Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, aká je záruku na Aqua Stop Cream a teda na aký dlhý čas po aplikácii mám pokoj od spodnej vlhkosti v murive, alebo či bude potrebné za nejaký čas sanáciu zopakovať ? Druhá otázka, či som si spotrebu materiálu vypočítal správne ak mi vyšlo 35 l materiálu na 80 bm, pri hrúbke muriva 400 mm ? Ďakujem za odpoveď s pozdravom Tomáš
- Tomáš stáří dotazu 8 rokov ago
- You must login to post comments
Dobrý deň. Minimálna doba životnosti plnej funkčnosti vzniknutej dodatočnej izolácie muriva na zamedzenie kapilárnej vzlínajúcej vlhkosti nášho injektážneho krému AquaStop Cream s maximálnou koncentráciou aktívnej látky v obsahu (80% koncentrát) je min 30 rokov, ale môže to byť aj oveľa viac. To však záleží na mnohých faktoroch, napr. zaťažovanie rôznymi vplyvmi, ako je agresivita prostredia, tepelná záťaž, druh muriva, atď. Váš výpočet spotreby injektážneho prípravku na Váš rozsah prác je správny, respektíve ma to vychádza 35,2 litrov, ale môže to byť o niečo menej, ale aj o niečo viac. Záleží na druhu muriva. Ale zásadne sa určite spotreba od Vášho výpočtu líšiť nebude, samozrejme za predpokladu, že dodržíte technologický odporúčaný postup.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Veľmi pekne ďakujem za promptnu odpoveď.
Ale ak môžem, tak by som sa rád opýtal ešte jednu vec, ako by ste postupovali v mojom prípade, ak mi viete poradiť?
Mám 60r tehlovú stavbu ( pálená tehla ) a riadne betónové základy, stavba nie je podpivničená. Medzi základom a prvou radou muriva je takzvaný terový papier (nie je to asfaltová IPA). Vnútorná betónová podlaha je výškovo na úrovni betónových základov, (respektíve bude, momentálne je štrková). Rád by som tento Váš prípravok aplikoval do dier ktoré by som vyvŕtal do špáry medzi betónovým základom a prvou radou muriva. Otázka je, nebude v aplikacii prekážať terový papier, ktorý tam bol kedysi poćas výstavby umiestnený ako „izolácia“ ?
Bude v takomto prípade AquaStop Cream plnit svoju funkciu tak ako má? Alebo či by nebolo lepšie v tomto mojom prípade aplikovať AquaStop Cream pod terovy papier do základov a tým by som mal „dvojitú ochranu“ aj ked ten terový papier na niektorých miestach vôbec neplní funkciu izolantu. Za odpoveď pekne ďakujem.
- Tomáš odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Áno, rozumiem Vám. Z vášho emailu som snáď správne pochopil, že máte v súčasnosti kompletne vybúrané podlahy a tým máte dostatočný výškový priestor pre nový podkladový betón, novú vodorovnú hydroizoláciu podlahy a ďalších vrstiev podlahy. Rozhodne by som injektáž nerobil do škáry térovej lepenky! Líniu krémovej injektáže by som zvolil do škáry tehlového muriva pod súčasnou térovou lepenkou či do škáry v prechode betónového základu a prvého radu tehlového muriva (nesmiete sa však dostať s vodorovnou líniou injektáže pod vodorovnú izoláciu podlahy, jednoducho, ako to bude čo najlepšie) ale je možné, že to výškovo takto vychádzať nebude av tomto prípade to môžete obrátiť a to, že novú dodatočnú vodorovnú izoláciu v škáre tehlového muriva zhotovíte v prvej škáre naopak nad térovou lepenkou a izolačnú vaňu, ktorú predpokladám, že budete tiež robiť, vytiahnete na zvislú konštrukciu (murivo) cca. 100 mm nad líniu injektáže muriva. Tým sa budú tieto izolácie vzájomne dopĺňať.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
Dobrý deň prajem,
veľmi oceňujem Vašu ochotu poradiť ako najlepšie a najúčinejšie využiť Váš prípravok AquaStop Crem.
Dovolil som si pre lepšie predstavenie mojej situácie vyhotoviť náčrtok momentálneho stavu a plánovaného stavu. V obrázku „B“ je v podstate situáci o ktorej sme už komunikovali včera len s tým, že som Vám tam dokreslil betónovú základovú dosku a jej úroveň a taktiež všetky ostatné vrstvy ktoré idú následne na ňu.
V obrázku „B“ by som sa chcel opýtať, ako riešiť stenu, ktorá sa sklada alebo je postavená z dvoch rozdielnych stavebných materialov. V tomto prípade mi nekorešponduje špára druhej rady tehál s následným napojením na škvárový kváder.
Teda otázka je, ako by ste, respektíve ako riešiť takúto situáciu, ked budem izolovať injektážou AquaStop Crem?
Ďakujem
- Tomáš odpovězeno 8 rokov ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Cifra. Ďakujem za výkresy. Výška injektáže je týmto daná. Tým, že (doska) podkladový betón je zakreslený v úrovni existujúcej térovej lepenky, pre líniu krémovej injektáže využijete hneď tú ďalšiu škáru nad ňou. Do škáry, kde je térová lepenka, injektáž neodporúčam zhotoviť. Potom máte zakreslenú novú vodorovnú izoláciu položenú na podkladovom betóne s ďalšími vrstvami (tepelná izolácia atď). To je samozrejme všetko dobre. Len vodorovnú novú hydroizoláciu podlahy po vykonanej injektáži (v prvej škáre nad térovou lepenkou) vytiahnite do výšky muriva cca. 100 mm nad škáru, v ktorej sa zhotoví krémová injektáž. Tým vznikne hydroizolačná vaňa. Inak pri tomto kombinovanom murive odporúčam postupovať takto. Vrty by som zhotovil vo výške vyššie popísanej, ale určite by som využil škáru tehlového muriva. Z obrázku č.1 si myslím, že tehlová časť tohto kombinovaného muriva je z vonkajšej strany. Ak tomu tak je, vrty a následnú injektáž muriva by som vykonal aj z vonkajšej strany. Je ale jasné, že vrty sa v určitej hĺbke dostanú do škvarových tvárnic a tým nie do ich ložnej škáry. Tým, že škvarové tvárnice sú však celkom veľmi savý materiál, je nasýtenie okolia vrtov injektážnym prípravkom AquaStop Cream veľmi účinné a spoľahlivé aj bez vykonaných vrtov v priebežnej škáre u tohto druhu muriva. Nepoznám percentuálnu vlhkosť Vášho muriva, ale vysokokoncentrovaný injektážny krém sa ľahšie rozpúšťa a tým aj ľahšie napúšťa murivo s vyšším stupňom vlhkosti. Takže pokiaľ máte evidentne murivo zavlhnuté, nie je potrebné tieto vrty krátkodobo jednorazovo preliať, ale pokiaľ by sa napr. pri vŕtaní od vrtov prášilo, je toto preliatie vhodné a nič sa tým nemôže pokaziť. Silanový krém má vo svojom obsahu 20% vody a tým sa rozpúšťa aj pri menej zavlhnutom murive, ale tým jednorazovým a krátkodobým preliatím sa urýchli a uľahčí v prípade menej zavlhnutého muriva jeho nasycovanie do pórov a aj tých najjemnejších kapilár muriva. Je to taká z praxe vyskúšaná metóda. Účinnosť vznikajúcej clony sa tým neznižuje a neznehodnocuje, práve naopak. Samozrejme nejde o riedenie obsahu vysokej koncentrácie silanového krému.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.
Sanácia vlhkého muriva
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments
P. Schwarz, všetkému som porozumel a chcem Vám veľmi pekne poďakovať za trpezlivosť a hlavne ochotu ktorú ste mi preukázali pri riešení tejto mojej konkretnej situácie.
Už dnes si môžete byť istý, že týmto ste získali ďalšieho zákazníka a mile rád Vás na základe tejto pozitívnej skúsenosti pri komunikácii s Vami odporučím aj priateľom a známym, ak jedného dňa budú musieť riešiť taký istý problém ako ja.
Pevne verím, že s produktom AquaStop Cream budem nadmieru spokojný.
Hneď ako osekám omietky tak si Váš produkt objednávam.
S pozdravom, úctou a veľkou vďakou
Tomáš Cifra
- Tomáš odpovězeno 8 rokov ago
- You must login to post comments
Vykonal som AquaStop Cream-om , a mám problém. Chcel by som radu. Ideálne telefonicky. Za minútu si v telefone vysvetlíme viac ako vypisovaním. Môj kontakt 0907815862.
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 1 rok ago
- last edited 1 rok ago
- You must login to post comments