Krémová injektáž a sanácie muriva svojpomocne

Nákup po telefóne
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradňa
otázky a odpovede

Poradňa pre Systém AquaStop Cream® – sanácie vlhkého muriva

Tým, že nami prevádzkovaná bezplatná poradenská činnosť je verejná, to znamená, že dotaz, ktorý vzniesol pýtajúci cez elektronický formulár nie je cenzurovaný (za predpokladu, že dotaz neobsahuje vulgarizmy a nekalé praktiky, apod.), nenesie poskytovateľ akúkoľvek zodpovednosť za uvedené texty anketára. Anketár si je týmto vedomý, že text jeho dopytu bude verejne dostupný na našich webových stránkach. Osobné údaje, ktoré ale vkladá anketár pri zaslaní otázky cez elektronický formulár do povinných polí, budú použité iba k vybaveniu jeho dotazu, pozri Ochrana osobných údajov.

Poradenskú činnosť, prednášky a školenia pre Systém AquaStop Cream® poskytuje konateľ našej spoločnosti Jiří Schwarz

K dnešnému dňu našu poradňu navštívil tento počet osôb:

3 461 480

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz
Nižšie sa nachádza nami verejne poskytovaná Poradňa. Pri kliknutí na nadpis otázky, ktorú zadávajú anketári (nie na priradený štítok pod nadpisom) alebo na okienko v ľavej strane s popisom,, odpoveď,, sa Vám zobrazí odpoveď. Viac o našej Poradni tu.

Tým, že okruh otázok a odpovedí v našej Poradni je už veľmi široký, je pravdepodobné, že si Vašu otázku a tým očakávanú odpoveď na ňu ľahko vyhľadáte. V prípade, že sa Vám bude zdať, že je Vaša otázka natoľko špecifická, že tu nenájdete rovnaký či podobný dotaz a tým uspokojivú odpoveď, cez elektronický formulár Vašu otázku odošlite a v blízkej dobe Vám príde odpoveď.Pre ľahké vyhľadanie odpovedí na Vaše otázky môžete využiť štítky, ktoré sú zaradené v pravom stĺpci poradne. Tieto štítky sú tematicky priradené k jednotlivým otázkam. Pri kliknutí na štítok, ktorý sa Vám zdá tematicky najbližší k Vášmu dotazu, sa Vám zobrazia súvisiace, už skôr položené otázky. Tieto otázky sú označené nadpismi, ktoré nadepisujú anketári, a po kliknutí na tieto nadpisy sa Vám zobrazia odpovede. Prípadne odkaz na starú poradňu tu.Poradňa by mala slúžiť na poradenstvo pre bezchybný technologický postup injektáže muriva svojpomocne, tj. predovšetkým pre: Poradňa by mala slúžiť na poradenstvo pre bezchybný technologický postup injektáže muriva svojpomocne, tj. predovšetkým pre,

  • Systém AquaStop Cream®
  • AquaStop Cream Inject Activator®
  • ale aj k iným produktom:
  • AquaSalt Stop®
  • AquaSan Porosity®
  • AquaStop Protect®
  • AquaStop Bitumen 2K®

Poradňa má značnú návštevnosť a tým by sme Vám chceli oznámiť, že z Poradne môžete načerpať dostatok informácií, rád, názorov a podnetov pre Váš zámer odstránenie vlhkosti z Vášho objektu.

Len by sme chceli podotknúť, že sa jedná o odpovede na základe internetovej korešpondencie, tj. poskytnutých informácií anketárov a nie na základe našej miestnej prehliadky. Tým sa odpovede nie vždy dajú paušalizovať pre niektoré, zdanlivo podobné problémy. Konateľ spoločnosti, ktorý poradenstvo poskytuje, sa snaží poskytnúť poradenstvo na danú otázku s konkrétnou odpoveďou. Odpovede uvedené v nami prevádzkovanej Poradni vychádzajú z úrovne našich súčasných znalostí a skúseností. Sme presvedčení, že nami poskytnuté informácie v Poradni sú (vzhľadom na značný a neustály záujem o poradenstvo) prospešné.

V neposlednom rade treba upozorniť, že nami poskytované bezplatné poradenstvo nemá právne záväznú záruku pre vlastnosti a vhodnosť navrhovaných technológií a ich postupov, navrhovaných materiálov na konkrétne účely a pod. Výrobca a distribútor TRUMF sanace s.r.o. nemôže niesť zodpovednosť za realizácie spracovateľov výrobkov na iné účely a iným spôsobom, než je popísané najmä v technických a bezpečnostných listoch konkrétnych výrobkov. Pri používaní našich výrobkov je nutné dodržiavať platné zákonné nariadenia a predpisy.

