Dobrý deň, chystám sa sanovať pomocnou vášho prípravku Aqua stop cream mur je zápalka 50 cm ale tehli začínajú až asi 30 cm nad podlahou (základne betón) začínajúcich 30 cm od podlahy su vyvýšené základy betónové takže v mojom prípade nemôžem využiť prvú priebeznu škáru nad podlahou ale musím vŕtať do betónu tých 10cm nad podlahou? Na podlahu pôjde Este lepenka takže samozrejme presah, bude táto technológia účinky aj pre môj prípad?
Ďakujem Breznicky
- Martin stáří dotazu 5 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň. Systém AquaStop Cream nemôže byť neúčinný, ak všetko vykonáte správne. To ale platí snáď pre všetky technológie, oblasti atď. Technologický postup krémovej injektáže je jednoduchý a vo Vašom prípade nevidím žiadny zásadný problém. Odporúčanie: výška 100 mm od podlahy pre navŕtanie a injektáž je výškou maximálnou. Je vždy výhodnejšie sa líniou injektáže k podlahe priblížiť. Ale toto pravidlo platí všeobecne. Vo Vašom prípade by som odporučil využiť prvú maltovú vodorovnú škáru, tj. medzi základovým betónom a prvým radom tehál. Tam sa nachádza prvá prechodová maltová škára, ktorá je vo Vašom prípade najvýhodnejšia, hoci výškovo sa nachádza táto škára cca 300 mm nad podlahou a tým nad max. odporúčanou výškou. V tejto škáre nemôže byť výsledok iný, ako spoľahlivý. V tomto odporúčanom mieste sa aktívne látky injektážnej emulzie šíri spoľahlivo, ľahko a dalo by sa povedať, že aj rovnomerne a tým maltovú škáru nasýti v celej hĺbke a dĺžke vykonanej injektáže. V betóne je dispergácia injektážneho krému predsa len do istej miery znížená. Tým, že budete zhotovovať hydroizoláciu na podlahe, je ľahké hydroizolačnú vaňu vytiahnuť do výšky injektáže a tak sa tieto dve hydroizolácie napojí a budú sa dopĺňať. Výška 100 mm je síce maximálna, ale vo Vašom prípade toto nie je nutné dodržať. Z vonkajšej strany, tj. na fasáde, sa s výškovým rozdielom dá taktiež vymyslieť prijateľné a funkčné riešenie, ale nepoznám výšku terénu, výšku podlahy, výšku injektáže poznám, ak sa teda budete riadiť mojou radou, ale vonkajšia rozdielová výška medzi terénom a vytvorením injektážnej clony určite vznikne, ale aj tento vonkajší výškový rozdiel sa dá vyriešiť mnohými funkčnými postupmi. Napr. prevetrávaným soklovým obkladom, ale aj inak. Vnútorný výškový rozdiel medzi podlahou a injektážou sa vyrieši, ako som už opísal, vyšším vytiahnutím hydroizolačnej vane.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 5 rokov ago
- last edited 5 rokov ago
- You must login to post comments
Dobrý deň. Systém AquaStop Cream nemôže byť neúčinný, ak všetko vykonáte správne. To ale platí snáď pre všetky technológie, oblasti atď. Technologický postup krémovej injektáže podľa Systému AquaStop Cream je jednoduchý a vo Vašom prípade nevidím žiadny zásadný problém. Odporúčanie: výška 100 mm od podlahy na navŕtanie a injektáž je výškou maximálna. Je vždy výhodnejšie sa líniou injektáže k podlahe priblížiť. Ale toto pravidlo platí všeobecne. Vo Vašom prípade by som odporučil využiť prvú maltovú vodorovnú škáru, tj medzi základovým betónom a prvým radom tehál. Tam sa nachádza prvá prechodová maltová škára, ktorá je vo Vašom prípade najvýhodnejšia, hoci výškovo sa nachádza táto škára cca 300 mm nad podlahou a tým 200 mm nad max. odporúčanou výškou. V tejto škáre nemôže byť výsledok iný, než spoľahlivý. V tomto odporúčanom mieste sa aktívne látky injektážnej emulzie šíria spoľahlivo, ľahko a dalo by sa povedať, že aj rovnomerne a tým maltovú škáru nasýti v celej hĺbke a dĺžke vykonanej injektáže. V betóne je dispergácia injektážneho krému predsa len do istej miery znížená. Tým, že budete zhotovovať hydroizoláciu na podlahe, je ľahké hydroizolačnú vaňu vytiahnuť do výšky injektáže a tak sa tieto dve hydroizolácie napoja a budú sa dopĺňať. Výška 100 mm je síce maximálna, ale vo Vašom prípade toto nie je nutné dodržať. Z vonkajšej strany, tj na fasáde, sa dá výškový rozdiel prijateľne a funkčne vyriešiť, ale nepoznám výšku terénu, výšku podlahy, výšku injektáže poznám, pokiaľ sa teda budete riadiť mojou radou, ale vonkajšia rozdielová výška medzi terénom a vytvorenou injektážnou clonou určite vznikne , ale aj tento vonkajší výškový rozdiel sa dá vyriešiť mnohými funkčnými postupmi, napr. prevetrávaným soklovým obkladom, ale aj inak. Vnútorný výškový rozdiel medzi podlahou a injektážou sa vyrieši (podlaha je súčasne v rekonštrukcii), ako som už popísal, vyšším vytiahnutím hydroizolačnej vane.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 5 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň. Prepadá sa mi betónový základ WC a tým praská aj podlaha, postavený na násype, ktorý si sadá. Predpokladám, že by pomohla injektáž. Nie som odborník či by to riešenie bolo vhodné a či neexistuje iný spôsob prizdvihnutia betónovej dosky na ktorom WC stojí .To je primurované k budove.Medzera takto vytvorená je asi 1,5 cm.Tiež by som rád vedel,ktoré firmy takú malú zákazku by boli ochotné urobiť.Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.Zd.Bartoň
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 3 roky ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments