Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede
0
0

Rozhodol som sa pre použitie Vášho prípravku Aqua Stop Cream, beztlakovou, svojpomocnou aplikáciou a úvodom sa ospravedlňujem, že pre korešpondenciu nepoužijem Váš formulár v Poradni, pretože sa mi tam nepodarilo vložiť obrázky, ktoré považujem za dôležité. Izoláciu proti vzlínajúcej vlhkosti budem vykonávať na cca 100 rokov starom tehlovom a nepodpivničenom domčeku (viď.obr.č.1.). Časť muriva som už riešil klasickým podrezaním a vložením izolačnej lepenky, ďalší obvodový múr chcem izolovať Vašou metódou. Prosím Vás o odbornú radu na tieto otázky: 1. Obvodový múr (južná, slnečná strana) má na vonkajšej strane soklovú časť obloženú pôvodnými, betónovými tvarovkami hr.5cm v troch pásoch nad sebou (viď.obr.č.2,3,4 ), obloženie by som rád zachoval. Je to možné? Prípadne by som odrezal a odlepil najspodnejší pás obkladov, ktoré sú za čiernou fóliou. 2. Už skôr som pre „odvetranie“ steny vybudoval drenážnu drážku vysypanú kamenivom, ktorú na popud maželky prekrývam odnímateľnými plechmi, pod ktoré bočnými stranami prúdi vzduch a bráni zatekaniu pri daždi (pozri obr.č.5,6). Aký je Váš názor na vetraciu drenáž, ponechať alebo zrušiť ? Výška obrubníka pri drenážnej drážke mi nedovoľuje vŕtať do zvolenej škáry v murive z vonkajšej strany, preto hodlám vrty urobiť zvnútra izby. Výška škáry proti palubovej podlahe je cca 4 cm (viď obr.č.7,8). 3. Starú vnútornú omietku v nevyhnutnej výške hodlám odstrániť a po vykonanej aplikácii Aqua Stop Creamom nahradiť novú. Ako zamedzím následnému prevlhnutiu novej vnútornej omietky od spodnej časti zásypu a ako účelne zatesniť škáru medzi palubovkou a stenou (za rohovou lištou) ? 4. Celková dĺžka steny je 7 ma hrúbka steny cca 53 cm. Bude mi stačiť na aplikáciu 5 litrov prípravku?

  • Balga stáří dotazu 8 rokov ago
  • last edited 3 mesiace ago
  • You must to post comments
0
0

Dobrý deň, tak k tej prvej otázke. Betónové tvarovky, myslím si, nie sú problém, pretože nie sú nalepené vysoko a tak zásadne neuzatvárajú prirodzenú priedušnosť muriva. Ďalší dôvod, prečo by som ich neodstraňoval je ten, že injektáž vykonáte z vnútornej strany muriva na hrúbku muriva mínus cca 30 mm (tvarovky do hrúbky muriva nepočítajte) a tak ich nepoškodíte. Okrem toho sú tieto nevysoké obklady praktické. Priľahlý sneh, odcákávanie vody pri prudkých dažďoch atď. Samozrejme odstránenie tvaroviek za fóliou nie je nič proti ničomu. Možno by to bolo aj lepšie, pretože by bolo dobré nopkovú fóliu ukončiť odvetrávacou lištou a tá sa dobre kotví na rovný podklad, ale nebol by to samozrejme asi problém ju kotviť aj na tvarovky, ale rozhodne by fólia mala byť zakončená v minimálnej výške, a to vo výške povrchu drenážneho obsypu, kamenivom, respektíve odvetrávacia lišta nad povrchom kameniva. K tej druhej otázke. Rozhodne Vaša pani rozhodla dobre s prikrytím drenážneho obsypu. Je to preto, že všetka povrchová voda veľmi ľahko pretečie kamenivom na dno výkopu, kde sa väčšinou zarazí o menej savú zeminu a zbytočne si zvyšujete na dne vysypaného výkopu (drážky) hromadenie vody pri základe domu, pokiaľ nie je zhotovený drenážny odtok vody gravitačne perforovanou drenážnou hadicou. Je to jeden z omylov v odbore sanácie muriva a to domnienka, že keď sa odkope podúrovňové murivo a výkopok (zemina) sa nahradí štrkom, kačírkom atď., že dochádza k akémusi presychaniu v tejto vrstve. Je to ale presne naopak. Keby ste si aj v suchších ročných mesiacoch odhrnuli cca 300 mm kameniva, uvidíte zavlhlosť a zapotenie. Takže to, že ste to zakryli, zásyp okolo domu (zastrešili) plechy, je jedine dobre a to, že ste tam zároveň zachovali vzdušný kanál, je veľmi múdre. Takže buď zhotoviť v mieste kameniva napr. pochôdzny chodníček so spádom od domu alebo to takto ponechať. K tretej otázke. To, že ste našiel v tehlovom murive priebežnú škáru 40 mm nad povrchom podlahy je ideálna. Už by ste sa mali do tejto škáry pri vŕtaní dostať vrtákom bez toho, aby sa vrták priečil (vŕtačka limituje blízkosť vŕtania vo vodorovnom prevedení nad podlahou). Rozhodne v tehlovom murive by som nevŕtal šikmo pod akýmkoľvek uhlom. Vždy je vhodné pri tehlovom murive využiť priebežnú škáru. Pri zmiešanom murive je to v šikmom prevedení, ale to nie je Váš prípad. K tej predposlednej otázke. Myslím, že by to nemal byť problém oddeliť novú omietku od zásypu pod drevenou, pravdepodobne roštovou podlahou. Omietku by som zhotovil zároveň s hornou hranou drevenej podlahy a tým by sa nová omietka nemala dotýkať so zásypom. A tak sa nemusíte obávať, že by zavlhala od zásypu pod roštovou drevenou podlahou. Potom nalepíte či klinčeky upevníte olištovanie, ktoré všetko esteticky zakryje. K tej poslednej otázke ohľadom spotreby – či Vám bude stačiť 5 litrov silanového krému. Na základe Vašich uvedených údajov by mali stačiť 4 litre krému AquaStop Cream.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, nižšie uvedené kolónky aby mohol byť Vaš dotaz zaradený do našej Poradne. Váš email nebude zverejnený.
Name*
E-mail*
Obrázok
Názov súboru Veľkosť
Momentálne nie sú nahrané žiadne súbory.
Maximálny počet súborov 6, maximálna veľkosť súborov 3MB.
Podporované formáty súborov: gif jpeg jpg png

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268