Keď je naša profesia koníčkom

 

 

 

 

0 votes
4 zobrazenie

Dobrý deň,

Mam vašim krémom za injektovaný celý dom zatiaľ paráda. Chcel by som na jar obkopať a urobiť hydroizoláciu základu domu. Chcem sa opýtať či je tento postup správny. Obkopať dom vyspraviť základ maltou vyrovnať nerovnosti. A naniesť váš bitúmen 2k prvú vrstvu do nej vložiť perlinkou a po zaschnutí urobiť druhú vrstvu. A následne celoplošné naniesť bitúmen 2k na soklový polystyrén a nalepiť na vytvorenú hydroizoláciu. Môžem do bitúmenu vložiť klasickou perlinkou alebo musí byť nejaká špeciálna a môžem polystyrén lepiť iba na stierku 2k bez iného kotvenia?

Ďakujem Trávniček

0 votes
21 zobrazenie

Dobrý deň,
v rohu rodinného domu mám sa nemôžem stále zbaviť vlhkosti a plesne. Najčastejšie cca 50cm od podlahy a rohu stropu. So stenou vďaka kúreniu a vetraniu problém nie je. Ostatné steny a rohy sú suché. Pomohla by čiastočná injektáž?
Ďakujem za odpoveď

0 votes
12 zobrazenie

Dobrý deň, po zhotovení vnútornej injektáže som cca za 2 mesiace pozoroval veľmi chladnú múr v zimnej dobe. Jedná sa o vonkajšiu stenu hr. 350 mm. zime premŕzať otvormi po injektáži? V podstate sa tam múr vŕtaním veľmi zoslabil. Čím prípadne otvory vyplniť?
Ďakujem.

0 votes
14 zobrazenie

Dobrý deň, potrebujem sanovať susedovi múru ktoré obklopujú môj dvor . Sú to staré staré stavby so základmi viac-menej z kamenia bez izolácie a tým pádom omietka opadáva viď foto v prílohe. Susedca je už cez 85 rokov, vdova bez dedičov ktorá nemá chuť ani peniaze na opravu stodoly za domom, ktorá obklopuje môj dvor. Chcel by som tieto múry čiastočne opraviť na moje náklady tak, že by som ich sanoval iba do určitej hĺbky na mojej strane dvora. Keďže tieto stodoly sú z oboch strán môjho dvora a dohromady dlhé cca až 80m, tak ich určite nebudem susedom celé sanovať.
Je možné takto múry sanovať len lokálne a do hĺbky treba len 20cm aby už omietka na mojej strane neopádávala?
Základy týchto múrov boli z kamenia do výšky cca 80cm nad zemou, ktoré som zahádzal cementovou maltou. Nad základmi sú už tehle možná aj kotovice. Tieto základy budú zakryté nejakou rohožou a vyššie už bude omietka ako na fotke.

Ďakujem za radu.
4cc99b412e10da044aebe1f99d3fe22e | Krémová Injektáž múriva 4363039f86defb3fdb5d57fb3d1d46de | Krémová Injektáž múriva

0 votes
84 zobrazenie

Dobrý deň, pán Schwarz, vopred ďakujem za tento príspevok v poradni. Použijem ho (AquaStop SanFix®) aj na priznanú tehlovú stenu. Rád by som sa spýtal či ho môžem použiť aj na sokel v chodbe, ktorý bude pod priznanou tehlou. Sokel mám v pláne omietnuť (s prídavkom Aqua san porosity), podložiť pásikom lepenky proti vlhkosti z neodizolovanej keramickej podlahy a natrieť Jupolom (?). Aby však sa dala chodba vytierať tak by som múr namiesto prilepenia dlaždice natrel tiež AquaStop SanFix®. Je to schodné riešenie, alebo je Jupol + SanFix na toto nevhodný? Nechcem lepiť dlaždicu k stene proti oteru špiny z handry na vytieranie, aby sa múr neuzavrel. Možno mi navrhnete úplne iné riešenie a za to by som Vám bol veľmi vďačný. Ďakujem za odpoveď.

0 votes
108 zobrazenie

Dobrý deň, chcel som vyskúšať váš prípravok na proti spodnej vlhkosti v dome, da sa povedať množstvo materiálu pri určitej hrúbke steny. Ďakujem za odpoveď

0 votes
171 zobrazenie

Dobrý deň, je možné vykonávať injektáž Aquacream stop – v zime, pri mrazoch? Nebude to mať nejaký negatívny vplyv?
Injektáž do tehál.
Ďakujem

0 votes
166 zobrazenie

Dobrý deň, injektáž sa aplikuje v pivnici nad úrovňou terénu, alebo aj v obytných priestoroch pri podlahe.

0 votes
147 zobrazenie

Pretože som toho názoru, že namiešať presné dávkovanie pomerov cementu a bet.piesku na výrobu na stavbe je trochu ťažké, rád by som využil vaše odporúčanie použiť baumit/cemix vrecové cementové zmesi a aqua san porosity. Murár ma ale upozornil na to, že sa to „blbo“ hádže a bežne sa používa univerzálna malta (VC). Vápno ale v sanačnej omietke nemá čo robiť..??!! Spomenul som si, ako som pred rokmi robil so známym podobnú sanačnú maltu (bol ešte B…EX) a len cement a labský piesok…

Aký je váš názor? Ďakujem…

0 votes
177 zobrazenie

Dobrý deň, máme v byte (starší dom) od podlahy tak do výšky cca 1 metra veľmi vlhké fľaky zrejme od vzlínajúcej vlhkosti, ktoré sa tvoria, práve v období jesene a zimy, kedy je vonku väčšie vlhko, alebo častejšie prší. Divné ale je, že veľmi vlhký fľak je v kuchyni, vo vedľajšej misnosti vôbec nič a potom zase veľký fľak až v tej ďalšej miestnosti. Keď sa pozriem na dom z vonkajšej strany, tak tam žiadne vlhké mapy nie sú viditeľné. Murivo je zmiešané (kameň, tehly). Bol by váš prípravok toho krému vhodný? Neprenesie sa tá vlhkosť len na iné miesta? ďakujem za radu Nosek

0 votes
194 zobrazenie

Dobrý deň, prosím o radu mám pripravené murivo na injektáže krém aqua cream. Navrtávky sú vytvorené v druhom rade tehál. Prvý rad škára je zároveň s podlahou a nie je možné vŕtanie do škáry. Ako a čím sa upraví prvý rad ktorá bude stále vlhká. na to naniesť sanáciu potom by vlhkosť maltou pokračovala ďalej?Mám zvoliť hydroizol.náter prvého radu a potom to omietnuť sanáciou.Mám pred omietkou tiež naniesť na tehlové murivo aqau salt stop?Ďakujem za info Tomáš

0 votes
226 zobrazenie

Dobrý deň, má zmysel opakovať aplikáciu krému mesiac od prvej aplikácie? Ide o injektáž do priebežnej škáry. Pôvodné vzlínanie vlhkosti do steny bolo malé. Mňa to veľmi zmysel nedáva, ba naopak neviem, či sa druhá vrstva cez tú prvú vôbec dostane. Vopred ďakujem za odpoveď.

Jozef Kachlík

0 votes
195 zobrazenie

Dobrý den,
Jaká je prosím optimální metoda navrtávání pro aplikaci Aquastop cream u opukového muriva (tloušťka 50-90cm)? Video návod uvadí sklon pro smíšené murivo 15°, textový popis pak bez sklonu. Případně ve dvou řadách „cik cak“. Velmi děkuji za upřesnění, případně odkaz na nákres pro tuto specifickou situaci.

Přeji pěkný den

J. K.

0 votes
207 zobrazenie

Dobrý deň.

Je začiatok novembra a ráno boli už teploty mierne pod bodom mrazu. Je to problém, alebo injektáž mám nechať na jar?

Ďakujem JC

0 votes
247 zobrazenie

Dobrý deň pána Schwarz.
Po odstránení omietok som zistil, že murivo je vymurované z Porothermových tehál. Ako mám postupovať? Mám obavu, že mi krém pretečie.
Ďakujem za odpoveď.
J. Hradecký

0 votes
233 zobrazenie

Dobrý deň,
Koľko salámov je treba cca na 1 bežný meter muriva so šírkou 60 cm?
Vopred ďakujem za odpoveď Cintler.

0 votes
230 zobrazenie

Dobrý deň. Máme pivnice vyplavené po povodni. Dom má 60 rokov starú vodorovnú izoláciu. Aj keď pivnice vysušujeme stavebnými sušičmi, stále múry ťahajú vodu z podložia. Rozzhodol som sa použiť váš systém. Zatiaľ som týždeň po injektáži a stále všetko mokré. Sušiče teraz nepoužívam a chcel by som vedieť, zdali môžem priestory ihneď po injektáži vysušovať sušičmi, prípadne po akej dobe po injektáži ich môžem začať používať. Pred injektážou som denne z jednej miestnosti 16m2 vysušil cca 20 l vody. Ďakujem, Ján Biedrawa

0 votes
252 zobrazenie

Dobrý deň.
Zakúpil som si „kýblik“ AquaStop Cream a chcel by som ho použiť na ochranu pred zatečením vody do fasády. Máme zachovanú pohľadovú stranu v systéme Livether – Betónové stavby Klatovy (https://www.betonstavby.cz/cz/vyrobky/tepelne-izolacni-zdivo). Ide o pórovitú betónovú tvárnicu a hľadáme prípravok, ktorý by zamedzil prenikaniu vody do vnútorných omietok – čo sa nám bohužiaľ pri povodniach a dlhotrvajúcich dažďoch stalo (neboli sme zasiahnutí zatopením). Bežné hydrofobizačné prípravky nepomohli. Čo myslíte, mohol by AquaStop Cream fungovať aj na zvislých plochách?

