Dobrý deň, na začiatku roka som sa pýtal na Váš prípravok Krémovej injektáže muriva. Myslel som, že to urobím ešte na jar, ale nemal som nakoniec dosť financií na všetko, čo som potreboval. Teraz už je to lepšie. 🙂 Ešte sa spýtam, či sa to dá použiť aj na betón. Dom ktorý sme kúpili (hoci nie som odborník) sa mi zdá postavený hrozne. Myslím si, že tú vlhkosť v prvom rade spôsobujú tepelné mosty viď. obr. Na tento múr by som chcel použiť Váš prípravok, ale zrejme nepovedie úplne k vytúženému cieľu (zastavenie plesne a vlhkosti). Premýšľam ešte o zateplení sokla 50-70cm pod zem (10cm extrudovaný polystyrén) a cca 70cm nad zemou (15cm fasádny polystyrén). Na zateplenie celého domu si budem musieť ešte počkať. 1. Ide použiť na betón? 2. Keď už budem mať vyvŕtané, keď pominiem cenu, keď do otvoru aplikujem 2x napríklad po 14 dňoch, je to prínosom alebo stačí raz a po druhé už to nemá žiadny prínos? S pozdravom David Hunka
- David Huňka stáří dotazu 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Huňko. Najprv všeobecne. Zavlhnutá stavba vykazuje zvýšené tepelné straty. To ale viete, pretože to opisujete presne. Takže k tej prvej otázke. Za predpokladu, že betón nie je vodeodolný (tzv. biela vaňa), čo nepredpokladám a za predpokladu, že súčasný betón zavlhá, čo predpokladám, tak aj tam je krémová injektáž veľmi účinná, viď link na foto: http://www.kremova- injektaz-zdiva.cz/kremova-injektaz/#!prettyPhoto[2]/http://www.kremova-injektaz-zdiva.cz//wp-content/gallery/ukazky-injektaze/injektaz-beton02.jpg . Kam sa dostáva vzlínajúca vlhkosť, dostane sa silanový krém a naopak. Kam sa voda kapilárne nedostane do murovacieho materiálu, nenasýti tento materiál ani silán/siloxán, tj aktívna látka krémovej injektáže. Ale tam samozrejme nie je problém so zavlháním a tak nie je čo riešiť. Takže v postupe na injektáž by som len skrátil osové vzdialenosti vrtov na 80 mm. Inak je dobré, že zvislé betónové murivo, respektíve podlahu máte nad úrovňou terénu a tým vodorovnú líniu injektáže do betónového muriva môžete zhotoviť naozaj čo najbližšie k existujúcej podlahe. Nie je potrebné vrty veľmi klopiť k zvislej rovine muriva. Odporúčam max. 15 stupňov. Samozrejme zachovať priemer vrtov 14 mm a hĺbku vrtu zhotoviť na celú hĺbku betónu. muriva – cca 30 mm. Ešte by som odporučil po vyvŕtaní otvory trochu preliať vodou. Voda je taký štartér na urýchlenie rozpúšťania silanových krémov a tým na rýchlejšie nasycovanie do injektovaného muriva a aj keď murivo pravdepodobne bude nadlimitne zavlhnuté, rozhodne sa tým nič nepokazí. Je to len taká z praxe vyskúšaná „vychytávka“ metóda, najmä u menej savých či menej zavlhnutých injektovaných materiálov. Voda sa veľmi rýchlo stratí v otvore vrtu a potom injektáž rovnako zhotovíte vysoko koncentrovaným silanovým krémom AquaStop Cream. Výsledok myslím bude veľmi spoľahlivý. Čo sa týka tej druhej otázky. Rozhodne nie je nutné zhotovovať injektáž dvakrát. Bolo by to skutočne zbytočné. Skôr je potrebné vrty pri injektáži (sanácia muriva) vyplniť zo 100% ich obsahov, aby sa neponižovala norma spotreby a tým aj účinnosť. K istote, že vrty vyplníte zo 100%, je nami vymyslená druhá fáza výplne cez trubičkové plnidlo s gumovou kónickou koncovkou. Tým budete mať istotu 100% výplne.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň, dnes by som objednal krémovú izoláciu. Ešte posledné otázky. ? Myslíte, že to dôjde do piatku? Ako dlho trvá, kým sa prostriedok vstrebe? Trochu váham medzi 5kg a 10kg. 5 by „možno“ stačilo, ale asi je to na hrane. Keď vedierko otvorím, dá sa skladovať potom dlhšiu dobu? Ak by sa to, čo som naplánoval osvedčilo. Tzn. krémová izolácia, na sokel extrudovaný polystyrén 10cm (cca 50cm hlboko), nopovka, nad zeminou fasádny polystyrén 15cm (cca 70cm vysoko).
