Dobrý den, koupil jsem starý RD k rekonstrukci, kde není provedena žádná izolace. V domě již byly osekány omítky, takže nepoznám, zda je zdivo vlhké. Ve Vaší poradně jsem se dočetl, že pro rozpití AquaStop Creamu je potřeba, aby zdivo bylo vlhké. Jak tedy poznám, že zdivo vlhké je a jestli tam je injektáž nutná. Vrážení plechů by vyšlo na 98000Kč – 3000 za metr – a podle vaší tabulky bych se dostal na necelé 4 stovky (60 cm tlustá zed.) Děkuji předem za reakci. Karel Bednář
- Karel Bednář stáří dotazu 8 rokov ago
- You must login to post comments
Dobrý deň pán Bednáři, ten finančný rozdiel je skutočne obrovský, najmä pri zhotovení injektáže muriva svojpomocne a napriek tomu účinnosť krémovej injektáže, aj keď je zhotovená svojpomocne v tehlovom murive (nielen v tehlovom murive), je úplne spoľahlivá. Čo sa týka vlhkosti, nie je to tak úplne nutné, aby murivo bolo vysoko zavlhnuté. Ale ak by ste chceli vedieť ako vysoko zavlhnuté murivo skutočne máte, muselo by sa vykonať meranie vlhkosti rôznymi metódami, ale predpokladám, že omietky ste neoklepávali len tak. Pokiaľ omietky vykazovali známky vlhkosti, je murivo samozrejme vlhké. Tým, že ste omietky odstránil, sa môže zdať, že murivo je naraz suché, ale je to väčšinou obyčajné zdanie.
Povrch režného muriva samozrejme má rýchlejšiu možnosť povrchovo odsychať, ale v celej hrúbke muriva to tak neprebieha. To, že budú miesta s rôznou hodnotou vlhkosti je jasné, ale pokiaľ chcete mať úplnú istotu, že sa Vám vlhkosť nepresunie do bočného smeru, je vždy dobré zhotoviť injektáž aspoň vždy celého muriva v miestnosti, kde ste mali vlhké omietky. Čo sa týka vlhkosti nutnej na rozpúšťanie silanového krému, postačia naozaj mierne nadlimitné hodnoty a z praxe odporúčam, pokiaľ sa Vám zdá murivo relatívne suché, jednotlivé vrty len prepláchnuť krátko vodou. Po prvé odpadá vyfukovanie nečistôt vzduchovou pumpou a za druhé práve získate istotu dostatočnej vlhkosti, v ktorej sa krém začne zjemňovať a nasycovať póry a aj tie najjemnejšie kapiláry muriva. Toto preliatie stačí aplikovať krátko, ale môžete sa vrátiť a preliať treba dvakrát. Nič tým nepokazíte. Voda v tomto prípade vo vrte, respektíve už vlhkosť po preliatí, pôsobí ako taký štartér rozpúšťania krému v murive. Ale aj samotný náš silanový krém AquaStop Cream, aj keď má najsilnejšiu koncentráciu silán/siloxánu v obsahu, ktorý sa dá vyrobiť, obsahuje 20% vody, ktorá v suchšom murive pomôže k jeho nasycovaniu do okolia vrtov. Vodou naozaj nič nepokazíte, postačí len vrt na chvíľku preliať, voda sa okamžite vsiakne do muriva a potom už len začnete injektovať (plniť vrty AquaStop Creamom). Je stále lepší krém s vysokou koncentráciou aktívnej látky v percente porovnania vody v obsahu, pretože tieto vysoko koncentrované krémy majú ďaleko vyššiu účinnosť hydroizolačnej clony, nemajú naopak limit pre výšku percenta zavlhnutia muriva na rozdiel od nízko koncentrovaných silanových krémov av neposlednom rade po premene na už nedispergovateľnú (nerozpustnú) hydroizolačnú clonu (v polymérnej živici) je životnosť tejto clony proti vzlínajúcej vlhkosti mnohonásobne dlhšia ako je to potrebné pri silanovom kréme, ktorý má iba 15%, 40% aktívnej látky. Prelievanie vodou je iba odporúčanie, nie je väčšinou nutné, ale urýchli v suchšom murive rozpúšťanie injektážneho krému.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 3 mesiace ago
- You must login to post comments