Ďakujem za názor, prípadne informáciu.
Martin Válek

0 votes
282 zobrazenie

Dobry deň,

pri vŕtaní prvej diery na injektáž krému v suteréne RD (porotherm tehla 42cm hrubá) sme si všimli že do otvoru sa tiahne vzduch – zrejme ako sa tehly pokladali na maltové lôžko, ktoré sa robili len na krajich, tak uprostred sú medzery a je tam možný. vzduchu medzi pivnicou (otvorom čo sme vyvŕtali) a pôdou – na pôde tá vnútorná nosná stena normálne končí sú tam vidieť tehly a je na to položená konštrukcia strechy. (viď. obrázok modra cara vzduch, biela sipka miesto kde chceme injektovať/vŕtať)

Otázka znie: nebolo by v našom prípade lepšiu tú injektáž urobiť iba do 1/3 tej tehly tj vŕtať iba cca. 13cm hlboko tak aby sme neupchali celú tú tehlu – máme v pivnici vyššie radónové riziko a obávame sa toho, že by sme injektazným kremom upchali celú tú tehlu (tak ako to máte v návode) tak by sa ten radón dostal spise do pivnice pretože cez stenu by už nemohol. Alebo je to nezmysel?

Injektáž robíme preto, že je dlhodobo veľmi vlhké počas napr. po silných dažďoch tak máme cca 20cm od podlahy veľmi vlhké múry a potom tam vznikajú bez odvlhčovania pliesne po niekoľkých týždňoch. Takže tam by nám asi stačilo vŕtať len tretinu hĺbky ako odporúčate. Aký na to máte názor?

S pozdravom
MW.

0 votes
329 zobrazenie

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s dotazom ohľadom injektáže pivnice. Podľa Vašich návodov sme si našli ako postupovať. Keďže je jedna strana pivnice cca 1m pod úrovňou terénu, musíme ísť variantom plošnej injektáže. Ide o 100 rokov starý rodinný dom, ktorý je postavený na skale. Základy sú postavené z pieskovca. Keďže musíme múr navŕtavať v celej ploche, nemôže to mať vplyv na statiku domu? Sila múru je 50 cm. Mohli by ste nám prosím ešte odporučiť materiál na zarobenie dier po naplnení Vášho prípravku, keď sa jedná o pieskovec? Vopred veľmi ďakujem za Vašu odpoveď. Pekný deň.

l 1dfd0e929cfb02f80a1402d43160ab3c | Krémová Injektáž múriva

0 votes
335 zobrazenie

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ako postupovať pri injektáži keď múr má komôrkové murivo tehla vzduchová medzera tehla a zvonku zateplenie, navŕtaní by bolo iba necelých 15 cm? alebo to naliať priamo do medzery, čo neviem esi by malo efekt.
V čase je dlažba so soklom, musel by sa sokel odsekať?
Ďakujem s pozdravom Štvrtníček

0 votes
330 zobrazenie

Dobrý deň.
Chcel by som použiť váš prípravok na injektáž na odizolovanie múru. Základ je kameň a steny z 80% plná tehla 20% škvara. Chcem sa opýtať či bude v škvári fungovať?

0 votes
354 zobrazenie

Dobrý deň, ako dlho by mala byť technologická pauza medzi aplikáciou sanačnej omitky Porosity a sanačného stuku? Hrúbka omítky cca 2-3 cm. Vďaka moc

0 votes
400 zobrazenie

Dobrý deň,
rád by som sa spýtal ako správne postupovať pri rekonštrukcii pivnice. Cieľom je mať suchú pivnicu s odvodom spodnej vody.
Pôvodný stav podlahy: 3-5 cm betónu a pod ním iba íl, ktorý prakticky degradoval funkciu vodorovnej hydroizolácie múru, pretože vlhkosť hydroizoláciu „obtekala“.

Aktuálny stav: všetok íl je odoberaný (cca 40cm), spodná voda je zvedená do nádrže s čerpadlom, ktoré odvádza spodnú vodu. Všetky miestnosti sú vyspádované smerom k nádrži a drenážnymi rúrkami bude voda vedená do nádrže.

Návrh riešenia skladby podlahy je vidieť na obrázku v prílohe, od spodu:
1. Geotextílie
2. Kamenivo (veľkosť frakcie ešte len zvolím) + drenážna rúrka pre zvod vody do nádrže
3. Geotextílie
4. Podkladový betón so železnou výstužou (výšku betónu zatiaľ nemám zvolenú)
5. Hydroizolácia (náter + IPA 1-2 vrstvy) – urobiť „vaňu“ napojenú na injektáž
6. Vrchný betón (výška betónu zatiaľ nie je zvolená)
7. Náter

Otázky:
a) Žltý vyznačený hydroizolačný náter (robiť x nerobiť)
b) Je výška injektáže správna?
c) Výška podkladového a vrchného betónu

Ďalšie detaily:
Múr je tehlový o šírke 60 cm.
Pôvodná hydroizolácia je už veľmi stará a tým pádom nedôverujem jej funkcii.
Zatiaľ riešim len vnútornú časť, zvonku bude nasledovať budúci rok.

Ďakujem za všetky rady.
Aleš Bárta

0 votes
371 zobrazenie

Dobrý deň,

poprosím Vás o radu, ako „spojiť“ novú omietku porosity s pôvodnou omietkou, ktorá je cca od metra/metra a pol. Stavbyvedúci odporúča ešte pred sanačným štukom natiahnuť celú stenu tenkou vrstvou jadrovou omietkou FASO 20 V. Neviem, či je to ideálne riešenie. Nestačilo by spoj a celý múr natiahnuť štukom? Alebo ako to riešite vy?

Vďaka moc za odpoveď

 

 

0 votes
357 zobrazenie

Dobrý deň,

je možné AquaStop Bitumen 2K® aplikovať aj pod nosné murivo.

Ďakujem

0 votes
338 zobrazenie

Dobrý deň.
Chcel by som použiť na injektáži domu váš materiál. Mám skúsenosti a kanadským Xypex a Betosan pri tesnení betónových priemyselných objektov.
Máme starý dom. ktorý ide z troch strán injektovať. Zo štvrtej strany prilieha silný múr okolo cudzieho pozemku a garáže. Ide o 115 rokov starú hospodársku budovu, ktorú bývalý majiteľ prestaval na bývanie. Zvýšil o 80 cm úroveň podlahy prízemia oproti pôvodnému stavu. Nedostanem sa teda zo 4. strany domu pod úroveň podlahy s vývrtmi. Ako radíte postupovať?
Podotýkam, že z vlastných skúseností by som nechcel použiť sanačnú omietku, pretože sa jedná o krátkodobý účinok odvetrávania, než sa póry pre odvod vlhkosti zanesú soľami.
Ďakujem za odpoveď.

Pavlík

0 votes
997 zobrazenie

Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s otázkou ohľadom vlhkej steny. Jedná sa o prístavbu k chalupe, keď jeden múr je pod úrovňou terénu. Steny sú z betónu. Doteraz tam bola kúpeľňa, ktorú potrebujeme zrekonštruovať. Omietka na stene drží, pleseň nepozorujeme. Vlhkosť múru je 7% (merané odvŕtaním muriva a zmeraním obsahu vody v laboratóriu). Zvislá vonkajšia izolácia (asi) chýba, je tam betónový chodníček a pod ním veľké kamene, zrejme až k samotným základom, cca 1,5 m dole. Odkopanie je teda asi tá posledná možnosť, ktorú by sme zvolili.
Dala by sa urobiť izolácia proti vlhkosti iba zvnútra pomocou Aquastop Bitumen 2K? A ďalej potom treba sanačnú omietku? Zároveň budeme robiť novú podlahu, kde s vodorovnou izoláciou už počítame. Ide o rekreačný objekt, ktorý budeme využívať skutočne len v sezóne, nie na trvalé bývanie.
Vopred veľmi ďakujem za Vašu radu.

S pozdravom
Kužeľová

0 votes
936 zobrazenie

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či sa dá hydroizolácia použiť bez druhej práškovej zložky, v prípade, že nepotrebujem rýchle zaschnutie. Ďakujem

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, budem izolovať podlahu v pivnici bitúmenom a chcel som sa opýtať, či na ňu môžem dať rovnú samonivelačnú sterku. Bohužiaľ môžu podlahu zvýšiť už max. o 2 centimetre… vďaka

0 votes
995 zobrazenie

Dobry deň,

Resim teraz nahodenie/omietku u veľmi starej chalupy v údolí (vlhko). Divala som sa na Klimasan Antik a možno aj nejaký podhod. Budem robiť svoju pomoc. Prosím o radu, aký materiál zvoliť.

Ďakujem.

Varadi

0 votes
951 zobrazenie

Dobrý deň,
Rád by som Vás poprosil o radu ohľadom sanačných postupov a skladby materiálov. Pustil som sa do rekonštrukcie veľmi starého RD a ako prvý som odstránil vlhké omietky a podlahu (až k základom) v polovici objektu (podľa možností). Okolo základov som položil drenážnu rúrku a zasypal hrubým štrkom cca 8cm. Následne geotextília a podkladný betón tiež cca 8cm (viď foto). Vrty a injektáž Vaším krémom som vykonal v prvej priebežnej škáre nad plánovanou podlahou. Teraz by som chcel urobiť vodorovnú izoláciu asfaltovými pásmi a tie prepojiť tekutou hydroizoláciou až nad vrtmi. Omietky by som chcel vykonávať aj sanačné s Vaším prípravkom AquaSan Porosity. Rád by som spevnil omietky perlinkou a lepidlom, ale tým by som zrejme komplet uzavrel tú sanačnú omietku… ako v tomto prípade postupovať? Skladba podlahy potom už bude klasická polystyrén/podlahové kúrenie/betónový poter/dlažba.
Vďaka za vaše zhrnutie postupov a radu
Fanda

0 votes
484 zobrazenie

Dobrý deň chcem sa informovať ako zistím hrúbku obvodového muriva dom ktorý som kúpil bol z vonkajšej strany zateplený polystyrénom ale od majiteľa som nedostal informácie o akej bol hrúbke. Takže ako mám zistiť hrúbku keď by som chcel použiť váš systém hydroizolácie kôli vzlinajucekj vlhkosti ďakujem za odpoveď

0 votes
895 zobrazenie

Dobrý deň. Včera som vykonal prvú časť injektáže vašim prípravkom v podpivničení domu, podľa uvedených návodov (tehla). Zaujímalo by ma v akom časovom horizonte môžem počítať s tým, že sa mi v miestnosti nad aplikáciou nebudú objavovať škvrny začínajúce plesne v rohoch miestnosti (skôr teda v zime, kedy vlhnú niekedy aj steny od spodu). Suma sumárum za ako dlho je clona pri vrtoch plne funkčná. Ďakujem Z.N.

0 votes
496 zobrazenie

Dobrý deň mám bungalov a zle mi zaizolovali pod múrom vlhne mi severná strana môžem vŕtať aj z vnútra smerom von nerád by som ničil fasádu a či to škodí zdraviu mám tam spálňu dík

0 votes
973 zobrazenie

Dobrý deň,
mam dotaz ohľadne vlhnutia múru v šatni ktorá je v tesnom kontakte so sprchovacím kútom (zasielam fotky) jedná sa o novostavbu, poradíte mi či sa jedná o príčinu od sprchového kúta popr. o čo by mohlo ísť a ako to riešiť? Vopred ďakujem za odpoveď s pozdravom Dominik

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, v júni došlo k preliatiu veľkého množstva vody na náš pozemok. Voda sa pri našej novostavbe dostala nad vodorovnú hydroizoláciu. Následne bol náš dom tri týždne vysušovaný vysokotlakovou metódou firmy Heat. V jednom rohu sa stále drží mokrý fľak. Dá sa vysušiť, napr. priamotopom, ale zase sa objaví. Má stále rovnaký tvar a veľkosť. Nie je úplne od zeme, ale v mieste, keď prvýkrát po vykúrení vyliezol nad lištu plávajúce podlahy. V tomto rohu v stene nevedú žiadne rúrky. Podľa nedávneho merania by sa nemali hodnoty vody pod podlahou zdvíhať a zostávajú po vysušení podlimitné. Ostatné fľaky po vykúrení sú suché. Veľmi radi by sme poznali príčinu tohto vlhnutia.

0 votes
888 zobrazenie

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na odborný názor na vlhký roh v kúpeľni. Kúpeľňu sme rekonštruovali v auguste roku 2019. V tomto roku (aj v auguste) sme si s manželom všimli, že v rohu kúpeľne je vlhký múr (pozri priložený obrázok). Vlhký fľak sa objavil od podlahy smerom nahor a asi za dva mesiace sa rozšíril približne o 1 cm. Miestnosť kúpeľne sa kedysi pristavovala, takže táto stena (kde je tá vlhkosť) nie je vonkajšia (je to 60 cm stena) a susedí s kuchyňou. Na mieste, kde je vlhkosť sa nachádza vodovodná rúrka (viď obrázok), spoj sa nachádza pod obkladačkou.
Než sa pravdepodobne pustíme do vybúrania sa k vodovodnej rúrke a oprave spoja (ktorý sa nachádza pod obkladačkou, do čoho sa nám samozrejme nechce), som sa chcela opýtať, či to nemôže byť napríklad zrážanie vlhkosti v tomto rohu miestnosti (čo by sa asi prejavilo už skôr ako po 3 rokoch) alebo či sa dá najskôr zistiť, že skutočne niekde tečie spoj (ako sa pustíme do búrania) alebo či použiť Vašu injektáž muriva?
Vopred ďakujem za odpoveď

0 votes
920 zobrazenie

Dobrý deň,

po rekonštrukcii kúpeľne a všetkých inštalatérskych prác sa po týždni od natlakovania a spustenia kúrenia objavila v spodnej časti steny na chodbe vlhká časť.
(z druhej strany je obklad – kúpeľňa a nie je tu nikde žiadny sprchovací kút)
Iba v stene bolo napájané kúrenie a to kvôli rebríku.

Tu Vám zasielam aj foto.
Múr som obnažil až na kúrenie a nikde som nespozoroval žiadny únik vody.

Prosím o radu, kde by mohol byť chyba?

Ďakujem za odpoveď.

Steiner

0 votes
999 zobrazenie

Dobrý deň, potreboval by som poradiť pred asi 10 rokmi sme prerobili garaž na bytový priestor, z podlahou sme museli ísť pod terén aby sme dodržali nejakú výšku asi 10-15cm pod terén. Firma urobila vaňu z ipy. Išla suchou formou penovka asi 30cm 2x drevotrieska a potom plávajúca podlaha. Ako sa ochladilo tak okolo podlahy začala pleseň, ale teraz veľa. Zasielam foto vo vnútri a zvonku. Potrebujú vedieť, či mi pomôže vaša technológia. Ďakujú za radu Bartečka Pavel
https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2022/12/IMG_20221130_180017-1024×768.jpg

0 votes
968 zobrazenie

Dobrý deň, prosím o radu – jedná sa o pivničný priestor, kde z dôvodu závady na zvode dažďovej vody zo strechy presakovala voda. Závada je odstránená, ale z tech. dôvodov nemožno vykonať novú zvislú hydroizoláciu vonkajších stien, ale javí sa, že je funkčná pôvodná izolácia. Priestory v pivnici sú oklepané na tehly, vysušené po dva roky a na omak je murivo suché. Pôvodná izolácia proti vzlínajúcej vlhkosti sa však javí ako nefunkčná, ipa sa drobí v rukách, omietky sú degradované, sú zasolené. Čiastočne je už, za bojlerom, nahrubo nahodená sanačná omietka a tá zatiaľ (cca 2 roky) drží. Z preventívnych dôvodov by sme chceli vykonať injektáž, ak má táto vôbec zmysel. Prosíme o radu, v akej výške túto vykonať – tesne nad podlahou, popr. vyššie nad terénom. Ako bojovať so zasolením omietok? Pozri fota. Vopred ďakujem za odpoveď. Suchanková

0 votes
461 zobrazenie

Zdravím,
pripravil som si jednu stenu na injektáž, ale v škárach medzi tehlami je len nejaká škvára.
Nebude to problém??
Čo bude všetko potrebné na injektáž a následnú omietku?
Ďakujem za radu.

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň,
mám taký možno trošku zvláštnu otázku.
Sú to teda iba bez pár dní 3 týždne, čo som urobil injektáž.
Jedná sa o tehlovú stenu, šírka cca 50 cm + 15 cm zateplenia, vrty som robil do škáry, zvnútra, vo výške cca 5 cm od podlahy. Zhruba 10 hodín pred injektážou som použil aktivátor.
Krému vo vrtoch už viditeľne ubudlo na objeme, ale keď ten zvyšok mi pripadá, ako by sa krém nevsakoval.
Pod krémom sa zdá byť sucho, na spodku krému čiastočky zvyškového prachu z tehly. Krém ide aj celý ľahko prizdvihnúť, akoby bol na vzduchovej bubline.
Prikladám fotku „prizdvihnutého“ krému.

Veľmi Vás prosím o informáciu, či je to v poriadku, alebo je niečo zle.

Ďakujem mnohokrát a zdravím,

Komôrka Miloš

0 votes
952 zobrazenie

Dobrý deň, mám radový dom kde sú spoločné múry z opuky 60cm. Teraz robím rekonštrukciu a mám vykopané podlahy. Rád by som urobil injektáž spoločne s odvetranou podlahou (iglú) – máte s touto kombináciou skúsenosti?

Ďakujem Kmosk

0 votes
411 zobrazenie

Dobrý deň, chcem sa opýtať ohľadom injektáže v radovej zástavbe. Teraz mám pripravené viď foto. Žlto je vyznačené kde bude základný betón (pod ním možno tvarovky iglu), na hlavnom betóne bude 20 cm polystyrénu a následne podlahové kúrenie a vrchný betón. Červeno je vyznačená výška podlahy susediaceho baráka.
Kde a ako v tomto prípade urobiť injektáž. A je injektáž funkčná aj keď sú kamene na nejakú hlinenú mazaninu?

Ďakujem

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň, mám problém so mokrými múrmi v byte v novostavbe. Byt je v 2. NP priamo nad vjazdom do garáže. Mokré múry sú na dvoch miestach. Na chodbe av rohu v izbe (pozri fotky). Obe múry susedia s kúpeľňou.

Prvý múr na chodbe: Je v nej vstup na optiku a hore sú ističe. Nemala by v mokrej časti prúdiť voda.

Druhý múr v rohu v izbe: Priamo vedľa vane, tak sa ponúka, že je v stene prasknutá voda. Avšak než by som sa púšťal do búrania múru, tak by som sa chcel uistiť, či nie je problém inde. Či to nie je spojené aj so múrom na chodbe. Ako začalo teplejšie počasie, tak škvrny začali schnúť.

Napadá ma, že keďže je byt nad vjazdom do garáže, tak je problém v zlej izolácii a že v byte vzniká tepelný most. Mohli by ste prosím poradiť v čom je problém a čo by sa s tým dalo robiť? Ďakujem.

0 votes
1k zobrazenie

Dobrý deň chcel by som sa opýtať či je možné injektáže použiť v pivnici 3m pod terénom. Múr je z dutinkových tehál a nie je tam izolácia z vonku ďakujem s pozdravom Peter

0 votes
470 zobrazenie

Dobrý deň.

Ospravedlňujem sa, že Vás kontaktujem touto cestou, ale nepodarilo sa mi vo Vašom online formulári vložiť obrázok. Ale ak chcete a máte tú možnosť, tak Vám udeľujem súhlas s umiestnením mojej otázky do Vašej poradne.

Po zhotovení injektáže múrom Vaším produktom, sa chystám zhotoviť aj drenáž domu. Dom sa nachádza v strede obce av jednej z najnižších bodov obce. Dom je tiež čiastočne podpivničený a to iba pod jednou rohovou miestnosťou. Dve obvodové múry pivnice sú tak zároveň vonkajšími stenami domu, zvyšné dve strany sú uprostred domu. Na základe predchádzajúcej konzultácie s Vami tak bola vykonaná injektáž pivničných stien iba tesne pod stropom pivnice a pivnica bola ponechaná „vlhká“, pretože sa v takomto stave nachádza už niekoľko desiatok rokov a murivo je stále ako nové a zároveň si skep ponechá správne vlastnosti a miestnosti nad ním je bezpečné odizolovaná od vlhkosti. Mám však pár otázok na vykonanie drenáže domu.

