, že si vlhkost najde nejslabší místo ve styku mezi vnitřní stranou stěny a na ní navazující podlahou… Předem vám děkuji za radu a pokud bychom přišli na řešení, které mně jako stavaře přesvědčí, určitě zvolím Váš systém a nebudu řešit dosti náročné podřezávání metrových stěn. S pozdravem Roman Slabý
- Roman Slabý stáří dotazu 8 rokov ago
- last edited 7 rokov ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Slabý. Myslím, že sa dá so všetkým súhlasiť a čo sa týka obavy napojenia hydroizolácie podlahy (hydroizolačnej vane) s dodatočne zhotovenou vodorovnou izoláciou v murive systémom AquaStop Cream nie je to také zložité. Injektážna hmota Aquastop Cream sa po zhotovení výplní vrtov nešíri iba do bočných smerov od vrtov, ale aj do predných a zadných častí muriva. Takže vrátane povrchov! murovacieho nainjektovaného materiálu. To znamená, že keď budete zhotovovať hydroizolačnú vaňu napr. modifikovanými živičnými pásmi, tak v miestach línie injektáže, to je vo zvislých konštrukciách, vytiahnite tieto pásy cca. 100 mm nad vodorovnú líniu injektáže. Tieto dve izolácie sa spoja a navzájom sa budú dopĺňať a tým sa zamedzí k prenikaniu vlhkosti nad tieto izolácie. Zvážte aj prípadné zateplenie podlahy.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spol. TRUMF sanácia s.r.o.
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď. Ešte ma napadá, či by sa dala hydroizolačná vaňa urobiť z Vášho AquaStop Bitumen 2K? že by bolo všetko od jedného výrobcu. Inak tepelnú izoláciu mám samozrejme vyriešenú:-)
S pozdravom
Roman Slabý
- Roman Slabý odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Slabý. Hydroizolačná vaňa zhotovená bitúmenovou stierkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasickým asfaltovým pásom. Tie dve hlavné výhody sú neoddiskutovateľné. To sú:
Hydroizolácia je bezšvová, bez spojov. Tá druhá obrovská výhoda tejto stierky je, že má veľmi dobrú priľnavosť k väčšine druhov povrchov (podkladov) aj zavlhnutých, ľahko sa hladítkom nanáša aj na zvislé konštrukcie, záhyby, nerovné podklady, čo pri asfaltových pásoch toto neplatí a na zvislých konštrukciách či záhyboch asfaltové pásy odchlipujú a pod. Iste z praxe poznáte. Ďalšími, povedal by som nemenej zaujímavými výhodami sú, že vzniká protiradónová bariéra, je do istej miery pružná a nemá tendenciu pri drobných otrasoch či pnutí praskať, veľmi jednoduchá aplikácia, a nanáša sa do cca. 6 mm, takže nejde o akýsi náter, ale vznikne dostatočne hrubá hydroizolačná vrstva. Nechcem, aby to znelo ako demonštrácia výhod, ale naozaj, kto začal zhotovovať tieto izolácie, už na inú izoláciu na tieto účely nemal potrebu prejsť. V neposlednom rade sa dá použiť na zvislé izolácie podúrovňového muriva pri odkopaní, tam by som povedal, že je nenahraditeľná. Dobre sa dá kopírovať nerovnosť muriva, nesteká, vynikajúca priľnavosť k zavlhnutému podkladu, čo je pri odkopanom podúrovňovom murive vždy, atď. Nanáša sa v dvoch vrstvách hladítkom a každá vrstva je už dostatočne pevná po 24 hodinách. Pri podlahe je vhodnejšie po prvej zhotovenej vrstve zhotovovať druhú vrstvu za 48 hodín a použiť najlepšie tenisky s nízkym vzorom. Je to síce určitá technologická pauza, časové obmedzenie, ale klady určite prevládajú. Ešte asi zaujímavými vlastnosťami bitúmenovej stierky AquaStop Bitumen 2K sú, že sa veľmi kvalitne spoja so širokou škálou iných druhov existujúcich izolácií a materiálov, od injektážne už preberaných clôn, asfaltových lepeniek, nerezových plechov až po drevené konštrukcie. No zvážte, prípadne skúste.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spol. TRUMF sanácia s.r.o.
http://www.sanace-injektaz-zdiva.cz
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments