Dobrý den, pane Schwarzi,
pročítal jsem Vaše odpovědi, ale nenarazil jsem na doporučení jak navrtávat rohy místností, kde by vznikala plocha bez nasycení krémem (průnik dvou stěn). Měl be se tedy udělat i vrt přímo do rohu pod úhlem 45stupňů stranově? A stačí jeden vrt? Anebo začít již jeden až dva vrty před rohem mírně (kolik) stranově natáčet (např. vedle rohu 30stupnů, dále od rohu 15stupnů)?
Druhý dotaz – myslím, že kruhový profil penterace, viditelný na propagačních obrázcích, nemůže být správný u beztlaké injektáže. Pokud je vrt naplněn krémem, tak lze věřit, že penetrace postupuje kruhově. Nicměně s pokračujícím časem penetrace musí klesat i hladina krému ve vrtu a tedy horní část vrtu již není v kontaktu se krémem a nemůže docházet k penetraci. K té tedy dochází spíše do stran a dolů.
Nicméně, dokážu si představit, že i tak dochází k vytvoření celistvé penetrované vrstvě, jenom nemá tak „“krásný kruhový““ profil. Mám pravdu?
Miloslav Funda
- Miloslav Funda stáří dotazu 8 rokov ago
- last edited 7 rokov ago
- You must login to post comments
Dobrý deň, pán Funda. K tej prvej otázke: Na pravej strane poradne sú vyhľadávacie slová tzv. „Štítky“, kde si nájdete postup injektáže rohov. Tie vyhľadávacie štítky tam sú pod názvami: vŕtanie v rohoch muriva, Injektáž z vonkajšej strany a štítok Injektáž z vnútornej strany. Je tam celkom 21 otázok už položených a mnou na túto tému zodpovedaných a tak si myslím, že tam nájdete dosť informácií, ako v týchto miestach (rohoch muriva) bezchybne postupovať.
Na druhú otázku je moja odpoveď táto: Po vykonaní výplne vrtov injektážnou emulziou AquaStop Cream, ktorá má značnú hustotu (viskozitu), je to úplne iná viskozita ako má tekutá injektáž aplikovaná do muriva napr. cez injektory, (je to hustý silanový krém, niekedy tiež nazývaný gél či pasta) dochádza k postupnému kruhovému šíreniu (dispergácii) injektážnej emulzie v celej hĺbke vrtu do okolia muriva. Postupom času sa krém logicky šíri viac do bočných smerov a smerom dole. Ak si prezriete našu fotogalériu, sú tam fotografie zhotovené v deň injektáže Systémom AquaStop Cream (to sú tie kruhové clony), ale aj fotografie zhotovené s určitým časovým odstupom po zhotovenej injektáži. Tam je vidieť, ako sa disperzia od jednotlivých vrtov v počiatku šíri od jednotlivých vrtov v kruhových clonách, tieto Vami nazvané krásne kruhové clony, ale s postupom času sa tieto kruhové clony prepájajú, prekrývajú a tým vzniká pásová clona. Takže sa už o kruhoch v tejto fáze nedá hovoriť, čo je veľmi výhodné pre výsledok, pretože vznikne pásová clona nielen v celej hĺbke a dĺžke injektovaného muriva, ale čo je nemenej dôležité aj v určitej výške. Prečítate si na úvodnej stránke pojednanie s názvom: Tlaková, beztlaková či nízkotlaková krémová injektáž v praxi, o ktorej sa tiež vo svojej otázke zmieňujete, alebo v hornej lište si otvoríte tlačidlo s pojednaním Prečo túto injektáž a pochopíte princíp krémovej injektáže a tým jeho vznikajúce clony na zamedzenie vzlínajúcej vlhkosti. Máte pravdu, že s postupom času sa kruhové clony menia na skôr oválne clony, ale aký to má pre Vás význam, to neviem. Moja poradňa je veľmi využívaná a tak sa nehnevajte, že záver takto komentujem. Táto Poradňa má slúžiť k potrebnejším radám a vysvetleniam ako je Vaša druhá otázka. Tá prvá otázka je ale veľmi prospešná aj pre budúcich zákazníkov, ktorí si Poradňu prečítajú.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz – konateľ spoločnosti
TRUMF sanácia s.r.o.
Váš špecialista na Izolácie a Sanácie vlhkého muriva.
- Trumf Sanace s.r.o. odpovězeno 8 rokov ago
- last edited 2 mesiace ago
- You must login to post comments