Po prvé, aký je rozdiel pri prevedení zvislej hydroizolácie navarením lepenky (prípadne 2 vrstiev) na odhalené základy a použitím bitúmenu a aký typ a priemer rúrky by som mal zvoliť (uvažujem pre istotu dať rúrku s priemerom 125 mm, pre istotu)? Oplatí sa čierna pevnejšia a viac perforovaná ACO flex rúrka?

Po druhé, treba na každý roh umiestniť revíznu šachtu? Pretože v ponuke sú aj spojovacie rohy drenážnych trubiek. Stačí to, keď v najnižšom bode bude aj tak umiestnená jedna revízna šachta a obvod domu je 16×11 metrov bude umiestnená cca 2-3 metre na severnom rohu pri východnej strane domu a ďalej dopojená do žumpy, z ktorej bude vytvorená nádrž dažďovej a drenážnej vody?

Po tretie, je nutné v miestach pivnice vykonať drenáž až úplne pri spodnej hranici základov pivnice? Alebo bude drenáž fungovať, aj keď bude umiestnená v rovnakej hĺbke, ako pri zvyšku domu čo je zhruba 20 cm nad hranicou podlahy pivnice? Neviem totiž, ako by som si inak poradil s vyspadovaním takto hlboko umiestnenej drenáže, ibaže by som ju musel vyviesť dovnútra pivnice do nádrže, kde by vodu odčerpávalo čerpadlo. Táto jímka slúži na pravidelné odčerpanie spodnej vody, ktoré do pivnice presakuje podlahou (množstvo záleží na aktuálnej výške hladiny spodnej vody). Bude sa navyše jednať iba o zvislú hydroizoláciu a drenáž 1 celej steny pivnice a iba časti druhej steny, pretože je tu umiestnené vonkajšie schodisko do pivnice, ktoré by som rád zachoval, ale v prípade potreby by mohlo byť odstránené a zhotovené znova (ak máte na zhotovenie a predovšetkým izoláciu týchto schodov nejakej rady, bol by som Vám veľmi vďačný). Môžem tiež prípadne zhotoviť v mieste pivnice nad sebou dve drenáže, jednu v úrovni spodnej grófky pivnice a druhú v úrovni zvyšku domu, aby som tak minimalizoval množstvo vody, ktorá by pretekala spodnou drenážnou rúrkou do nádrže v pivnici.

A poslednú otázku. Je nutné pod drenáž vyliať betón a urobiť tak akýsi rigol, na ktorom potom leží drenáž a akú hrúbku a šírku by takýto podmaz mal mať?

Vopred veľmi pekne ďakujem

S pozdravom

Šimon Komárek

0 votes
472 zobrazenie

Dobrý deň,

prosím Vás o radu. Mám rádový dom, ktorý je kompletne podpivničený, ale bohužiaľ v jednej miestnosti je najskôr prerazená vonkajšia izolácia a pri väčších dažďoch nám týmto múrom vyteká voda. Voda tečie tesne pod izoláciou, ale aj tesne nad ňou.
Momentálne je to riešené tak, že vo vnútri miestnosti je pozdĺž steny drenážna strúha, ktorá je zvedená do kanalizácie.
V prílohe posielam foto odkvapkaného vnútorného muriva.
Je možné použiť Vašu injektážnu izoláciu?

Alebo je iná možnosť ako túto miestnosť odizolovať bez odkopania vonkajšieho priestoru, ktorý je už zastavaný?

Vopred veľmi ďakujem za odpoveď.

S pozdravom

Šteinfeld

0 votes
446 zobrazenie

Dobrý deň, potrebovala by som Vašu konzultáciu. Som vlastníkom bytu, ktorý je v pivnici, je to suterenie byt. po 3 dňoch. Mám mokré strpo v kuchyni a na wc. Aj po 7 dňoch sa mi stále objavujem nové a nové mokré škvrny na strope, firma sa bola u mňa pozrieť, porad to vraj presakuje strpom, u suseda je už sucho a voda je stále uzavretá, nič ju tam netečie. Je naozaj možné, aby 7 dni od vykúrenia stále presakovala voda stropom a tvorila nové mokré škvrny, alebo mám zavolať odbornú firmu na detekciu uniku vody u susedu. Predom ďakujem za radu.

Zobrazuji 1 - 50 z 1k záznamů

Všetky údaje, najmä texty a fotografie uvedené na týchto webových stránkach sú výtvorom a vlastníctvom spoločnosti TRUMF sanace s.r.o., predstavujú jej know-how a ako také požívajú ochranu rovnako podľa autorských predpisov upravujúcich duševné vlastníctvo.

Kontakty na našej prevádzkareň

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

TRUMF 
sanace, s.r.o. na Firmy.cz

Kontakty na sídlo spoločnosti

Blatnická 14/3, Praha 5
IČO: 24271268
IČ DPH: SK4120141938
DIČ: CZ24271268