Hezký dobrý den,
zaujala mě vaše technologie a také výrobek aquastop cream. Chystám se na injektáž RD a potřeboval bych poradit s výběrem materiálu a především si potvrdit, jestli mám postup správně.
Aktuální stav – starší RD, plné cihlové zdivo, obvodové zdi 45cm a nosné vnitřní příčky 30cm, dům bez základů, jen zpevněné cihlové pásy. Předchozí majitel již cca ½ domu podřezal klasickou metodou a vkládal lepenku, funguje to OK, ale s ohledem na statiku bych se do zbytku RD touto cestou nechtěl pouštět a chci právě využít váš produkt. Postup jak provést navrtání jsem již na webu našel, ale chci si ujasnit následující:
Mám hotový v místnosti základní beton (podlahy se dělají znovu, nyní jsem pod úrovní terénu) a nejsem si jistý, jestli se má udělat injektáž nyní nebo až udělám vanu z lepenky na základním betonu )na který pak samozřejmě přijde dále klasicky zateplení a finální beton).
Další kroky mám naplánováno takto: AquaSalt Stop a sanační omítka plus štuky pomocí AquaSan Porosity.
Děkuji moc za radu 🙂
Pavel Nový
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 6 rokov ago
- last edited 6 rokov ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Nový.
Tým, že sa jedná o tehlové murivo, určite využite priebežnú vodorovnú škáru na zhotovenie injektáže. Výšku injektáže Systémom AquaStop Cream, tj. výšku vodorovnej škáry medzi tehlovými šárami by som odporučil zhotoviť čo najbližšie k podkladovému betónu, ktorý je podľa Vášho popisu už zhotovený. Pokiaľ som tomu ale dobre porozumel, povrch podkladového betónu je pod úrovňou terénu. Pokiaľ ale nie je podúrovňové murivo odkopom z vonkajšej strany odizolované zvislou hydroizoláciou od terénu, výška pre injektáž je daná výškou terénu. To znamená líniu vrtov zhotoviť v prvej škáre nad terénom. Po vykonanej injektáži môžete bez akejkoľvek technologickej pauzy zhotoviť hydroizolačnú vaňu s vytiahnutím hydroizolácie cez líniu injektáže s presahom cca 50-100 mm, aby sa tieto dve hydroizolácie napojili a tým sa dopĺňali. Poradie sanácie vlhkého muriva a podlahy: najskôr vykonáte injektáž a následne hydroizoláciu podlahy. Vami navrhnuté postupy odvlhčenia a rekonštrukcie sú systémovo v úplnom poriadku.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 6 rokov ago
- last edited 3 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň,
veľmi vám ďakujem za rady, ale mám ešte jednu otázku – čo keď sa jedná o murivo, kde už nie je v škárach malta, ale viac-menej len hlina/piesok? Predtým sa stavalo prakticky bez prídavkov cementu, len s troškou vápna. Väčšina zo škár nemá už žiadne vápno a tehly držia na sebe z väčšej časti len vlastným zaťažením, keď do škáry zájdem vrtákom, vyberím skôr len hlinu… Zvládne aj tak krémová injektáž plniť svoju funkciu?
Vďaka, Pavol N.
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 6 rokov ago
- last edited 3 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň.
Stará či hlinená malta je vysoko nasiakavá pre vodu a tým je dispergácia injektážneho krému taktiež jednoduchá. Dalo by sa povedať, že nasiakavosť pre vodu, vlhkosť určitého prostredia je v priamej úmere nasiakavosti aktívnej látky injektážneho krému Aquastop Cream do toho istého prostredia. Bariéra na zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti je po dokončení chemického procesu nerozpustná a dlhodobo stabilná aj v tomto prostredí.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz
TRUMF sanácia s.r.o.
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 6 rokov ago
- last edited 3 mesiace ago
- You must login to post comments