Dobrý deň,
rada by som sa spýtala, za ako dlho po aplikácii (cca) by mal byť viditeľný výsledok. Teda kedy múry začnú vysychať a zmizne vlhkosť plesne na stene v spálni.
Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.
S želaním pekného dňa
Andrea Hudečková
- Trumf Sanace s.r.o. stáří dotazu 1 rok ago
- last edited 3 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň, pani Hudečková.
Po bezchybnom prevedení dodatočnej hydroizolácie v murive na zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti, správnom/dostatočnom vetraní, vyššej teplote vzduchu a jeho nižšej percentuálnej vlhkosti, a pod…, ďalej množstvo zvyškovej vlhkosti v murive, výsledky postupného vysychania by mali byť viditeľné v priebehu mesiacov. Tá doba môže byť aj kratšia, ale na vysychanie muriva má vplyv viacero faktorov, ktoré som zďaleka nevymenoval v predošlej vete všetkých. Doba vzniku celistvej hydroizolácie v murive krémovou injektážou je 2 – 6 týždňov. Až po tejto dobe nastáva proces postupného vysychania. Kedy zmiznú plesne na omietkach Vám nemôžem jednoznačne odpovedať. Plesne na omietkach sa tvoria v ruke v ruke so zvýšenou vlhkosťou. Takže, ak murivo je suché, plesne by nemali mať podmienky na svoje bujnenie. Ale nie je to tak absolútne. Vlhkosť na povrchu omietok môže byť spôsobená aj kondenzáciou, z dôvodu zvýšenej vzdušnej vlhkosťou, ktorá môže kondenzovať na povrchoch chladnejších miestach vnútorných konštrukcií, napr. v dôsledku tepelných mostov. Ďalej v kombinácii s nedostatočných prúdení vzduchu a pod. Takže na otázku, kedy sa Vám nebudú tvoriť plesne na omietkach možno všeobecne odpovedať, až Vaša klíma v miestnostiach nebude priaznivá pre uchytenie sporov plesní a ich bujnenie. Avšak, naozaj je zásadné, aby steny a podlahy spodnej stavby nezavlhali z dôvodu nefunkčných či chýbajúcich hydroizolácií.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 3 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať mám rodinný dom postavený v roku 2017 barák je postavený vo svahu, kedy pivnica je zakopaný z 3 strán v jednej stene je do domu vedený plyn, elektrika a voda všetko v priechodkách cez stenu av posledných dvoch rokoch vždy , keď príde prívalový dážď vlhne ma múr v mieste týchto priechodiek. Môj dotaz je taký či z vnútornej strany domu môžem použiť vašu injektáž z vonkajšej strany to nemôžem opraviť je tam terasa 15 cm betónu, dlažba a dva metre hlboko. Ďakujem za odpoveď.
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 3 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň.
Z informácií z Vašej otázky je jasné, že sa jedná o pôsobenie tlakovej vody, ktorá sa tvorí pri obvodovej stene pod úrovňou terénu pri rýchlom a intenzívnom daždi. Je ale pozitívne, že sa jedná iba o miesta priechodiek. Samozrejme by bolo ešte pozitívnejšie, keby tento problém nenastal vôbec, ale sú aj horšie scenáre. Iste mi rozumiete. S priechodkami si poradíme. Voda preniká buď samotnou priechodkou, ktorá je v priemere o niečo väčšia, než je prípojka. V tomto prípade je nutné tieto priechodky opatrne obnažiť na povrchu vnútornej steny a otvoriť priestor medzi prípojkou a vnútorným priemerom priechodky a čo možno najlepšie vyčistiť tento medzipriestor od zvyškov malty a pod. Potom tento priestor vyplniť, čo najviac do hĺbky, kanalizačnou alebo studniarskou montážnou penou. Následne sa zase priechodka zaomietne. Prípadne počkajte na prívalový dážď a pozorujte, či sa voda v kropájach nebude objavovať okolo priechodky. Vyplnením priechodky odporúčanou penou už priesak vody nebude možný. Ak sa voda, kvapôčky vody, o veľký objem vody rokovať nebude, ako vyplýva z Vašich informácií, ale bude sa objavovať okolo priechodky, jedná sa o nespoľahlivé zatesnenie zvislej hydroizolácie s týmito prestupmi, kde sa majú vykonávať tzv. hydroizolačné „lomičky“ a pod. . To je potom trochu zložitejšie. Tým, že nemáte možnosť sa dostať k týmto priechodkám z vonkajšej strany, kde by sa zatesnenie proti vode samozrejme vykonalo ľahko a spoľahlivo, musíme toto napraviť z vnútornej strany. Pokiaľ ide o tlakovú vodu, je potrebné zhotoviť okolo priechodiek, v ich tesnej blízkosti a tým s veľkou opatrnosťou vrty a vykonať polyuretánovú injektáž. To ale už musí vykonávať odborná firma. Tu Vám vkladám link na túto technológiu, viď návod: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/polyuretanova-injektaz/ V prípade, že sa aj po tomto opatrení budú aj naďalej robiť „iba“ vlhké mapy, potom tieto miesta so zvýšenou opatrnosťou plošne injektujte Systémom AquaStop Cream, viď návod: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/navod-k-injektazni-aplikaci/?swcfpc=1#plosna-injektaz-zdiva
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 3 mesiace ago
- You must login to post comments