Asi objednám na webe, nech máte v tom poriadok Asi pôjdem do:
Aqua Stop Cream ® balenie 10 litrov (možno len 5kg) Profi aplikačná pištoľ s 2 plnidlami (trubičkové plnidlo dĺžky 600 mm) 2x 50ks zátok z polystyrénu Profi vrták priemer 14 mm dĺžka 600 mm (použitý = funkčný) za 19 , ale neviem čo s ním urobí betón.
S pozdravom
David Hunka
- David Huňka odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Huňko. Ešte k tej dobe vstrebanie silanového krému do Vášho muriva. Všetko záleží na percente vlhkosti (vyššia vlhkosť urýchľuje rozpúšťanie silanového injektážneho krému a tým nasycovanie okolia vrtov do pórov a aj tých najjemnejších kapilár muriva), ďalej na teplote av neposlednom rade savosti (pórovitosti muriva). Podľa toho, čo sme si už písali, ale odhadujem, že najneskôr do jedného týždňa sa silanový krém napustí do muriva, tzn. že vrty už nebudú obsahovať injektážny krém.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.
Mob: +420 603 589 130
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň, dnes by mi to malo doraziť. Dúfam teda. Zajtra mám dovolenku, tak to skúsim urobiť. Aj keď priznám sa, že mám furt obavy, aby mi ten dom nespadol. Nestalo sa to niekde? Nemám radšej to robiť po častiach? Je to starý dom, celkom praská. Myslím si, že je zlepený snáď z úplne všetkého, čo bolo k dostaniu. Posielam fotku, aj keď miesto kde by som to mal robiť tam vidieť veľmi nie je.
S pozdravom
David Hunka
- David Huňka odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Huňko, jedná sa o mikroinjektáž (správny názov v stavebníctve) a tak sa o statiku svojho domu naozaj báť nemusíte. Máme za sebou možno už okolo 1000 stavieb a ešte sme nezaznamenali akékoľvek statické narušenie stavby po zhotovenej injektáži, nieto že by objekt spadol. Zhotovenie krémovej injektáže muriva proti vzlínajúcej vlhkosti nemá zmysel zhotovovať po etapách z vyššie uvedených dôvodov. Iná situácia je pri mechanických metódach sanácie vlhkého muriva, napr. podrezanie pílou či podrezávka domu diamantovým lanom. Tam je nutné postupovať po etapách z dôvodu postupného vkladania izolácie do muriva a jeho klinovania s následnou cementovou výplňou, nahradzujúcou chýbajúci materiál. Vrty pri injektáži muriva sú v malom priemere a sú samozrejme oválne, takže tlaky budovy na líniu vrtov pôsobia ako pri klenbe. Samozrejme je to len také na prvý pohľad zvláštne prirovnanie, ale z hľadiska statiky je to tak. Držte sa technologického postupu, tj. priemer vrtov 14 mm, hĺbka vrtov na celú hrúbku muriva mínus cca.30 mm, osové vzdialenosti 100 mm, prípadne krátke preliatie vrtov vodou, a dvojfázová výplň-injektáž. Pri vodorovných vrtoch po injektáži otvory vrtov zatesniť.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments